Banyolar için dekorasyon önerileri.

Banyonuzda Fark Yaratacak 6 Küçük Dekorasyon Fikri

Ev dekorasyonu” denildiğinde muhtemel sizin de aklınıza ilk olarak salon, yatak odası gibi alanlar geliyor. Oysaki da evinize dâhil! Ev dekorasyonu konusunda hep son sıralara bırakılan banyonuzu güzelleştirmek için de harekete geçmeniz şart. Burada büyük değişikliklerden bahsetmiyoruz; küçük değişikliklerle de evinizi güzelleştirmeniz mümkün! Şimdi sıralayacağımız banyo fikirleri ile küçük detaylar sayesinde büyük etkiler yaratabilirsiniz.

1. Banyo Duvarlarının Yarısını Farklı Renge Boyayın

Çoğu banyo duvarının alt kısmı fayans ile kaplanıyor, üst kısmına boya yapılıyor. Banyo duvarlarının rengi ise genellikle beyaz tercih ediliyor. Fakat böyle olmak zorunda değil! Fayanslarınıza ya da banyo dekorasyonuna uygun bir renk seçimi yaparak banyonuzun üst bölümünü dikkat çekici bir renk ile boyayabilirsiniz. Bu sayede banyonuzun havası anında değişecek!

Banyonuza uygun boya ve boya malzemesi seçeneklerini Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Banyo dekorasyonunda fayans seçiminin önemi.

2. Kullandığınız Ayna, Banyo Aynası Olmak Zorunda Değil

Biliyorsunuz; ayna, banyo aksesuarları arasında olmazsa olmaz. Üstelik banyo aynası seçiminde sıradan aynalar yerine farklı tasarımdaki aynaları seçerek çizginin dışına çıkmanız da mümkün. Mesela; küçük olduğu için salonunuzda ya da holünüzde yer veremediğiniz şık aynayı banyonuza koyabilirsiniz. Bu sayede banyo dekorasyonu yaparken evdeki kullanmadığınız ürünlerden de yararlanmış olursunuz.

Eğer banyonuzda dekoratif ayna kullanmak yerine banyo aynası kullanmak isterseniz farklı çerçeve ve renk seçenekleri sunan aynaları tercih edebilirsiniz.

Banyolar için duvar aynaları.

3. Lavabo ve Banyo Bataryaları Dekorasyonda Önemli Bir Detay

Suyu açıp kapamanızı sağlayan musluklar, diğer adıyla bataryalar, çok küçük bir detay gibi görünüyor, değil mi? Oysaki banyo dizaynı için oldukça önemliler! Lavaboda ve duşakabinde bulunan bataryalar banyonuzun dekorasyonunu dikkat çekici bir şekilde etkileyebilirler. Modern, spor ya da klasik… Farklı tarzlarda ve renklerde olabilen lavabo ve banyo bataryaları, küçük değişikliklerle büyük fark yaratmak isteyenler için bire bir!

Banyo dekorasyon fikirleri.

4. Banyonuzu Sarkıt ile Renklendirmeye Ne Dersiniz?

Banyo aydınlatmalarında genellikle plafonyerler tercih ediliyor ama unutmayın size fark yaratacak banyo fikirleri veriyoruz. Bu nedenle banyonuzda sarkıt kullanmanızın hiçbir sakıncası yok. Fakat çok klasik bir sarkıtın hoş durmama ihtimalini hatırlatmak isteriz. Eğer sarkıt fikri size uzak geliyorsa aynanızın arkasına LED ışıklar koyarak banyonuzun atmosferini daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Banyolar için şık dekorasyon fikirleri.

5. Düzenleyiciler de Bu Sevdaya Dâhil

Rafta duran cilt bakım ürünleriniz, ambalajında duran pamuklar, mendiller… Dağınıklığın şıklık oranınızı olumsuz etkileyen bir unsur olduğunu unutmamalısınız. Yani, evinizin diğer alanlarında kullandığınız saklama kutuları, banyo düzenleme malzemeleri olarak da kullanılabilir. Banyonuzun dekorasyonuna uyum sağlayacak düzenleme kutularının içerisine dilediklerinizi koyabilir ve bu sayede hem daha düzenli hem de daha şık bir banyoya sahip olabilirsiniz. Dilerseniz pamuk gibi yardımcı ürünlerinizi renkli kavanozlara koyarak banyo dolaplarınızın üzerinde de sergileyebilirsiniz. Yanlarına da birkaç renkli mum koydunuz mu tamamdır bu iş!

6. Çiçeğin Güzelleştirmeyeceği Bir Alan Yok

Kim demiş banyoda bitki olmaz diye, hem de çok güzel olur! Nemli alanları seven bitkileri banyonuza koyarak dekorasyon konusunda bir üst seviyeye çıkabilirsiniz. Örneğin; salon palmiyesi, aloe vera ya da hava bitkisi tam banyonuza göre seçenekler. Siz yine de banyonuza bitki koymak istemiyor ama doğanın gücünden yararlanmak fikrine sıcak bakıyorsanız boş bir vazonun içerisine ağaç dalları koyarak banyonuzu güzel bir detayla buluşturabilirsiniz.

Banyo için küçük dekorasyon fikirleri.

İşte, banyonuzda fark yaratmak bu kadar kolay!

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir