Site icon blog.koctas.com.tr

Çocuklar İçin Yılbaşı Aktivite Önerileri

Çocuklar İçin Yılbaşı Oyunları

Pandemi nedeniyle hepimiz yeni yıla yaşam alanlarımızda gireceğimiz bir yıl yaşıyoruz. Durum böyle olunca eğlenmek için alternatifleri değerlendirmek şart! “Yılbaşını Evde Geçirmek İsteyenler İçin: Evde Oynanabilecek Eğlenceli Oyunlar” yazımızda yetişkinlerin oynayabileceği oyunlara yer vermiştik. Şimdi, sıra çocuklarımızda! İşte, çocuğunuzla birlikte ailece güzel vakit geçirmenizi sağlayacak çocuklar için yılbaşı oyunları:

1. Kelimelerden Cümle Kur

Anne ve babalar; eğlenceli bir akşama hazır olun! Yılbaşı gecesinde dışında da oynayabileceğiniz bu oyunu eminiz yetişkinler arasında bile keyifle oynayabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünler ise kâğıt, kalem, makas ve geniş bir kase.

Nasıl Oynanır?

2. Hazine Avı

Saklambaç her yaştan çocuğun severek oynadığı bir oyun olsa da evde oynamak kimi zaman zor olabilir. Peki, saklanan siz ya da çocuklarınız olmasa da objeler olsa nasıl olur? Çocuklarla yeni bir oyun oynamaya ne dersiniz? Üstelik çocuklarınız bu oyunu oynarken siz başka işlerinizi de halledebilirsiniz.

Oyun için ihtiyacınız olanlar ise yazı yazabileceğiniz bir alan (kâğıt ya da bir tahta), saklayacağınız birkaç obje ve ipuçları!

Nasıl Oynanır?

3. Balon Görevleri

Çocuklarla evdeyseniz onların canlarının sıkılmaması için çok çaba sarf ettiğinizi tahmin edebiliyoruz. Hiç merak etmeyin; eğlenceli bir şekilde onların güzel zaman geçirmesini sağlamak bu oyunla mümkün!

Küçük kâğıtlar, keçeli kalem ve balonlar ise bu oyunu oynamak için gerekli olanlar.

Nasıl Oynanır?

4. Hafıza Oyunu

Hafıza oyunları sadece çocuklar için değil, biz yetişkinler için bile son derece eğlenceli. Çocuğunuz evde kolaylıkla hazırlayacağınız bu hafıza oyununu sadece yılbaşı döneminde değil, yılın her döneminde oynayabilir.

İkişer adet çıktısını aldığınız birkaç fotoğraf, el işi kâğıtları, yapıştırıcı ve makas bu oyunu oluşturmak için gerekli olan malzemeler.

Nasıl Oynanır?

Çocuklar için yılbaşı aktivitelerini sıraladık; umarız tahmin ettiğimizden daha güzel zaman geçirir ve yeni yıla ailece, mutlulukla girersiniz. Bu arada çocuk odalarını yılbaşı için süslemek de güzel fikir! Videomuzdaki fikirleri hayata geçirerek çocuklarınızın odasını daha renkli kılabilirsiniz!

Şimdiden sağlıklı ve mutlu bir yıl dileriz.

Exit mobile version