Site icon blog.koctas.com.tr

Eğlenceli ve Eğitici: Çocuklar İçin Film Önerileri

Çocuklar İçin Film Önerileri

Malum, COVID-19 nedeniyle çocuklarımız da zamanlarının büyük bölümünü evlerde geçiyor. Durum böyle olunca evde yapılan aktiviteler de artmış durumda. Eğer siz de çocuğunuzun daha kaliteli zaman geçirmesini istiyorsanız “Çocuklar İçin Evde Aktivite Önerileri” yazımızı okumanızı öneririz. Elbette bu yazımızda sıraladıklarımız dışında film izlemek de çocukların vazgeçilmez aktivitelerinden. O halde ailece izleyebileceğiniz, çocuklar için eğitici filmleri sıralamaya başlayalım.

Yaman Tilki (Fantastic Mr. Fox)

Çocuk kitaplarının ünlü yazarı Roald Dahl’ın kaleminden çıkmış bir öykü olan ve sinemaya da ünlü yönetmen Wes Anderson tarafından aktarılmış olan bir animasyon Yaman Tilki. Büyülü bir anlatımla hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden bu filmde ailesinin karnını doyurmak için çiftçilerle karşı karşıya kalmak zorunda kalan bir tilkinin hikâyesine şahit olacaksınız.

Küçük Prens (The Little Prince)

Küçük Prens hiç kuşkusuz her yaşta okunup hayata dair bir ders çıkarılabilen kitaplardan. Dilerseniz çocuğunuza bu kitabı okuyabilirsiniz, fakat dilerseniz birlikte animasyonunu da izlemeniz mümkün. Başka gezegende yaşayan bir prensin başından geçenleri etkileyici bir şekilde anlatan bu eser sayesinde oldukça kaliteli zaman geçireceğinizden şüpheniz olmasın.

Bu arada çocuğunuz kitapları seviyorsa “Bambaşka Dünyalara Yolculuk: Çocuklar İçin Kitap Önerileri” yazımıza göz atmanızı öneririz.

6 Süper Kahraman (Big Hero 6)

2015 yılından “En İyi Animasyon Oscarı”nı alan ve her yaştan insanın severek izleyebileceği bir film olan 6 Süper Kahraman, sevdiğini yitiren küçük bir çocuğun robotlar üzerinde çalışıp bu sayede acısını yaratıcılığa dönüştürmesinin hikayesini anlatıyor. Filmin ana karakteri Hiro’nun macerasını izlerken farklı duyguları aynı anda deneyimleyeceksiniz.

Ters Yüz (Inside Out)

Ters Yüz, başarısını 2016 yılında almış olduğu “En İyi Animasyon Oscarı” ile kanıtlamış bir animasyon filmi. Riley’in zihninde yaşayıp onun yaşantısını etkileyen beş duygunun, Riley ve ailesinin yeni bir yere taşınması sebebiyle uyum yakalamakta zorlanmalarını tatlı bir dille anlatan bu filmi yetişkinler bile tek başına izleyebilir!

VOL-İ (Wall-E)

2009 yılında 6 dalda Oscar adayı olan ve bunlardan “En İyi Animasyon Oscarı”nı kazanan VOL-İ, insanların dünyayı terk edip farklı bir gezegende hayatlarına devam ettikleri bir gelecekte, dünyada kalan ve çöpleri temizleyen bir robotun hikayesini anlatıyor. Kendisi gibi robot olan Eve ile tanışan ve hayatı değişen VOL-İ’nin hikayesi, aslında tüketim çılgınlığına ve gereksiz tüketim nedeniyle dünyaya verdiğimiz zarara da dikkat çekiyor. VOL-İ kesinlikle izlenmesi gereken çocuklar için animasyon önerileri arasında!

Miniscule: Kayıp Karıncalar Vadisi

Bir piknik sonrasında ormanda kalan yiyecekler nedeniyle ikiye bölünen karınca grubunun ve olanlara yakından şahit olan bir uğur böceğinin anlatıldığı bu animasyon, Fransa-Belçika ortak yapımı. Miniscule: Kayıp Karıncalar Vadisi sayesinde zamanının nasıl geçtiğini anlamayacağınız iyi bir animasyon filmi izlemeye hazır mısınız?

Gezegenimiz (Our Planet)

Bu önerimiz diğerlerinden biraz farklı, çünkü Gezegenimiz bir belgesel! Animasyon filmlerin dışına çıkmak isteyenlerin tercih edebileceği bu sekiz bölümlük belgesel, yaşadığımız gezegenin büyüleyiciliğine yakından şahit olma imkânı veriyor. Ayrıca bu belgesel dizisi ile çocuğunuzla birlikte dünyanın pek çok yerindeki onlarca canlı ile tanışabilecek, tabii ki dünyayı korumak için yapılabilecekleri bir kez daha keşfedeceksiniz!

Umarız önerdiğimiz filmleri çocuklarınızla birlikte izler ve keyif alırsınız. Bu arada çocuklarınızın odalarında da keyifli dekorasyon önerilerine yer vererek onlara daha mutlu ve belki de yaratıcılıklarını artıracak bir alan oluşturabilirsiniz. “Testi Çözün, Çocuk Odasına En Uygun Dekorasyon Önerilerini Verelim” testimiz, çocuğunuzun odası için sevimli fikirler sunmaya hazır! Ayrıca dekorasyon önerilerini hayata geçirmenizi sağlayacak mobilya ve dekoratif ürün alternatiflerinin de Koçtaş’ta sizi beklediğini hatırlatmadan geçmeyelim.

Exit mobile version