Site icon blog.koctas.com.tr

Milyonlarca Yürek, İki Soru: Ankastre Nedir, Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ankastre eşyalar nasıl seçilir?

Evleniyorsunuz, yıllardır sizinle olan beyaz eşyanız bozuldu ya da şehir dışında bir okul kazandınız ve çıkacağınız ev için beyaz eşyaya ihtiyacınız var… Hangi nedenle olursa olsun, sonradan pişman olmamak için beyaz eşya seçerken dikkat edilmesi gerekenleri araştırdığınızı ve seçiminizi bu doğrultuda yapmaya çalıştığınızı biliyoruz. Fakat teknolojinin her geçen gün beyaz eşya kategorisinde de karşımıza yenilikler sunduğu bir gerçek. Söz konusu beyaz eşya olduğunda son yıllarda sıkça duyulan bir terim olan ankastre de çoğu kullanıcının aklında soru işareti oluşturan ve merak uyandıran bir konu. Peki, ankastre nedir? Şık bir dekorasyonun yanı sıra yer tasarrufunun sırrı olarak da bilinen ankastre ne demek ve ankastre alırken nelere dikkat etmeli?

Ankastre Nedir?

Türk Dil Kurumu, ankastre kelimesine “Bir oyuğa, yuvaya yerleştirilmiş tesisat” olarak tanımlıyor. Yani oluşturulmuş özel bir alanın içerisine yerleştirilebilen beyaz eşyaya verilen ad “ankastre” oluyor. Ankastre ürünler, kendilerine özel alanlara çıkıntı olmayacak şekilde yerleştiriliyor ve bu da ankastre kullanılan alanda bütünlük oluşmasını sağlıyor.

Ankastre, mutfak ile bütünleşmiş bir kavram olsa da ankastre mutfak dışında ankastre banyonun da olabileceğini söyleyelim. Ankastre çamaşır makinesi ve ankastre kurutma makinesi sayesinde banyoda da ankastrenin avantajlarından yaralanmak mümkün. Peki, bunlar dışında hangi ürünler ankastre olarak sunuluyor? Hemen söyleyelim: Bulaşık makinesi, fırın, mikrodalga fırın, buzdolabı, davlumbaz ve ocak, ankastre seçeneği sunan beyaz eşya çeşitleri. Ayrıca fırın, davlumbaz ve ocak bir araya geldiğinde bu buluşma genellikle ankastre set olarak adlandırılıyor, bu detayı da belirtmeden geçmeyelim. Tabii zevkinize, bütçenize ve ihtiyacınıza uygun pek çok ankastre mutfak seti sunuluyor. 

Ankastrenin Avantajları Nelerdir?

Eğer ankastre set almayı düşünüyorsanız kendinizi farklı bir dünyaya dâhil olacak gibi hissedebilirsiniz, bu oldukça normal. O halde karar vermenizde yardımcı olalım ve ankastre avantajları nelerdir sıralamaya başlayalım.

Ankastre Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Evinize küçük bir ürün alsanız bile inceliyor ve bu doğrultuda karar veriyorsunuz, değil mi? Son derece haklısınız! Yeni beyaz eşya alırken de ince eleyip sık dokumak hakkınız! Peki, ankastre seçerken nelere dikkat etmeli?

 

Mutfağınızda ya da banyonuzda ankastre ürünlere yer verip alanda bütünlük sağlamak güzel fikir!

 

Exit mobile version