2021 Mutfak Dekorasyonu Trendleri
Pratik Çözümler Alanlara Göre Mutfaklar Güzelleşsin: 2021 Mutfak Dekorasyonu Trendleri

Mutfaklar Güzelleşsin: 2021 Mutfak Dekorasyonu Trendleri

Ev dekorasyonu denildiğinde pek çoğumuzun aklına salon ve oturma odası dekoru gelse de aslında evinizin diğer alanları da trendler doğrultusunda şık dokunuşları hak ediyor. Ev hayatınızda zamanınızın önemli bir kısmının geçtiği mutfaklar da bundan nasiplenmeli! Siz de bizim gibi düşünüyorsanız ve mutfağınızı bugüne uygun bir şekilde dekore etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte, 2021 mutfak dekorasyon fikirleri:

Alanı Kullanışlı Kılmak Moda

Ek depolama alanı sağlayan ve mekanı daha verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olan ürünler, küçük mutfaklarda sıklıkla kullanılan çözümlerdir; fakat 2021 yılında ek depolama alanı sunan mobilya ve aksesuarlar artık daha fazla ön planda!

Kullanılamayacağını düşündüğünüz duvar çıkıntılarının aralarındaki boşluklara raflar monte etmek, duvarlarda askılık gibi mutfak aksesuarlarından yararlanmak, dolap içlerinde tabak rafları kullanmak… Mutfak içi yaratıcı fikirler ile alanı düzenlemek ve daha kullanışlı kılmak, 2021’in en dikkat çeken mutfak tasarım trendlerinden!

Bu arada özellikle küçük mutfaklar için mutfak düzeni hakkında ipuçlarına ihtiyaç duyuyorsanız “Şık Bir Mutfak İçin: Mutfak Düzenleme Önerileri” yazımızı okuyabileceğinizi de belirtelim.

2021 Mutfak Dekorasyonu

Koyu Rengin Cazibesi Mutfaklarda

Mutfak dekorasyonunda genellikle açık renkler tercih edilse bile son yıllarda koyu renkler de alanın dizaynında daha çok söz sahibi olmaya başlamıştı. Bu yıl ise metal detaylar ve dikkat çekici tasarımlarla buluşup lükse vurgu yapan koyu renkler mutfak trendleri arasında yer alıyor.

Siyah, kahverengi, lacivert, zümrüt yeşili, mürdüm eriği gibi renkler 2021 mutfak dolabı renkleri olarak dikkat çekiyor. Mutfak dolaplarında çift renk kullanımı ise mutfaklardaki bir diğer trend. Örneğin alt modülde başka renk, üst modülde başka renk ya da dolap kapağında bir renk, çerçevelerde başka renk tercih edebilirsiniz.

2021 Mutfak Modası

Duvarlarda Açık Renklerle Yumuşak Dokunuşlar

Evet, 2021 mutfak dekorasyonu modasında koyu renkler trend; fakat bu moda, alanı küçük ve sıkıcı gösterebilir. Bu etkiyi yok edebilmek için ise duvar boyası renklerinde açık tonları tercih etmelisiniz. Açık pembe, turuncu, adaçayı yeşili gibi renklerin yanı sıra 2021 pantone renkleri olan nihai gri ve aydınlık sarı da duvarlarda tercih edebileceğiniz 2021 mutfak renkleri arasında!

2021 Mutfak Duvar Boyası

Doğal Etkiler Ön Planda

Yeni Yılda Şık Bir Ev: 2021 Ev Dekorasyonu Trendleri” yazımızda da belirttiğimiz gibi bu yıl doğal etkileri bolca göreceğiz. Elbette mutfaklarda da bu yansımayı görmemiz mümkün. Ahşap ya da mermer tezgâhlar, alanda yer verebileceğiniz bitkiler ve ahşap dekoratif raflar sayesinde doğal yansımaları mutfağınıza taşıyabilirsiniz.

Ayrıca bitkilere mutfakta da yer var! Nane, biberiye, maydanoz, hatta domates, salatalık gibi sebzeleri saksılara ekebilir ve mutfağınızda küçük bir sera oluşturabilirsiniz.

2021 Mutfak Dekoru

Alanları Görsel Olarak Bölen Seramikler

Mutfak zeminlerinde ve duvarlarında kullanılan, alanın görünümünü doğrudan etkileyen unsurlardan biri de seramikler! Mutfak seramikleri sayesinde alanı bölmek ise yılın trendlerinden. Örneğin mutfak tezgâhının olduğu bölümü farklı, mutfak masasının olduğu bölümü farklı seramiklerle döşeyerek heyecan verici bir mutfak dekorasyonunun altına imzanızı atabilirsiniz.

Mutfak Seramikleri

Dikkat Çekici Pirinç Detaylar

Metal detaylara yer vermek son yılların en dikkat çeken dekorasyon uygulamalarından ve bu trende mutfaklarda da yer var! Özellikle pirinç ürünleri bu yıl mutfaklarda sıklıkla göreceğiz. Bataryalar, aydınlatma ürünleri, mutfak dolabı kulpları… Pirinç ürünlere yer verebileceğiniz pek çok alan var!

Mutfak Tasarımı

Oturma Odası Mobilyaları Artık Mutfakta

Mutfak dekorasyonunuzda trend uygulamalara yer vermek istiyorsanız ve bir de büyük mutfağınız varsa, salon ve oturma odalarında tercih ettiğiniz mobilyaları mutfağa taşıma zamanı gelmiş demektir! Berjerler, zigon sehpalar, hatta ayna gibi dekoratif objeler! 2021 mutfak stilleri, farklı alanlara ait mobilyaların mutfakta buluşması ile dikkat çekiyor.

2021 Mutfak Dekorasyonu Fikirlleri

Görsel Kaynak

Akıllı Çözümler

2021 mutfak modelleri, tercih edilen akıllı çözümlerle de adından söz ettirecek gibi! Dijital çözümlerin hayatımızda önemli bir yer edinmesi mutfakta da kendine yer buluyor ve akıllı beyaz eşya modelleri evin bu alanındaki trendler arasında yer alıyor. Tabii bunun yanı sıra fotoselli, yani el hareketlerini algılayıp otomatik olarak açılıp kapanan bataryalar da bütçenizi ve doğayı koruyan trend çözümlerden!

Hayalinizdeki yeni mutfak dekorasyonuna kavuşmanızı sağlayacak mutfak kategorisindeki ürünler Koçtaş’ta!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.