Site icon

Çocuklar İçin Evde Aktivite Önerileri

Çocuklar İçin Evde Aktivite Önerileri

Nasıl ki biz zamanımızı kaliteli şekilde geçirerek kendimizi geliştirmek istiyorsak çocuklarımız da oyunlar ve etkinlikler sayesinde eğlenceli vakit geçirmek ve bu sayede dünyayı tanımak istiyor. Fakat maalesef gündemimizde olan corona virüs, çocuklarımızın yaşıtlarıyla bir araya gelmesini de engelledi. Ama hiç merak etmeyin; çocuklar için ev etkinlikleri sayesinde çocuklarınızın eğlenceli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Hatta önerdiğimiz evde çocukla yapılabilecek etkinlikler sayesinde ailece güzel zaman geçirmeniz de mümkün!

Evde Bowling Oynayın

Bovling (bowling) oynamak için evden dışarı çıkmanıza da çocuğunuzun bovling oyuncağına sahip olmasına da gerek yok! Teneke konservelerle de her yaştan çocukla bovling oynayabilirsiniz. Peki, konservelerden bovling seti nasıl yapılır?

Oyun Hamuru ile Oynamayı Daha Renkli Hale Getirin

Oyun hamuru, çocukların el becerilerini geliştirirken hayal gücüne de katkı sağlıyor. Ayrıca oyun hamuru sayesinde ortaya çıkan çalışmalar, çocuğunuzun kendine güveninin artmasına da yardımcı oluyor. Fakat çocukların sevdiği bu etkinlik de bir zaman sonra onlar için sıkıcı hale gelebilir. Oyun hamuru oynayarak vakit geçirmeyi daha keyifli kılacak bir şey önerelim: Çekiliş yapmak!

Eğer oyun hamuru yoksa da merak etmeyin. Evde kolaylıkla oyun hamuru yapabilirsiniz. Peki, çocuklar için evde oyun önerilerinin vazgeçilmezi olan oyun hamuru evdeki malzemelerle nasıl yapılır?

Kutuları Yeni Bir Tasarımla Buluşturun

Çocuğunuzla oyun oynarken eski eşyayı da yenilemeye ne dersiniz? Belki sizin takılarınızı koyduğunuz ahşap kutu, belki çocuğunuzun oyuncak kutusu, belki de salonda dekoratif olarak kullandığınız bir kutu… Hiç fark etmez; kollarınızı sıvayın ve yenilik için hazırlanın! İşte, her yaş grubunda çocukla yapabileceğiniz bir aktivite önerisi:

Çocuğunuzla Duvarları Renklendirin

Coronavirüs sürecinde belki de evlerimizde hiç olmadığı kadar çok zaman geçiriyoruz. Peki, hem biraz farklılık hem de çocuğunuzun odasını daha çok sahiplenebilmesi için duvar dekorasyonunda basit ama oldukça etkili değişiklikler yapmaya ne dersiniz?

Herhangi bir şeyi hayata geçirmek yani bir fikri gözle görünür kılmak, çocukların öz güveninin artması için oldukça önemli. Hele fikirlerin hayat bulacağı yer kendi odalarıysa uygulama yapma konusunda ne kadar hevesli olacaklarını düşünün! Peki, “Montessori aktiviteler” olarak görebileceğimiz bu faaliyetlerde neler yapabilirsiniz?

Çocuklar için evde aktivite önerilerini sıraladık. Umarız evde olduğunuz bu dönemde keyifli zaman geçirmenize katkı sağlayabiliriz!

Bu arada aktiviteleri yapmak için ihtiyacınız olan hobi boyaları Koçtaş’ta! Online olarak da sipariş verebilirsiniz.

Exit mobile version