Site icon blog.koctas.com.tr

Hobiniz ile Alanları Güzelleştirmenin Sırrı: Kendin Yap Ev Dekorasyonu Ürünleri

Kendin Yap Dekoratif Obje

Zamanınızı verimli bir şekilde değerlendirmek, günlük hayatınızın stresinden ve yoğunluğundan uzaklaşmak, bunu yaparken yaşam alanınızı güzelleştirmek istiyorsanız yapılabilecek hobilerden biri de kendin yap dekoratif objeler oluşturmak! Eğer el yapımı dekorasyon fikirleri size göreyse bu yazımızda birbirinden güzel kendin yap fikirlerini yapabilmeniz için gereken malzemeleri ve uygulama adımlarını bulabilirsiniz!

Kendin Yap Dekoratif Ürünler Nelerdir?

Biblo, tablo, mum ya da mumluk, çerçeve, pano, hatta kırlent… Bildiğiniz gibi yaşam alanınızda yer verebileceğiniz pek çok dekoratif obje var! İşte, bu tip objeler el yapımı kendin yap dekorasyon ürünleri arasında yer alabilir.

Kendin yap projeleri ile oluşturduğunuz objeler sayesinde evinizin dekorasyonuna katkı sağlayabilir, yapacağınız bu dekoratif aksesuarları sevdiklerinize armağan edebilir, hatta belki de internet üzerinden satışlarını gerçekleştirerek bütçenize katkı sağlayabilirsiniz!

Şimdi, bu el yapımı dekoratif süsler ve objeler hakkında daha detaylı bilgi edinmenize yardımcı olma ve size ilham verme zamanı!

Kendin Yap Dekoratif Obje Fikirleri

Evde yapılabilecek hobiler içinde yer alan ve el emeğinizle evinizi güzelleştirmenize destek olacak kendin yap ev aksesuarları önerilerini sıralamaya başlıyoruz.

Kendin Yap Mum

Trend dekorasyon fikirlerine yaşam alanınızda yer vermek istiyorsanız değerlendirebileceğiniz kendin yap önerilerinden biri hiç kuşkusuz ki mumlar! Hiç merak etmeyin; evde el yapımı mumlar yapmak oldukça kolay.

Evde Mum Yapımı Malzemeleri Nelerdir?

Evde Mum Nasıl Yapılır?

Evde adım adım kolay mum yapımı ile ilgili detaylar için videomuzu izleyebilir, birbirinden şık el yapımı mumluklar için ise “Evinizi Güzelleştirin: 4 Kendin Yap Mumluk Fikri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kendin Yap Ayna Çerçevesi

Dekoratif duvar objeleri denildiğinde akıllara ilk gelen ürünler olan aynaları kendin yap ayna çerçeve modelleri ile buluşturup daha şık olmalarına katkı sağlamaya ne dersiniz?

Ayna Çerçevesi Süslemek İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kendin Yap Ayna Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Bu işlemlerin ardından aynanız kullanıma hazır! Dilerseniz bu fikri ince ağaç dalları ve küçük odun parçalarıyla da uygulayabilir, başka bir kendin yap ayna süslemesi fikrini de hayata geçirebilirsiniz.

Ayrıca hasır ipten, makrome örgüden ve pipetten ayna çerçevesi de yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan detaylar “Tasarruflu Bir Şıklık: Kendin Yap Ayna Fikirleri” yazımızda.

Çerçeveden Kendin Yap Dekoratif Obje

Yaşam alanınızı el yapımı dekoratif ürünler ile süslemek istiyorsanız bunun için oldukça kolay bir önerimiz var! Üstelik bu fikir sayesinde eski çerçeveleri ya da bitkilerinizden kopan yaprakları değerlendirebilecek ve duvarlarınızı, konsollarınızın üzerini süsleyecek aksesuarları kendiniz yapabileceksiniz.

