Site icon blog.koctas.com.tr

Annenize Kendi Emeğinizi Hediye Edin: DIY Anneler Günü Hediyeleri

Kendin Yap Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü gibi özel tarihler, değerli bir an yaratma ve sevgiyi doyasıya ifade etme fırsatı sunuyor. Bu sıcak kutlamalar elbette bir hediyeyle de taçlanıyor. Hediye paketini uzatırken yaşanan heyecan çok tatlı. Ancak bu anın öncesinde ¨Anneler Günü’nde ne hediye alabilirim?¨ sorusunun bir hayli zorladığını da biliyoruz. Peki, anneler günü için en güzel hediye nedir?  Bu sene Anneler Günü hediye seti gibi her yerde bulabileceğiniz seçeneklere mecbur kalmayın diye farklı bir önerimiz var: Anneler Günü için en anlamlı manevi hediye önerileri. 

Gelin, aklınızdaki soruyu ¨Anneler Günü için nasıl bir hediye yapabilirim?¨ ile değiştirin ve annenize çok özel bir armağan sunun. Anneler Günü için en güzel hediye yapımı fikirlerimize göz atın, bu sene kendi emeğinizi hediye edin. 

Ne Zaman Anneler Günü İçin Hediye Hazırlamalısınız?

Öncelikle aklınızdaki ¨Anneler Günü ne zaman?¨ sorusunun cevabına bakalım. Anneler Günü için sabit bir tarih söylemek mümkün değil. Çünkü Anneler Günü, mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor. 2022 Anneler Günü ise 8 Mayıs’a denk geliyor. Yani kendin yap Anneler Günü hediyesi hazırlamak için hala yeterince zamanınız var. Hazırsanız Anneler Günü için el yapımı hediye önerilerimiz neler, bakalım.

Yaratıcı Anneler Günü Hediye Önerileri: Fotoğraflı Puzzle Bloklar

Görsel Kaynak

Annenizle birlikte çektirdiğiniz, belki çocukluğunuza belki de çok özel bir gününüze ait fotoğrafı yaratıcı bir hediyeye dönüştürmeye ne dersiniz? Anneler Günü için kolay ve özel hediye seçeneklerinden olan bu puzzle, sıcacık anlar yaşatmanızı sağlayabilir. Fotoğraflı puzzle yapmak için gerekli malzemeler şunlar:

Kişiye özel fotoğraflı yapboz yapmak için şu adımları uygulayabilirsiniz:

Annenizin salonunda yer bulacak bu tatlı hatıra hazır oldu bile. Hediye yapımı için ihtiyaç duyacağınız bant ve yapıştırıcı gibi malzemelere Koçtaş’tan ulaşabilirsiniz.

Anneler Günü İçin Hediye Yapımı: DIY Mum

Annenize rahatlatıcı anlar yaşatacak bir hediye vermek istiyorsanız evde mum yapımı tam size göre. Üstelik mum yapmak son yıllarda trend hobilerden biri haline geldiği için çok da uzaklara gitmeden bütün malzemelere ulaşabilirsiniz. Haydi gelin, kendin yap mum için gerekli malzemelere bakalım:

Mum yapım aşamalarına geçmeden önce birkaç şey hatırlatalım. Soya mum ya da bal mumu yerine parafin de kullanabilirsiniz. Ancak parafin kimyasal madde içerdiği için önerimiz soya mumu veya bal mumu kullanmanız. Şimdi, malzemeleriniz hazırsa adım adım evde mum yapımına bakalım:

Anneler Günü’ne özel mum hazır oldu bile. Şimdi, sıra Anneler Günü hediye paketi yapımı aşamasında. Mum kutularını üst üste koyun. Şeffaf bir hediye paketiyle üçünü sarın ve bir kurdeleyle hediye paketini bağlayın. Alternatif hediye paketi fikirleri için de ¨Hediyeniz Gibi Paketi de Özel Olsun! Kendin Yap Hediye Paketi Fikirleri¨ yazımızı okumayı unutmayın. 

Anneler Günü İçin Hediye Fikirleri: Dekoratif Tablo

Görsel Kaynak

Şimdi, sıra annenizi mutlu edecek bir hediye önerisinde. Anneler Günü hediyesi olarak her bakıldığında sevginizi hatırlatacak bir dekoratif tablo yapmaya hazır mısınız? İşte, el yapımı dekoratif tablo için gerekli malzemeler:

Dekoratif tablo yapmak için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

Anneler Günü için hediye yapmak işte bu kadar kolay! Bu hediyeyi yapmak için gerekli olan çekiç ve çivi gibi hırdavat malzemeleri ise Koçtaş’ta!

Kolay Kendin Yap Anneler Günü Hediyeleri: Saksı

Görsel Kaynak

Son önerimiz bitkileri yavrusu gibi seven annelere. Eğer anneniz de bu tanıma uyuyorsa kendin yap saksı hediyesi ile onu mutlu edebilirsiniz. İşte, evde saksı yapımı için gerekli malzemeler:

Annenize özel saksı yapmak için şu pratik aşamaları takip edebilirsiniz:

Artık saksının içerisine annenizin favori bitkilerinden birini yerleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendin yap anneler günü için kağıttan bir hediye yapabilir, hediye bir çanta ve ya bir elbise tasarlayarak annenize özel bir hediye verebilirsiniz. Kendin yap Anneler Günü hediyeleri arasından birini seçmekte zorlanıyorsanız sizi ¨Anneni Anlat, Alman Gereken Hediyeyi Söyleyelim¨ testimize bekliyoruz.

Exit mobile version