Balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

Huzura Yer Açın: Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Havalar ısınmaya başladı… “Ah bir balkonum olsa da ilkbaharın geldiğini, yetiştirdiğim bitkilerden haber alsam; yaz akşamlarında mevsimin tadını çıkarsam…” diye düşünenlerin sayısı hiç az değil. Biliyoruz, balkonlu evde oturmak herkesin hayali! Eğer geniş balkonlu bir evde oturuyorsanız şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Öyleyse siz de hem balkonunuz olmasının tadını çıkarın hem de havaların ısınmasını kutlayın! Nasıl mı? Elbette balkon dekorasyonu sayesinde evinizin bu alanını güzelleştirerek. Peki; balkon dekorasyonu nasıl yapılır, balkonunuzu güzelleştirmek için nelere ihtiyacınız var? Hiç merak etmeyin ve balkon düzenlemesi sonrasında yapacağınız balkon keyfini düşünüp rahatlayın! Çünkü hazırladığımız balkon dekorasyon önerileri sayesinde evinizde zaman geçirmesi oldukça keyifli bir alan yaratmanız mümkün!

Balkon nasıl süslenir?

İlk Adım Balkonunuzu Renklendirmek Olmalı

Keyifli, dikkat çekici ve farklı bir balkon dekorasyonu için yapmanız gereken ilk şey balkonunuzu renklendirmek! Bunun için elbette balkon dekorasyonu ürünlerinden ve mobilyalardan yardım alacaksınız ama balkonunuzu boyayarak renklendirmeyi de düşünebilirsiniz. Balkon duvarlarıyla birlikte balkonunuzda demirlikler varsa bu kısımları da rengârenk boyayabilirsiniz. Zaten balkonunuzu renklendirerek büyük bir değişime imza atacaksınız! Dilerseniz balkon duvarlarınızı küçük tablolar ile de süsleyebilirsiniz.

Doğal Bir Dokunuş: Bitkiler

İster büyük ister küçük balkon dekorasyonu için kolları sıvayın, bitkilerden yardım almadan olmaz! Balkonunuzda yer vermek istediğiniz bitkileri demirliklere ya da duvarlara asabilirsiniz, hatta dilerseniz duvarlara raflar monte ederek bitkilerinizi bu alanlara da yerleştirebilirsiniz. Balkonunuz büyükse bitkilere zeminde yer vermek de bir seçenek. Bu arada belirtmeden geçmeyelim; dekoratif saksılar da balkonunuzu daha şık kılma konusunda oldukça başarılılar. Bitkilerinizin daha sağlıklı büyümeleri için hazırladığımız Evdeki Malzemelerle Bitki Bakımı Rehberi’nden de yararlanabileceğinizi hatırlatalım. Eğer evde yetiştirdiğiniz bitkilerin saksılarını değiştirmek istiyorsanız “Saksı Değişimi Nasıl Yapılır?” videomuzdan yardım alabilirsiniz.

Balkon Mobilyaları Alanı Keyifli Hale Getirir

“Dışarıya çıkalım da bir çay-kahve içelim, havamız değişsin.” dediğiniz olmuştur. Eğer bir balkonunuz varsa havanızın değişeceği yer tam da orası. Yani evden çıkmanıza gerek yok! Zevkinize ve alanın büyüklüğüne uygun balkon mobilyaları alarak evinizin bu bölümünü daha keyifli zaman geçirebileceğiniz bir hale getirebilirsiniz. Balkon sehpaları, masalar, sandalyeler, hatta puflar… Balkonunuzu nasıl dekore edeceğiniz tamamen size kalmış. “İyi de benim balkonum çok küçük, masa koyacak alanım yok.” diye düşünüyor olabilirsiniz ama Koçtaş’ta balkonunuzun demirliklerine yerleştirebileceğiniz masa seçenekleri bile bulunuyor. Bir diğer deyişle bahçe mobilyaları için de size uygun alternatifler sunuyoruz. Eğer balkonunuzda yer kazanmak istiyorsanız mobilyalarınızı duvara dayalı bir şekilde yerleştirebilir ya da açılır kapanır mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Balkon dekorasyonu için bahçe masaları.

Ürün Kodu: 2000027500

Balkon Zeminini Es Geçmeyin

Vakit geçireceğiniz bir alan yaratmaya karar verdiniz. Duvar dekorasyonu, balkonunuzda yetiştireceğiniz bitkiler, mobilyalar; yani her şey tamam. Peki, ya balkonunuzun zemini? Zeminden gelen soğuğu en aza indirmek için kullanabileceğiniz ve balkon dekorasyonuna uygun olan bir kilim, alanın havasını değiştirecek güce sahip! Eğer balkonunuz açıksa ve alanda yer vereceğiniz kilimlerin tozlanacağını düşünüyorsanız hiç merak etmeyin; zemininizi renklendirmek için karo zemin döşeme alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Balkonda da Düzen Önemli

Balkondaki mobilyalar, çiçekler, hatta seçtiğiniz kilim… Aslında bu alanda yer verdiğiniz her şeyi balkon dekorasyon ürünleri olarak konumlandırabiliriz. Yani yukarıdaki adımları uygulayarak mükemmel bir balkona sahip olacağınızdan hiç şüphemiz yok. Fakat evin diğer bölgelerinde olduğu gibi balkonda da dağınıklık bu güzel dekorasyona gölge düşürebilir. Bu nedenle balkondaki düzeni sağlamanız oldukça önemli. Peki, balkon nasıl düzenlenir? Bunun için saklama kutularından yardım alabilir, balkonda yeterli alanınız varsa küçük bir dolabı balkonunuza yerleştirebilir ya da monte ettirebilirsiniz.

Balkon dekorasyonu önerileri.

Balkon dekorasyonu ipuçlarımız sayesinde evinizde keyifli bir alan yaratmak çok kolay!

 

Paylaş

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koctas

This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 2, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

%d blogcu bunu beğendi: