Site icon

Yazı Daha Keyifli Hale Getirin: Bahçe ve Teraslar İçin Şişme Havuz Önerileri

Şişme havuzu modelleri

“Yaz gelse de sudan çıkmasak!” Evet, büyük ihtimalle bu cümleyi kuranlardan biri de sizsiniz. Fakat yaz mevsimi boyunca yıllık izinde olmanın imkânsız olması ya da aylar boyunca sürecek bir tatilin maddi yükünü karşılayamamak gibi nedenlerle bunu gerçekleştirmek epey zor. Peki hem kendiniz hem de çocuklarınız için aslında bu dileği gerçekleştirmenin çok kolay olduğunu biliyor musunuz? Elbette ki farklı yaş gruplarına uygun olan şişme havuz çeşitlerinden bahsediyoruz!

Şişme Havuz Nedir?

Şişme havuzları aslında deniz yatakları gibi düşünebilirsiniz. Yan kısımları şişirilebilen ve altındaki su geçirmez zemin sayesinde ortası su ile doldurulabilen bu havuzlar yaz aylarında evinizin bahçesinde ya da terasında ailece keyif yapmanıza olanak verebilir! Yani evet, genellikle şişme havuzların çocuklar için olduğu düşünülse de daha büyük boyutlardaki şişme aile havuzları da mevcut. Bu arada aile havuzlarındaki bazı modellerin şişirilmediğini ve “prefabrik havuz” olarak adlandırıldığını da belirtelim.

Şişme Havuz Fiyatları Ne Kadar?

Eğer bahçenizde ya da terasınızda portatif bir havuza yer vermek istiyorsanız fiyat konusu elbette ki aklınızda soru işareti oluşturabilir. Şişme havuz fiyatlarını belirleyen birkaç unsur olduğunu söyleyebiliriz. Yetişkinlerin ve çocukların yaş grubuna göre değişebilen havuz boyutları, model (yuvarlak ya da oval olması gibi unsurlar), havuzun hangi malzemeden yapıldığı, merdiven, üst kaplama bezi, devirdaim motoru gibi ek aksesuarlar da fiyat belirlemede etkili.

Havuz Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Her satın alma kararında olduğu gibi şişme havuz alırken de değerlendirmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Şimdi, onlardan en önemlilerini sıralayalım:

Çocuğunuzun ve dilerseniz siz yetişkinlerin keyifli zaman geçirmesini sağlayan şişme havuz modelleri ve ihtiyacınız olabilecek su aktivite malzemeleri Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Son olarak şişme havuzunuzu saklamadan önce iyice kuruduğuna emin olmanız gerektiğinin altını çizelim.

Exit mobile version