Yeni evleneceklere eşya alma tavsiyeleri

Alırken Neleri Göz Önünde Bulundurmalı? Yeni Evleneceklere Eşya Tavsiyeleri

Evlenmeyi düşünüyorsanız ya da evlilik hazırlıkları başladıysa aklınızda oluşan pek çok soru da cevaplanmayı bekliyor demektir. Heyecanı güzel olsa da bu dönemde stresli olduğunuzu biliyoruz. Özellikle yeni bir eve taşınacağınız ve tüm ev eşyasını almanız gerektiği için “Yeni evlenecekler neler almalı?” sorusu aklınızda dönüp duruyor, bir şeyi atlamak istemiyorsunuz. O halde şimdi vereceğimiz yeni evlilere eşya tavsiyeleri ile bu dönemdeki stres oranınızı biraz azaltalım, ana ve önemli kategoriler için önerilerimizi sıralayalım.

Yeni evlilere ev kurarken öneriler

Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletleri

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ocak, süpürge ve ev yaşamınızı kolaylaştıracak, evinizin olmazsa olmazları küçük ev aletleri… Aslında bu kategorilerde neler alacağınız gayet net. Peki, yeni evlenecekler beyaz eşya seçerken nelere dikkat etmeli? Beyaz eşya alışverişinde incelemeniz gereken detaylar ürünlere göre farklılık gösterse de aslında genel hatların aynı olduğunu söyleyebiliriz: Enerji sınıfı, kapasite, ses seviyesi, ihtiyacınıza yönelik programlar… Satın alacağınız beyaz eşya konusunda hangi kriterleri incelemeniz gerektiği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız “Sonradan Pişman Olmayın: Beyaz Eşya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımızı okuyabilirsiniz. Dilerseniz beyaz eşya ihtiyacınızı karşılarken mutfağınızın dekorasyonuna da katkı sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette ki ankastre ürünler sayesinde! Beyaz eşya için özel oluşturulan oyuğa yerleştirilen ve dekorasyona katkı sağlarken yerden de tasarruf etmenize yardımcı olan ankastre ürünler hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız için sizi “Milyonlarca Yürek, İki Soru: Ankastre Nedir, Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” yazımıza doğru alabiliriz.

Söz konusu küçük ev aletleri seçimiyse en çok dikkat etmeniz gereken şey, ihtiyacınız doğrultusunda ürün seçmek ve ihtiyacınızın olmayan ürünleri almamak. “Evde dursun.” görüşüyle aldığınız ürünler hem yıllarca bir kenarda durup dolaplarınızda yer kaplıyor hem de harcamalarınızın yoğun olduğu evlilik döneminde sizi maddi olarak zorlayabiliyorlar.

Peki ya evin olmazsa olmazları arasında yer alan süpürgeler? Süpürge seçerken de ihtiyaçlarınız size yol gösteriyor. Örneğin toz alerjiniz ya da astımınız varsa HEPA filtreli süpürgelere göz atmalı ya da toz torbası maliyetini ortadan kaldırıp tasarruf etmek istiyorsanız toz torbasız süpürgeleri incelemelisiniz. Fakat süpürge alırken hangi detayları incelemeniz gerektiği konusunda bir yol haritasına ihtiyacınız varsa “Onsuz Temizlik Ne Mümkün! Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Küçük ev aletleri nasıl seçilir?

Mobilya

Eğer evlendikten sonra yaşayacağınız eve henüz karar vermediyseniz mutlu anlarınızı geçireceğiniz yaşam alanınızda yer vermek istediğiniz mobilyaları satın almamalısınız. Tarz olarak nasıl mobilyalar alacağınızı bilseniz de alacağınız mobilyaların boyutları evin genişliğine göre değişebilir. Bu nedenle öncelikle evinizi tutun, sonrasında mobilyalara karar verin. Bu arada eğer eşyanız çoksa depolama alanı konusunda size yardımcı olacak mobilyalar tercih edebilirsiniz. Örneğin yatak odasında baza, salonda TV sehpası yerine TV ünitesi ya da girişte askılık yerine bir portmanto kullanabilirsiniz.

Bu noktada mobilyaların, yeni evlenecekler için ev dekorasyonu konusunda da söz sahibi olduğunu unutmamak gerekiyor. Eğer evinizi hangi dekorasyon tarzı ile dekore edeceğinizi bilmiyorsanız Koçtaş Yaşayan Evler Trend İpuçları, birbirinden güzel koleksiyonları ile bu konuda size yardımcı olabilir.

Yeni evlilerin ev kurması

Aydınlatma

Uygulayacağınız dekorasyon stiline karar verdikten ve mobilyaları aldıktan sonra aydınlatma ürünlerini seçmeye başlayabilirsiniz. Aydınlatma ürünleri dekoratif unsurlar olarak görülseler de aslında bundan çok daha fazlasını ifade ediyorlar. Alanı işlevsel kullanmak, hatta dar alanları olduğundan daha geniş göstermek bile aydınlatmadan geçiyor. Peki, aydınlatma ürünleri seçerken nelere dikkat etmeli, modeller arasında tercih yaparken neyi ön planda tutmalı? Enerji tasarrufundan mekanlara göre doğru tercihe kadar aydınlatma ürünleri seçimi hakkında merak ettikleriniz, “Hangi Odaya Hangisi Olur? 4 Adımda En Doğru Aydınlatma Nasıl Seçilir?” yazımızda.

Güvenliğini Önemseyenlere: Alarm ve Güvenlik Cihazları

Yeni evlenecekler için ev ihtiyaç listesi uzayıp gidiyor, bunda hemfikiriz; fakat eğer güvenliğiniz konusunda da bir adım atmak istiyorsanız alarm ve güvenlik cihazlarına göz atmanızı öneririz. Alarm ve güvenlik cihazları sayesinde, başınıza gelebilecek tatsız olaylara karşı önlem alabilirsiniz. Peki, hangi güvenlik ürünlerinden yardım alabilirsiniz? Bu sorunun cevabı, “Gözünüz Arkada Kalmasın: Alarm ve Güvenlik Cihazları” yazımızda.

Eşya listesi hazırlarken Koçtaş web sitesine göz atmayı ihmal etmeyin. Evinizi dizmenize yardım edecek ana ve ara kategorilere sitemizden ulaşabilir, eşya listesini eksiksiz bir şekilde oluşturabilirsiniz!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir