Site icon

İstenmeyen Kokulara Elveda: Evdeki Kötü Kokuları Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Evdeki Kötü Kokulardan Kurtulma

Siz de bazı evlerin kendilerine özgü kokuları olduğunu düşünenlerden misiniz? Evet, pek çok kişi her evin özel bir kokusu olduğunu düşünüyor. Evin kokusu güzel olduğunda hiçbir sorun yok, ama kabul edelim ki bazen evde kötü kokularla da karşı karşıya kalabiliyoruz. 

Peki, farklı nedenlerle oluşabilen kötü kokulardan kurtulmak için püf noktaları nelerdir? İşte, evdeki kötü kokular için pratik çözümler:

Nem ve Küf Kokusu Nasıl Giderilir?

Rutubet kokusu, nem yoğunluğu nedeniyle kapalı alanlarda karşılaşılabilen en rahatsız edici kokulardan biri. Üstelik rutubet ve bu sebeple oluşabilecek küf, astım ve alerji gibi hastalıkların etkilerinin artmasına neden olabilir. Peki, rutubet kokusu nasıl giderilir?

Rutubet Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Evdeki Sigara Kokusunu Ne Giderir?

Sağlığınız için oldukça zararlı olan sigaranın kokusu da bir o kadar rahatsız edici. Peki, evdeki sigara kokusu nasıl çıkar?

Mutfaktaki Yemek Kokusu Nasıl Gider?

Lezzetli yemekleri yemeyi kim sevmez ki! Ama ne yazık ki eve sinen yemek kokuları, kimi zaman o çok sevdiğimiz yemekleri yapmamızı bile engelliyor. İstediğiniz yemeği rahat rahat pişirin ve kokuları yaşam alanınızdan uzaklaştırın diye şimdi yemek kokuları özelinde kötü kokulardan kurtulmak için yapabileceklerinizi sıralayalım.

Uygulayabileceğiniz diğer yöntemlere göz atmak isterseniz sizi “Her Şeyin Bir Çaresi Var: Evdeki Yemek Kokusundan Kurtulma Yolları” yazımıza alabiliriz.

Evdeki Boya Kokusu Nasıl Giderilir?

Daha temiz bir yaşam alanına ulaşmak ve güzel bir ev dekorasyonuna sahip olmak için evinizi boyamak isteyebilirsiniz. Boya yaptıktan sonra ise “Evdeki boya kokusu nasıl çıkar?” sorusunun cevabını arayabilirsiniz. İşte, ihtiyacınız olan cevaplar:

Bu arada akrilik yani su bazlı boyaların koku oranının çok az olduğunu belirtelim. Boya uygulamalarınız için akrilik boyaları tercih edebilirsiniz.

Çöp Kovasındaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Evde en nefret edilen kokulardan birisinin çöp kokusu olduğunu biliyoruz. Üstelik kötü kokular bir zaman sonra çöp kovasına sinebiliyor. Peki, çöp ve çöp kovası kokusu nasıl giderilir?

Buzdolabı, Çamaşır ve Bulaşık Makinesi Kokusunu Ne Alır?

Beyaz eşyada oluşan istenmeyen kokular en çok şikayet edilen durumlardan. Peki, bu alanlarda oluşan kötü kokular nasıl giderilir?

Beyaz eşya temizliği hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz “Onların da Temizlenmeye İhtiyaçları Var! Hangi Beyaz Eşya Nasıl Temizlenir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde Sebebi Bilinmeyen Koku Olduğunda Ne Yapmalısınız?

Evdeki kötü koku nasıl gider?” sorusuna cevap bulabilmek için öncelikle kokunun kaynağını bulmanız gerekir. Evde kötü koku neden olur bilmezseniz, uyguladığınız çözümler geçici olacaktır. Bu nedenle kokunun nereden geldiğini araştırmalı ve sorun doğrultusunda çözümler uygulamalısınız.

Kötü kokuları evinizden uzaklaştırdıktan sonra yaşam alanınızda geçirdiğiniz zamanın keyfini çıkarabilirsiniz!

Exit mobile version