Stüdyo daire dekorasyonu.

Küçük Alanlar İçin Fonksiyonel Çözümler: Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?

Öğrenciler, yalnız yaşayanlar ya da küçük alanlarda yaşamayı sevenler için vazgeçilmez daire tipi hangisidir?

Aklınıza gelecek ilk cevabın stüdyo daire olduğunu biliyoruz. 1+0 daire olarak da bilinen bu daire tipi; salon, yatak odası ve mutfağı yani bir dairede ihtiyacınız olan bölümleri evin bir odasında sunarak kullanışlı bir yaşam alanı sunuyor. Cevabı size daha şık bir ev sunabilecek bir soru daha soralım: Stüdyo daire nasıl döşenir? İşte bu yazımızda, stüdyo dairede yaşayanlar ya da yaşamak isteyenler için öneriler veriyoruz! Hadi, stüdyo daire dekorasyonu nasıl yapılır anlatmaya başlayalım!

Duvar Renginin Sihrinden Yararlanın

Alanınız kısıtlı ve bu alanda evin farklı bölümlerini buluşturacaksanız. Ne kadar az mobilya kullanırsanız kullanın eviniz dar ve kalabalık görünebilir. Stüdyo dairelerin dezavantajı olarak görülen bu durumun üstesinden basit bir uygulama ile gelmeniz mümkün! Nasıl mı? Duvarlarınızı açık renklerde boyayarak! Bej, beyaz ya da açık pastel tonları ışığı yansıttığından evinizin daha geniş görünmesini sağlar ve böylece siz de daha ferah bir alanın tadını çıkarabilirsiniz.

Küçük alanlar için duvar rengi seçimi.

Hangi Odanın Nerede Olduğu Belli Olsun

“Zaten bir oda var!” dediğinizi duyar gibiyiz. Haklısınız ama biz de haklıyız. Çünkü uyuduğunuz, oturduğunuz ya da yemek yediğiniz alanları birbirinden ayırmanız gerekiyor ve bunun için mutlaka tuğla ile örülmüş bir duvara ihtiyaç yok. Alanları birbirinden ayırmak için kitaplığınızdan, büyük bitkilerinizden hatta belki bahçelerde kullanılan ahşap çitlerden bile yararlanabilirsiniz. Dilerseniz duvarları farklı renklere boyayarak da alanları ayırabilirsiniz.

Mobilyalarınızı Duvara Yaslayarak Yerleştirin

Söz konusu stüdyo daire düzenleme ise mobilyalarınızı nasıl yerleştirdiğiniz de çok önemli. Koltuğunuz, yatağınız, kitaplığınız ya da çalışma masanız hiç fark etmez. Tüm mobilyaları mümkün olduğunca duvara yaslayarak yerleştirmek size alan kazandıracaktır.  

Stüdyo dairelerde yerden kazanma yöntemleri.

Büyük Eşyalar Stüdyo Daireler İçin Uygun Değil

Daha önce stüdyo daire dekorasyonu örneklerine göz attıysanız fark etmişsinizdir. Stüdyo dairelerde boyut olarak daha küçük ve dolayısıyla daha az yer kaplayan mobilyalar tercih ediliyor. Bu tercih de yerden tasarruf ederek daha geniş bir alana sahip olmanızı sağlıyor. Örneğin; klasik çizgilere sahip büyük koltuklardansa tasarım bakımından daha minimal olan modern koltukları tercih edebilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu Mobilyalar Stüdyo Dairelerin Dostu

Yatak, çalışma masası ve gardırobu bir araya getiren mobilyalar, merdivenleri şifonyer olarak kullanılabilen ranzalar ya da size ekstra bir saklama alanı sunan sehpalar… Birden fazla işleve sahip ürünleri kullanmak, stüdyo daire dekorasyonu için olmazsa olmaz! Üstelik fazlasıyla kullanışlı olan bu ürünleri tercih ederek evinizi şık bir şekilde dekore etmeniz de kolaylaşıyor.

Stüdyo daireler için kullanışlı dekorasyon fikirleri.

Ürün Kodu: 1000185107

Perde ve Halı Seçimi de Mobilyalar Kadar Önemli

Stüdyo daire mobilyalarını seçerken önerilerimizi dikkate aldınız, fakat seçtiğiniz halı ya da perde yaratmak istediğiniz etkinin yok olmasına neden olabilir. Peki, stüdyo daire için halı ve perde seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Hemen söyleyelim: Uzun perdeler dairenize pek uygun değil. Halılarda ise olabildiğince desensiz, açık renkli ve küçük boyutlu modelleri tercih etmelisiniz. Daha modern bir yapıya sahip olan stor perdeler ve ince, kilim yapılı halılar tam evinizin atmosferine göre!

Stüdyo daireler için perde ve halı seçimi tüyoları.

Minimalist Dekorasyon Kurtarıcınız

Stüdyo daire dizaynında, yaşam alanında ihtiyaç duyulmayan eşyanın yer almadığını, işlevsel mobilyaların kullanıldığını ve sadeliğin ön planda olduğunu fark etmişsinizdir. Bu da minimalist dekorasyonu benimseyerek stüdyo dairenizi şık bir şekilde dekore edebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca dairenizde ayna kullanarak alanı daha geniş göstermeniz de mümkün! “Salonunuzu Daha Geniş Göstermenizi Sağlayacak İpuçları” yazımızı inceleyerek de dairenizin küçük görünmesini engelleyebilirsiniz.

İşte, stüdyo daire dekorasyonu bu kadar kolay!

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koctas

%d blogcu bunu beğendi: