Site icon blog.koctas.com.tr

Lezzetli Bir İftar: Vitamin Deposu, Hafif Tatlı Tarifleri

Ramazan Tatlıları

Yoksa siz de “Tatlısız bir hayat düşünmem imkânsız, ama yapacağım tatlılar biraz sağlıklı olsa hiç de fena olmaz!” diyenlerden misiniz? Eğer öyleyse doğru yerdesiniz! Çünkü şimdi, ramazanda iftar sonrasında tüketebileceğiniz lezzetli, hafif ve kullanılan meyveler sayesinde vitamini bol tatlı tarifleri paylaşacağız! Haydi, başlayalım.

Meyvenin En Serinletici Hali: Sorbe

Sütsüz ve rafine şekersiz yapılan bir tatlı olan sorbe, iftar için tatlı önerilerinin en hafiflerinden biri! Çilek, ananas, şeftali, vişne, elma… Derin dondurucunuzda bulunan neredeyse her meyve ile sorbe yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz tüm meyveleri karıştırabilir ya da her meyvenin sorbesini ayrı ayrı yapabilirsiniz.

Yapımı oldukça pratik olan tatlılar arasında da yerini alan sorbe nasıl yapılır, anlatalım!

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Pratik ve Lezzetli: Çikolatalı Hurma Keki

Ramazan ayında iftar sofralarının olmazsa olmazı elbette hurma! Peki, protein ve lifin yanı sıra içerisinde A ve C vitaminleri de bulunan hurma ile rafine şeker olmadan güzel bir tatlı yapmaya ne dersiniz? Üstelik bu tarifin üzerine bir top dondurma koyup lezzeti katlayabilirsiniz! Şimdi, bu pişmeyen tatlı tarifini anlatalım:

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Bildiklerinizi Unutturmaya Aday: Pişmeyen Çilekli Cheesecake

Kurabiye tarifi istiyor, sonra daha keyifle yiyebileceğiniz alternatifleri değerlendirmeye karar veriyor, bir de çiğ meyveyle hazırlayabileceğiniz bir tatlı tarifi arıyorsanız çare, pişmeyen çilekli cheesecake!

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Hafif, pratik ve lezzetli iftar için tatlı önerilerini paylaştık. Bu tatlıları elbette ramazan dışında da yapabilirsiniz! Bu arada blender ve mutfak robotu gibi ihtiyaç duyabileceğiniz aletler için Koçtaş’a göz atabilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun!

 

*Görseller temsilidir.

Exit mobile version