Çerçeveden Kendin Yap Dekoratif Obje İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Çerçeveden Kendin Yap Dekoratif Obje Nasıl Yapılır?

Betondan Kendin Yap Saksı

Bakımı oldukça kolay olan sukulentlerinizi el emeğinizle yaptığınız saksılara yerleştirmeye ne dersiniz? Vereceğimiz betondan el yapımı saksı fikri ile birbirinden güzel saksılar yapacağınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca “Bahar Geldi: 5 Kendin Yap Saksı Fikri” yazımız sayesinde başka diy saksı önerilerine de ulaşabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Betondan Kendin Yap Saksı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Betondan Kendin Yap Saksı Nasıl Yapılır?

El yapımı dekorasyon ürünü olarak betondan yaptığınız bu objeyi sukulentleriniz için saksı olarak kullabileceğiniz gibi mumluk olarak da değerlendirebilirsiniz. Kalıp oluşturma ve betondan obje yapımı hakkındaki tüm detaylara da videomuzdan ulaşabilirsiniz.

Punch Nakışından Tablo

Punch nakışı son yıllarda her yaştan seveni olan bir hobi! Güzel zaman geçirmenizin yanı sıra evinizi güzelleştirecek pek çok ürün yapmanızı sağlayacak bu hobi sayesinde duvarlarını süsleyecek tablolar da yapabilirsiniz.

Punch Tablo Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Punch Tablo Nasıl Yapılır?

Oluşturduğunuz tabloyu kasnakla sergileyebilir ya da kumaşı bir çerçeveye yerleştirebilirsiniz. Aynı şekilde punch nakışı ile şık desenlere sahip kırlentler de yapabilirsiniz. Punch nakışı yapımı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için “Son Dönemin Gözdesi: Punch Nakışı Hakkında Bilmeniz Gerekenler” yazımızı da okumanızı öneririz.

Ayrıca dilerseniz epoksi reçine, çiçekler, bir kalıp ve jüt ip yardımıyla birbirinden güzel duvar panoları da yapabilirsiniz. Epoksi reçine kullanımı hakkındaki tüm detaylara “Bir Çeşit Terapi: El İşi Hobileri” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Havayla Kuruyan Seramik Hamurundan Biblo

Yaşam alanınızda biblolara yer vermeyi seviyorsanız ve onların dekorasyonunuza hareket kattığını düşünüyorsanız kendi biblonuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Havayla Kuruyan Seramik Hamurundan Biblo Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Havayla Kuruyan Seramik Hamurundan Biblo Nasıl Yapılır?

Seramik hamuru sayesinde birbirinden güzel dekoratif objeler, hatta heykeller yapmanız mümkün! Bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz “Zevkinizi Yansıttığınız Objeler Tasarlatan Hobi: Heykel ve Seramik” yazımızı okuyabilirsiniz.

Birbirinden güzel ve uygulaması kolay kendin yap projelerini sizinle paylaştık. Bunun gibi daha pek çok pratik ev dekorasyon fikirleri kendin yap önerileri için Koçtaş Yaşayan Evler Blog ve Koçtaş YouTube kanalını takip edebilirsiniz. Mesela kendin yap salon dekorasyonu ya da balkon dekorasyonu kendin yap projesi için “Ev Dekorasyonuna Katkı Sağlayacak 5 Kendin Yap Fikri” blog yazımız da size ilham verebilir! Ayrıca kendin yap fikirlerine hayat vermenizi sağlayacak malzemeleri Koçtaş’ta bulabileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim.

Bu arada uyguladığınız el yapımı dekorasyon ürünleri sayesinde bütçenize katkı sağlamanız da mümkün olabilir. Bu fikre sıcak bakıyorsanız “Hobinizi Nasıl Kazanca Dönüştürürsünüz?: İnternetten Satış Nasıl Yapılır?” yazımızı okumanızı öneririz.

Hobiniz eşliğinde keyifli saatler geçirmenizi dileriz!

Exit mobile version