Gardırop seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Gardırop Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Gardırop Düzenleme Sanatı

Severek aldığınız giysilerin evi olan ve genellikle yatak odalarında yer alan gardıroplar evinizin en önemli mobilyalarından. Bu nedenle gardırop seçerken de uzun süre kullanacağınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Peki; gardırop alırken nelere dikkat edilmeli, sonradan pişman olmamak için hangi sorulara cevap aranmalı? Şimdi, gardırop seçimi hakkında merak ettiğiniz detayları paylaşmaya başlayalım.

Gardırop Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  • İşe, odanızın büyüklüğünü ölçerek başlayın.

Elbette odanız için çok büyük gelecek bir gardırop almak istemezsiniz. Bu nedenle yatak odanızda gardırobu konumlandırmayı planladığınız alanın ölçülerini alarak işe başlayabilirsiniz. Bazı yeni evlerin yatak odalarının küçük olması nedeniyle gardıroplara, giyinme odası olarak oluşturulacak başka bir odada yer verilebiliyor. Eğer siz de gardırobunuzu giyinme odasında konumlandıracaksanız yatak odanız yerine giyinme odanızın ölçüsünü almalısınız. Bu aşamada “Giyinme ya da yatak odasında gardırop nereye konmalı?” sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Eğer gardırobu yatak odasına koyacaksanız öncelikle güzel bir uyku için yatağınızı konumlandırmalısınız. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa “Güzel Bir Uyku İçin 5 Yatak Odası Dekorasyon Önerisi” yazımızı okuyabilirsiniz. Fakat gardırobunuzun pencereyi kapatıp doğal ışık kaynağınızı tamamen kesmemesine ve oda kapısının tam arkasında olmamasına özen göstermelisiniz.

Gardırop alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Gardırobunuz sürgülü mü, kapılı mı olsun?

Ölçüleri aldıktan sonraki aşamada gardırop modelleri arasından seçim yapmak var. Peki, sürgülü dolap mı, kapaklı dolap mı size göre? Bu sorunun cevabını, gardırobu konumlandırmak istediğiniz alan verebilir. Örneğin dar bir alanınız varsa kapılı gardıropların kapakları açıldığında alanı daha çok daraltabilir. Bu nedenle eğer küçük bir odanız varsa sürgülü gardıropların sizin için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

  • İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun.

Gardırop denildiğinde çoğumuzun aklına giyecekleri koyduğumuz dolap gelse de yeterli depolama alanı olmadığında gardıroplara havlu, nevresim gibi ev tekstili ürünleri de koyulabiliyor. Bu nedenle almak istediğiniz gardırobun, ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olmasının yanı sıra sizin için yeterli sayıda rafıyla çekmecesi olmasına ve askılık boyunun giyecekleriniz için ideal olmasına da özen göstermelisiniz. Buna ek olarak eğer odanızda boy aynası koyacak yeterli alan yoksa aynalı gardırop alarak bir ihtiyacınızı daha karşılayabilirsiniz.

İhtiyaçlara göre gardırop seçimi nasıl yapılır?

  • Renk seçimini dekorasyonunuzun yanı sıra ihtiyaçlarınız doğrultusunda da yapın.

Gardırop seçerken genellikle yatak odasında bulunan mobilyaların renkleri tercih ediliyor. Oysa farklı renkler tercih ederek alanın daha şık bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Mesela kapakları farklı renklerde olan ve alana hareket katan gardıroplar son yılların trendleri arasında yer alıyor. Buna ek olarak eğer odanız küçükse açık renkli ve aynalı gardırop tercih ederek alanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gardırop hangi renk olmalı?

Peki Ya İstediğiniz Gibi Bir Gardırop Bulamazsanız?

Eğer Koçtaş’taysanız böyle bir ihtimal yok, bunu baştan söyleyelim! NEX’in size özel gardıropları sayesinde gardırobunuzu istediğiniz büyüklükte ve renklerde, menteşe kapaklı ya da sürgülü, çekmeceli, askılıklı yaptırabilirsiniz. Gardırop fiyatlarının ise tercih ettiğiniz özelliklere göre değişiklik gösterebileceğini belirtmeden geçmeyelim. Üstelik NEX sayesinde gardırobunuz, dekorasyonunuzun bir parçası da olabilir. Nasıl mı? NEX gardıropların tuğla desenli kapakları, duvarlarda çok sevdiğiniz o taş etkisini odanıza başarılı bir şekilde taşıyor! Siz sadece seçin, gerisini NEX’e bırakın! Gardırobunuz geldikten sonra ise gardırop düzenleme sanatı için kolları sıvama vakti!

İstediğiniz gardırobu nasıl bulursunuz?

Gardırop Düzenleme Nasıl Yapılır?

İhtiyacınızı karşılayacak ve görsel olarak da güzel görünen bir gardırop satın aldınız. Şimdi, onun hakkını vermek için pratik dolap düzenleme fikirlerini hayata geçirme zamanı! Dolap içi düzenleyiciler işinizi çok kolaylaştıracak. Peki, gardırop düzeni oluşturmak için ihtiyacınız olan ürünler nelerdir?

Gardırop düzenleme nasıl yapılır?

Öncelikle askıya asmak istediğiniz giysilere karar verin ve askıya taktıktan sonra dolabınıza yerleştirin. Eğer önemli kıyafetleriniz varsa (takım elbise, abiye gibi) elbise kılıflarına geçirip gardıroba yerleştirmeniz daha doğru olacaktır. Şal, kravat gibi aksesuarların daha düzenli bir şekilde dolapta yer alması için üretilen özel askılardan yardım alabilirsiniz. Çekmecelerde yer vereceğiniz çorap ya da iç çamaşırlarının düzenlenmesi için ise bölmeli çekmece düzenleme kutuları olmazsa olmaz!

Yastık, yorgan ya da mevsimi olmayan giysilerinize de gardıropta yer verecekseniz vakumlu poşetler sayesinde yerden tasarruf edebilirsiniz. Dolap içinde düzeni sağlamak için ise vakumladığınız ürünleri bez ya da karton saklama kutularına yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bu saklama kutularını; şapka, spor kıyafetleri gibi giyeceklere özel alan oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Eğer gardırobunuz ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda küçük geliyorsa 5 gözlü bez raflar sayesinde kendinize ekstra alan yaratabilirsiniz. Bu arada ayakkabılarınıza da gardıropta yer vermeyi düşünüyorsanız hijyen açısında ayakkabı kutusunun olmazsa olmaz olduğunu unutmamalısınız!

Eviniz için daha nice güzel çözüm Koçtaş Yaşayan Evler dergimizde.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!
This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for koctas needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

%d blogcu bunu beğendi: