Site icon blog.koctas.com.tr

Dikkat Çekici Alanlar: 2021 Banyo Dekorasyonu Trendleri

2021 Banyo Dekorasyonu Trendleri

Banyo dekorasyonunda değişiklik yapma zamanının geldiğini düşünüyor ve şık bir banyo tasarımı için neler yapabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Eğer trendlerin izinden gitmeyi seviyorsanız bu yazımız tam size göre! İşte, uygulayabileceğiniz 2021 banyo dekorasyonu fikirleri:

Doğal Etkiler, Bol Huzur

Yeni Yılda Şık Bir Ev: 2021 Ev Dekorasyonu Trendleri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi doğal malzemelerle üretilen ürünlere de doğadan esintiler sunan detaylara da bu yıl bol bol yer var! İşte, bu durum banyolar için de geçerli. Ahşap banyo dolapları ve aksesuarları, hasır kilimler, sepetler, hatta bitkiler… Banyonuzda doğal bir izlenim oluşturmak için yararlanabileceğiniz pek çok unsur mevcut!

Samimi Bir Alan Yaratan Seramikler

Sıra dışı model seçenekleri ile son yıllarda daha popüler hale gelmeye başlayan seramikler, bu yıl banyonuza sıcacık bir yansıma oluşturmak için göreve hazır! 2021 yılında özellikle ahşap görünümlü seramikleri bolca göreceğiz gibi duruyor. Bunun yanı sıra trendler doğrultusunda büyük boyutlu ve sıcak renklere sahip olan seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz “Evlerde Dekoratif Dokunuşlar: Seramik Trendleri” yazımıza da göz atarak banyo dekorasyonunda tercih edebileceğiniz ürün seçiminde güncel yönlendirmelerden yararlanabilirsiniz.

Dolap Uyumlu ve Tezgâh Üstü Lavabolar Yılın Gözdesi

Elbette lavabo olmayan bir banyo düşünülemez. Bu yıl ise -her ne kadar çok şık tasarımları bulunsa da- ayaklı lavabo seçenekleri biraz geri planda kalıyor. Çünkü banyo dekorasyonunda “etajerli” olarak da bilinen dolap uyumlu lavabolar ve tezgâh üstü lavabolar dikkat çekiyor!

Etajerli ve tezgâh üstü lavabolar, banyo dolaplarının üzerine konumlandırılmaları sayesinde hem yerden tasarruf edilmesine olanak veriyor hem de oldukça şık bir banyo tasarımına ulaşmanız konusunda size yardımcı oluyor. Üstelik 2021 banyo modelleri arasında sıklıkla bu iki özelliği bir arada göreceğiz

Alana Hareket Katan Metal Detaylar

Yılın trendlerinden birinin ahşap kullanımı olduğundan bahsetmiştik. Ahşabı ise metal detaylarla bir arada kullanmak oldukça popüler ve şık bir tercih! Bataryalardan banyo aksesuarlarına, dekoratif objelerden aydınlatma ürünlerine, hatta mobilyalara kadar pek çok kategoride metal detaylı, şık alternatiflerle karşılaşabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Banyo Dolapları Işıl Işıl

Aydınlatma ürünleri, son yıllarda banyo dekorasyonunda da oldukça önemli bir hale geldi. Avize, sarkıt, aplik gibi farklı aydınlatma seçeneklerinin değerlendirilebildiği banyolarda şimdi de LED zamanı! Peki, LED’leri nasıl kullanabilirsiniz?

Kendiliğinden LED’li aynalar tercih edebilir ya da dilerseniz LED şeritleri, ışıksız bir aynaya (çerçeve üzerine ya da arkasına) konumlandırarak dikkat çekici bir banyo tasarımına imza atabilirsiniz.

Daha Geniş Bir Alan Oluşturmanıza Yardımcı Olacak Büyük Aynalar

Aynalar banyo tasarımı için olmazsa olmazlar arasında! Eğer banyo dolabınızın üst modülü aynaya sahip değilse sizinle güzel bir fikir paylaşmak isteriz. Banyoda yer verilecek aynaların, evin diğer alanlarında da kullanılabilen, tasarım konusunda dikkat çekici seçenekler olması son birkaç yıldır var olan bir trend. Şimdi ise bu kullanılan aynaların büyük boyutlu, kare ya da dikdörtgen tasarıma sahip olması oldukça popüler.

Eğer banyo dolabınızın üst modülü varsa ve dolayısıyla bu alana ayna konumlandıramıyorsanız da hiç merak etmeyin; banyonuzdaki uygun bir alana da ayna asabilirsiniz. Bu trend, özellikle banyosu küçük olanlar için oldukça kullanışlı. Aynaların alana derinlik katma özelliğinden yararlanarak banyonuzu olduğundan daha büyük göstermeniz mümkün. 

Keyifli ve Havalı Alanlar Yaratmanıza Yardımcı Olacak Renkler

Banyonuzda küçük değişiklikler yaparak trendlerin izinden gitmek istiyorsanız da hiç sorun değil! 2021’in banyo dekorasyonunda tercih edilen renklerinden yardım alarak yılın ruhunu yansıtan alanlar kurgulayabilirsiniz. Peki, yararlanabileceğiniz banyo dekorasyonu renkleri nelerdir?

Senenin Pantone renkleri olan nihai gri ve aydınlık sarıya banyolarda da yer var! Bu iki renk sayesinde oldukça havalı ve bir o kadar da samimi bir alan yaratabilirsiniz. Alanda sıkıcı bir yansıma oluşturmaması için dengeli bir şekilde kullanılması gereken siyah da banyo dekorasyonunda tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek. Bunların dışında banyonuzun samimi atmosferini katlayacak olan pastel tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Dolaptan tekstil ürününe, aksesuardan seramiğe kadar şık bir alan oluşturmanızı sağlayacak tüm banyo ürünleri Koçtaş’ta sizi bekliyor.

Exit mobile version