Site icon

Eviye ve Eviye Bataryası Nasıl Seçilir, Nasıl Takılır?

Mutfak Bataryası Nasıl Seçilir

Yemek yaparken ya da sebze-meyveleri yıkarken size kullanım kolaylığı sağlayan eviye ve eviye bataryaları, aynı zamanda mutfak dekorasyonu için de oldukça önemli ürünler. Şimdi; eviye ve eviye bataryası seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sıralayalım ve bu ürünlerinin montajının nasıl yapıldığını anlatalım. 

Eviye Bataryası Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak bataryaları; duvara monte, tezgâh üstü, spiralli ya da mutfak el duşları olmak üzere dörde ayrılıyor.

Duvara monte ürünler, eviyenizin üzerine gelecek şekilde monte edilirken tezgâh üstü bataryaları ise tezgâha monte etmek gerekiyor. İlk bakışta normal bir eviye bataryasına benzeyen ve tezgâh üstüne monte edilen spiralli eviye bataryasının başlığını uzatabiliyor ve meyve-sebzenizi kolaylıkla yıkayabiliyorsunuz. Mutfak el duşları ise bataryalara monte edilebilen ve yemek hazırlıklarını kolaylaştıran bir ürün.

Eviye bataryaları, tek kumandalı/kollu veya tek ya da çift çevirme başlıklı olabiliyor. Kumandalı/kollu ürünler “aç-kapa” modeli olarak da biliniyor. Tek kumandalı ürünlerde kol, sağa ya da sola oynatılarak sıcak su ya da soğuk su elde edilirken çift çevirmeli ürünlerde bir yerden soğuk, bir yerden sıcak su akışı sağlanıyor.

Mutfak Bataryası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eviye Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Dilerseniz videomuzu izleyerek “Mutfak bataryası nasıl takılır?” sorusunun yanıtını pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Eviye Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak bataryasının yani musluğun altında kalan oyuk kısma verilen ad olan eviye, mutfak tezgâhınızın görünümü değiştirmelerinin yanı sıra mutfaktaki işlerinizin de kolaylaşmasını sağlıyor. Eviyeler; dikdörtgen, kare, yuvarlak gibi farklı şekillerde olabiliyorlar. Şimdi, eviye çeşitlerine geçmeden önce eviye nasıl seçilir bir göz atalım.

Tek Gözlü Eviyeler: Sadece tekne kısmı bulunur. Yıkadığınız bulaşıkları ya da sebzeleri koyacağınız bir alana sahip değildir.

Tek Gözlü Damlalıklı Eviyeler: Teknesinin yanında bulaşıklarınızı ya da sebze-meyvelerinizi koyacağınız alanı bulunur.

1.5 Gözlü Damlalıklı Eviyeler: Büyük teknesinin yanı sıra bir de küçük teknesi vardır. Küçük tekne genellikle sebze ve meyve yıkamak için kullanılır. Damlalık, eviyenin daha efektif kullanılmasını sağlar.

2 Gözlü Eviyeler: Aynı boyda iki teknesi bulunur. 1.5 gözlü eviyelerin size yeterli gelmeyeceğini düşünüyorsanız bu tipi tercih edebilirsiniz.

Eviye Montajı Nasıl Yapılır?

Yepyeni mutfak bataryaları ve eviye modelleri için adresiniz Koçtaş! Bu arada eski bataryayı veya eviyeyi değiştirmek istiyor, ama montaj işlemi için yeterli uzmanlığınız olmadığını düşünüyorsanız Ustabilir sayesinde aradığınız tadilat ustası çok yakınınızda. Tek yapmanız gereken, Ustabilir’e girip talep oluşturmak ve dilediğiniz usta ile iletişime geçmek!

Exit mobile version