Site icon blog.koctas.com.tr

Bugünü Yaşamayı Sevenlere: Modern Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

Modern dekorasyon tüyoları.

Ruh yaşının biyolojik yaştan daha önemli olduğunu düşünüyorsanız ve bunu giydikleriniz, dinledikleriniz ve söylediklerinizle yansıtmaktan çekinmiyorsanız sizi evinizde de bu duruşu sergilemenizi sağlayacak bir dekorasyon tarzı ile tanıştıralım: Modern dekorasyon! Peki; modern dekorasyon nedir, nasıl uygulanır?

Nedir Bu Modern Dekorasyon?

Dekorasyon, bizler gibi yaşayan bir olgu. Modern dekorasyon da yenilikten beslenen bir stil olarak evleri renklendiriyor. Eğer modern ev dekorasyonu ile evinizi dizayn ettiyseniz dekorasyon trendlerini uygulamak konusunda daha özgür olabiliyorsunuz.

Şimdi hem şık hem de konforlu bir stil olan modern dekorasyonu uygulamak için nelere ihtiyacınız olduğuna göz atalım ve modern ev dekorasyonu nasıl yapılır anlatmadan önce modern dekorasyon hakkında bilmeniz gereken ilk şeyi söyleyelim. Günümüzde modern dekorasyonda minimalizm, yani sadelik tutkusu ön plandadır.

Sadelik Tutkusu

Modern dekorasyonda öncelik, sadelik ve minimalizm. Bu doğrultuda modern dekorasyonun minimalist dekorasyona benzediğini söyleyebiliriz. Yani modern dekorasyonda da fazlalığa yer yok! Şimdi, modern dekorasyonu biraz daha açalım.

 

Rengarenk Ruhlar İçin: Modern Dekorasyonda Hayatın Renkleri

Modern dekorasyon fikirlerinde renklerin de önemi büyük. Trendlere göre renk kullanımından daha önce bahsetmiştik. Şimdi, onu modern dekorasyon örnekleri ile harmanlayacağız.

Oturma Odasında Modern Dekorasyon

Söz konusu modern dekorasyonsa gönül rahatlığıyla ferahlıktan söz edebiliriz! Bu doğrultuda en büyük yardımcılarınız ise alçak tasarımlı, açık renkli mobilyalar ve geometrik desenli halılarla kilimler. Beyaz, bej, açık gri gibi tonlarda boyayabileceğiniz duvarlarınız da elbette bu etkinin artmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra modern dekorasyon, aydınlatma ürünleri konusunda da size özgürlük tanıyan bir stil. Oturma odanızda da evinizde bu dekorasyon tarzını uyguladığınız diğer bölümlerde de spot, lambeder, aplik gibi pek çok aydınlatma ürün çeşidinden yararlanabilirsiniz. Hatta dilerseniz avizelerinizi klasik tarzda bile seçebilirsiniz. Bu seçim oturma odanıza ayrı bir hava katacaktır!

Yemek Odasında Modern Dekorasyon

Eğer yemek odasında modern dekorasyonu uygulamaya karar verdiyseniz yemek saatlerinin hem keyifli hem de huzurlu geçeceğinden çok eminiz! Bu güzel haberin kaynağını da hemen belirtmek isteriz: Yemek odasında modern dekorasyonu uygulamak için fazla eşyaya ihtiyacınız yok. Bu da hafiflikten gelen konfor demek! Yemek masası, sandalyeler ve bir de konsol, yemek odasını dekore etmek için yeterli. Yemek odası modern ev dekorasyonu aksesuarları arasında ise kesinlikle sarkıt avizeler var! Masanıza doğru inen bir avize, yemek odasının en dikkat çekici objesi olabilir. Ayrıca büyük bir tabloyu, duvara asmayıp sadece yaslayarak yemek odası dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Yatak Odasında Modern Dekorasyon

Alçak bir yatak, modern tasarımlı şık avizeler, açık renkli duvarlar… Evet, bunlar modern dekorasyonda var olan unsurlar; ama tek başlarına yeterli değiller! Söz konusu yatak odasında modern dekorasyonsa birkaç küçük dokunuşa daha ihtiyacınız var! Örneğin yatağınızın başucundaki duvarı farklı bir renge boyayabilir ya da dekorasyonunuza uygun bir duvar kâğıdıyla kaplayabilirsiniz. Kullandığınız tülleri düz renkli ve uzun tercih etmek ise odanızın daha hoş görünmesini sağlayabilir. Ayrıca dekoratif fon perdeler de kesinlikle değerlendirmeniz gereken modern dekorasyon fikirleri arasında, bizden söylemesi!

Mutfakta Modern Dekorasyon

Mutfakta daha çok vakit geçirmek istiyorsanız çare modern dekorasyon! Mutfak modern dekorasyon uygulamalarında genellikle tek renk kullanılıyor. Ayrıca ankastre setler de bu tarz ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Eğer mutfağınızda masa ve sandalye koyacak yeriniz varsa alacağınız sandalyeleri metal ayaklı seçebilirsiniz. Dilerseniz mutfağınızı renklendirmek için tezgâh üzerinde çiçeklere de yer verebilirsiniz.

Banyoda Modern Dekorasyon

Banyoda modern dekorasyon uygulamak için seçeceğiniz banyo paspaslarını geometrik desenli seçebilirsiniz. Ayrıca banyo aksesuarlarını modern tasarımlı seçmek de banyonuzda bu dekorasyonu uygulamanız için yeterli.

Evinizde modern yansımalar sunacak tüm ürünler Koçtaş’ta sizi bekliyor.

 

Exit mobile version