2019 trend duvar dekorasyonları

Duvarlarınızın Havası Değişsin: 2019 Duvar Dekorasyonu Trendleri

Kendinizi en rahat ve huzurlu hissettiğiniz yer eviniz! Evde geçirdiğiniz zamanı daha güzel kılmak adına, zevkiniz doğrultusunda hayata geçireceğiniz dekorasyon stilinin ise önemi büyük. Yeni yıla girerken yazdığımız “Yaşam Alanınızda Yeni Yıl Rüzgârları: 2019 Ev Dekorasyonu Trendleri” içeriğimizde, uyguladığınız ev dekorasyonu tarzına uygun bir şekilde hayata geçirebileceğiniz dekorasyon modası hakkında ev dekorasyonu fikirleri sunmuştuk. Şimdi de 2019 yılında evinizin pek çok alanında kullanabileceğiniz, yaşam alanınızın çehresini küçük dokunuşlarla değiştirebilecek duvar dekorasyonu önerilerini sizinle paylaşacağız ve trendler doğrultusunda duvar dekorasyonu nasıl yapılır anlatacağız. Haydi başlayalım!

Duvarlarınızı Daha Çok Ayna ile Buluşturun

Ayna, yıllardır vazgeçilmez duvar dekorasyonu ürünleri arasında ve 2019’a da aynalar damga vuracak! Çünkü 2019 dekorasyon trendlerinde duvarlarda pek çok aynaya yer var! Bir duvarda fazla sayıda, farklı ölçülerde ve farklı modellerde aynalar kullanarak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu arada eğer seçtiğiniz aynaların çerçeveleri farklı renklerdeyse şık bir uygulama için bu renklerin kendi aralarında uyumlu olması gerektiğini hatırlatalım.

Dekorasyonda ayna kullanımı

Çerçeveler Olmadan Duvar Dekorasyonu Düşünülemez

Çerçevelerle anı köşesi yapmak her zaman #güzelfikir! En çok yardım alınan duvar dekorasyon süsleri arasında yer alan çerçeveler, aile resimlerini sergileyip güzel bir anı köşesi oluşturabilmeniz için olmazsa olmaz. Evinizde duvarlarınızı çerçevelerle süslerken 2019 duvar dekorasyonu trendleri doğrultusunda dikkat etmeniz gereken iki şey var. İlki, aynalarda olduğu gibi farklı boyutta ve farklı desenlerde çerçevelerden yararlanmanız gerektiği. İkincisi ise bazı çerçeveleri çıkıntılı bir şekilde yerleştirmeye dikkat etmeniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Hiç merak etmeyin, dekoratif raflar bu konuda size yardımcı olabilir. Duvara astığınız çerçevelerin yanı sıra duvara monte ettiğiniz rafın üzerine de çerçeveler koymalı ve çıkıntılı bir görünüm yakalamalısınız. Hatta dilerseniz büyük çerçeveleri zemine de yerleştirebilirsiniz. Çerçeveleri asmadan önce “Evinizin Duvarlarında Anılarınıza Yer Açın: Farklı Çerçeve Asma Şekilleri” yazımıza göz atmanızda fayda var.

Hem çerçevelerde hem de aynalarda metal detayların çok popüler olduğunu vurgulamadan geçmeyelim.

Trend çerçeve modelleri

Bitkiler Duvarlarınızı Süslesin

2019 yılında bitkiler daha görünür olacak, daha çok ön plana çıkacak! Konsolun ve sehpanın üzerine, hatta belki de zemine yerleştirdiğiniz bitkilerin duvarlarda yer alması ise bu yılın en hoş dekorasyon trendi diyebiliriz. Bitkilerinizi duvarda konumlandırmak için de yine dekoratif raflardan yardım alabilirsiniz. Bu arada doğal bir görünüm yakalamak için doğal ahşap görünümlü rafları tercih edebileceğiniz gibi paletleri de değerlendirebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda bitkiler

Aplikler ile Aydınlatmanın Şıklığından Yararlanın

Aydınlatma konusunda olduğu kadar dekorasyona katkı sağlama anlamında da başarılı olan apliklere bu yıl duvar dekorlarında daha çok yer var. Koridor dekorasyonunda sık sık yardım alınan aplikleri banyoda aynanın iki yanına, salonda çerçevelerin yanına konumlandırabilir, hatta apliklerden kış balkonu dekorasyonunda bile yararlanabilirsiniz.

Tabaklara Duvarda Yer Vermenin Vakti

Tabaklar bu yıl sofralarda olduğu kadar duvar dekorasyonu fikirlerinde de yer alacak! Kullanmadığınız eski tabaklarınızı duvara asarak farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Hatta dilerseniz hobi boyaları ile tabakları boyayarak hem güzel vakit geçirebilir hem de ev dekorasyonunda tercih ettiğiniz renk paletine uygun bir uygulama yaparak yaşam alanınızın şıklığına şıklık katabilirsiniz.

2019 duvara asılan tabaklar

Çıtalar ile Duvarları Sade Bir Şekilde Hareketlendirin

2018 yılının en sevilen duvar dekorasyonu uygulamalarından biri olan duvar çıtaları, 2019’da da pek çok eve şıklık katmaya devam edecek gibi görünüyor! Duvar dekorasyonu kendin yap fikirleri arasında yer alan bu uygulama sayesinde hem sade hem de dikkat çekici duvarlara sahip olabilirsiniz. Peki, duvara çıta uygulaması nasıl yapılır?

  • Duvarda ölçü alıp çıtaların nerelere yapıştırılacağını kalemle belirleyin.
  • Çıtaları istediğiniz renkte 2 kat boyayın.
  • Kuruyan çıtaların arkasına silikon sürün ve duvarda işaretlediğiniz yerlere sabitleyin.
  • Çıtalarla duvarın aynı renk olmasını tercih edebilir ya da birbirine zıt renklerden yardım alabilirsiniz.

2019 duvar rengi trendleri

2019 Duvar Kâğıdı Trendlerini Es Geçmeyin

Sulu boya çiçek desenli ya da doğayı gerçekçi bir şekilde evinize taşıyacak 3D bitki desenli duvar kağıtları… 2018’in trendleri arasında yer alan duvar kâğıtlarında doğa teması, 2019’un da dikkat çeken detaylarından. Fakat ya evinizde doğayı yansıtan bir duvar kâğıdına yer vermek istemiyorsanız? Bu durumda evi dekore ederken retro izler taşıyan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Duvar dekorasyonu modası doğrultusunda evinizin havasını değiştirmek #güzelfikir!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koctas

This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 2, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

%d blogcu bunu beğendi: