Kış dekorasyonu için ipuçları.

Kışı Evinize Davet Edin! Kış Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İşinizin, okulunuzun ya da minik gezintinizin ardından eve üşüyerek geldiğiniz zaman sizi karşılayacak sımsıcak bir evle, mevsiminin düşük enerjisini tersine çevirebilirsiniz. İster küçük dokunuşlarla ister büyük değişimlerle bu ev dekorasyonunuza yeni bir bakış açısı getirmeye ne dersiniz? Peki, evlerde mevsiminin renkleri ve atmosferiyle uyumlu kış dekorasyonu nasıl yapılır? Soğuk havalarda içinizi ısıtacak kış fikirleri ile karşınızdayız.

Misafirlerinizi İçtenliğiyle Sarmalayacak Kış Dekorasyon Fikirleri

Evde kış dekorasyonuna oturma odasından başlayabilirsiniz. Yoğun bir günden sonra aileniz ve sevdiklerinizle beraber keyifli hatıralar biriktireceğiniz oturma odası, 2018 kış dekorasyon trendleri ile yeni ve canlı bir çehreye bürünecek.

  • Önceliğiniz halılar olmalı. Kış dekorasyonunda misafirlerinizi ağırlayacağınız odada halı kullanmanız ortamı çok daha sıcak gösterir.
  • Odanızın dekorasyon tarzına göre halı seçimini yapmanız, bütünlüğü sağlamanız açısından önemli bir detay. Modern ve batı tarzında bir dekorasyon tercih ettiyseniz sade ve minimalist desenli halılar, oda dekorunuzla uyumlu olacaktır. Oda dekorunuz daha doğu tarzında ve geleneksel motiflere sahipse ornamental desenli halıları tercih edebilirsiniz.
  • Oda duvarlarında kullanacağız figüratif çam ağacı dallarına benzer dekor objeleri, odanızın atmosferine sıcaklık katabilir.
  • Ahşap, doğası gereği insana huzur verir. Oturma odanızda ahşap motiflere yer vererek şık ve davetkar bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
  • Oturma odası kış dekorasyon fikirlerinde sımsıcak bir detaydan bahsedeceğiz. Atıştırmalık kutusu! Oturma odası sehpası üzerinde duran içi ikramlarla dolu bir atıştırmalık kutusu, misafirleriniz için mükemmel bir jest olurken oda dekorunuza sımsıcak bir ayrıntı oluşturur.

İç Isıtan Oturma Odası Aydınlatma Fikirleri

Oturma odası kış dekorasyon fikirlerinde, önceliğiniz aydınlatma olmalı. Kış sezonuyla beraber güneş ışınlarından etkili bir şekilde yararlanamadığımıza göre oturma odanızı lambader, sarkıt ışık ve avizelerle aydınlatabilirsiniz. 2018 kış dekorasyon fikirlerinde de sarkıt aydınlatmalar ve lambaderler oldukça ön planda.

Peki ya kullandığınız aydınlatma sistemi? Oturma odanızda kullanacağınız aydınlatma sistemlerinde tasarruf sağlayan ve sıcak renklere sahip olan LED ampulleri kullanabilirsiniz. Bu sayede tripod ayaklı lambaderle yapacağınız küçük bir değişiklik, oturma odanızda büyük bir değişim sağlayabilir.

Oturma odasında, öne çıkarmak istediğiniz kış dekorasyon aksesuarlarınız varsa yanına abajur koyabilirsiniz. Aksesuarla uyumlu renklere sahip abajur modelleri, oturma odası dekorasyonunuza sıcak dokunuşlar yapacak.

Oturma odanız kış dekorasyon fikirleriyle renklendirirken, aydınlatmanın gücünü katlamak isterseniz uygulayabileceğiniz şık bir fikir daha var. Mum ve abajurlarınızın karşısındaki duvarlara asacağınız dekoratif daire aynalar, aydınlatmanın kuvvetini artırıp ışık kırılımları ve gölgeler yaratarak estetik bir görünüm sunabilir.

Kış dekorasyonu için aydınlatma tüyoları.

Mobilyaları Tamamlayan Kış Dekorasyonu Aksesuarları

Oturma odasında ilham veren ve sıcak bir atmosfer sağlayan aksesuar ne olabilir? Tabii ki minder ve kırlentler. Ne kadar çok minder, o kadar sıcak bir ortam! Oturma takımlarınızda dekoratif bir şıklık yaratacak minder ve kırlentler, size renk uyumu konusunda kendi tarzınızı oluşturma fırsatı da veriyor. İster oturma takımlarınızla uyumlu renkler ister onlarla karşıt renkler… Şimdi, zevkinizi yansıtma vakti!

Oturma odasında kış dekorasyonunun olmazsa olmazlarından biri de renkli tasarım mumlar. Raf, sehpa ve TV ünitenizin çevresinde kullanacağınız dekoratif mumlar, oturma odanıza sıcak bir atmosfer sağlayacak.

Örgü detaylar, koltuk şalları ve tüylü halılar da kış dekorasyonunda kullanabileceğiniz ürünler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var: Tüylü halı ve örgü detaylarının evinizin dekorasyonuna uygun olup olmadığına karar vermek. Örneğin kanepeleriniz minimalist tasarıma sahipse triko battaniyeler evinize, örgü battaniyelerden daha çok uyum sağlayabilir.

Kış dekorasyonu tüyoları.

Kış Dekorasyonuna Baharı Getirir: Bitkiler

Oturma odasında yapacağınız bir kış köşesi, size bahar ve yazın güzel günlerini hatırlatırken canlı renkleri ve mis kokularıyla modunuzu yükseltebilir. Örneğin siklamen, çuha çiçeği ve açelya kışın da çiçek açan bitkilerdir. Oturma odası dekorasyonunda bu çiçekleri kullanabilirsiniz.

Evinizi kışa hazırlarken kış atmosferine uygun bir bitki tercih etmek isterseniz kaktüsün iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Kaktüsünüzü, dekoratif saksılarla şık bir figüre dönüştürebilirsiniz.

Güne Mutlu Başlayın: Yatak Odası için Kış Dekorasyon Fikirleri

Malum, kış mevsiminde kimse sıcacık yorganını terk etmek istemiyor. Peki, yatak odasında yapacağınız küçük değişikliklerle güne çok daha enerjik ve mutlu başlamaya ne dersiniz? Yatak odası duvarlarına koyacağınız dekoratif ve canlı renklere sahip bir tablo, güne güzel başlamanız konusunda size yardımcı olabilir.

Aydınlatma, oturma odasında olduğu gibi, yatak odası için de önemli bir konu. Çünkü kış sabahlarının karanlığını aydınlatırken sizi güne canlı başlatacak ışık lazım. Düşük voltajlı LED ampule sahip dekoratif bir abajur, gözlerinizi açtığınızda size mutlu ve aydınlık bir sabah sunabilir.

Yatak odasında kış dekorasyonu.

Evinizi kış dekorasyonuyla şekillendirmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi, Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir