Site icon

4 Bahçe Dekorasyonu Kendin Yap Fikri

bahce-dekorasyoni

Doğanın insan üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğu bir gerçek. Evinizde doğa ile buluşmanızı ve huzurlu, mutlu zaman geçirmenizi sağlayan alan ise elbette ki bahçeleriniz! Siz de bahçenizde zaman geçirmekten zevk alıyorsanız ve bahçe dekorasyonu konusunda kollarınızı sıvayıp yaşam alanınızın bu noktasını daha şık ve aynı zamanda kullanışlı kılmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Çünkü bu içerikte bahçesini güzelleştirmek isteyenler için bahçe kendin yap fikirlerini sunacağız.

Haydi, başlayalım!

Ev dekorasyonu denildiğinde akıllara ilk gelen ürün gruplarından birisi elbette ki mobilyalar. Aslında iç mekân tasarımında oldukça önemli olan mobilyalar, dış mekânları dizayn ederken de oldukça mühim. Yani bahçe mobilyaları, bahçenizi konforlu ve şık kılmak için olmazsa olmaz.

Son yıllarda doğal yansımalar oldukça popüler ve bu trendi mobilyalarda da görmek mümkün. Üstelik paletler ile yapabileceğiniz mobilyalar sayesinde sadece trendleri hayata geçirmekle kalmayıp şık mobilyalara da sahip olabilirsiniz. Peki, konforlu bir bahçeye sahip olma konusunda size yardımcı olacak paletten koltuk nasıl yapılır?

Dilerseniz “Ekolojik Tasarıma Göz Kırpın: Paletle Ev Dekorasyonu” yazımızı inceleyip paletle sehpa, raf ve yatak yapımı hakkındaki detaylara da ulaşabilirsiniz.

Yetişkin ya da çocuk; kimse salıncağa hayır diyemez! Eğer bahçenizde büyük, kalın dallara sahip bir ağaç varsa hiç düşünmeyin ve bahçe dekorasyonu diy (do it yourself) fikirlerinden biri olan salıncak yapımı için kollarınızı sıvayın! Şimdi, salıncak yapımı adımlarını sıralayalım.

Güzel bir bahçeye sahip olmak için kullanmadığınız eski eşyayı ya da evinizde fazlalık yapan ürünleri değerlendirmek kesinlikle #güzelfikir! Anahtar, boncuk, deniz kabukları, hatta bahçenizdeki ağaçlardan dökülmüş ince dallar… Kendin yap bahçe ve balkon fikirleri arasında yer alan rüzgâr çanı sayesinde bu alanlarda son derece hoş bir aksesuara sahip olabilirsiniz. Şimdi, rüzgâr çanı nasıl yapılır, anlatalım.

Kabul edelim ki bitkiler, en doğal dekoratif aksesuarlar! Peki, özellikle balkon ve bahçe dekorasyonunda kendilerine sıkça yer bulan bitkileri daha göz alıcı şekilde sergilemeye ne dersiniz? Eğer kendin yap projelerinden yararlanıp bitkilerinize hoş saksılar yapmak istiyorsanız birbirinden güzel öneriler için “Bahar Geldi: 5 Kendin Yap Saksı Fikri” yazımıza göz atabilirsiniz. Çizmeden, tenekeden, şişeden, çimentodan, hatta yumurta kabuğundan saksı nasıl yapılır; bu içerikte uzun uzun anlattık.

Bahçenizi farklı kılacak kendin yap dekorasyon fikirlerini paylaştık. Fakat alanı güzelleştirmek için düzenin de önemli olduğunu unutmamak gerek! “Güzel Bir Bahçe Dekorasyonu İçin Kolları Sıvayın: Bahçe Düzenleme Fikirleri” içeriğimizi okuyarak bahçenizi düzenli kılmak için ihtiyacınız olan önerilere ulaşabilirsiniz.

Exit mobile version