Site icon blog.koctas.com.tr

Çocuk Odaları Artık Daha Renkli: Montessori Yatak

Montessori Yatak

Tüm ebeveynlerin, kendilerine yetebilen ve öz güveni yüksek çocuklar yetiştirmek istediğini biliyoruz. Bu noktada, bildiğiniz gibi, çocuk yetiştirmenin çok katmanlı bir olgu olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani aslında hiç ummadığınız bir konu bile çocuğunuzun kendine yetebilen bir birey olarak yetişmesine katkı sağlayabilir. İşte, son yıllarda adından sıklıkla bahsettiren Montessori felsefesi de tam olarak bu amacı güdüyor. Şimdi, Montessori felsefesinden kısaca bahsedelim ve Montessori çocuk odalarının olmazsa olmaz ürünü Montessori çocuk yatağı hakkında bilmeniz gereken ayrıntıları paylaşalım.

Montessori Eğitimi Nedir?

Dr. Maria Montessori’nin uzun yıllar boyunca yaptığı incelemeler ve çalışmalar doğrultusunda oluşturulmuş olan Montessori yöntemi; çocuğun günlük hayatın içerisinde yer almasını, kendi ihtiyaçlarını karşılamasını, sorumluluklarını yerine getirmesini ve kendi kararlarını vermesini amaçlıyor. Yani Montessori yöntemi için, çocuğun hayatının ilk yıllarında bile birey olarak yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bunu gerçekleştirmenizi sağlamak için ise çocuk odaları önemli görev üstleniyor. “Çocuk odası dekorasyonu ile çocuk geliştirmenin nasıl bir anlamı olabilir?” diye mi düşünüyorsunuz? Hemen anlatalım.

Montessori Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmak istemediğinizi elbette ki tahmin ediyoruz. Bu nedenle çocuk odaları genellikle, uyumak için kullanılan alanlar haline gelebiliyor. Fakat aslında çocuğunuzun odasında daha fazla zaman geçirmesine ihtiyacı var. Montessori felsefesi, çocuğunuzun bireysellik ve özel alan algısı kazanabilmesi için bunun oldukça önemli olduğunu söylüyor. “İyi de ya başına bir şey gelirse?” diye endişeniyorsanız da gerekli önlemleri aldığınız takdirde, çocuğunuzu yalnız bırakmanın sandığınız kadar korkutucu bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Dilerseniz “Çocuklar İçin Evi Güvenli Hale Getirme Yolları” yazımızı okuyarak evde çocuk güvenliği hakkında ihtiyacınız olan birbirinden önemli detaylara ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuzun güvenliği için alacağınız önlemlerin yanı sıra, Montessori dekorasyonun da çocuğunuz için güvenli bir yaşam alanı yaratma konusunda oldukça başarılı olduğunu not düşelim. İşte, Montessori çocuk odası hakkında bilmeniz gereken dekorasyon ipuçları:

Montessori Yatak Çeşitlerinin Çocuğunuzun Hayatına Gibi Avantajları Var?

Çocuk gelişimi konusuna oldukça önemli bir konumda yer alan Montessori çocuk yatağının neden bu kadar önemli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. O halde sizi daha fazla bekletmeyelim ve bu yatağın artılarını maddeler halinde paylaşalım.

Montessori Yataklar Koçtaş’ta!

Birbirinden güzel tasarımları ile çocuk odasına dikkat çekici görünüm kazandıran Montessori yataklar Koçtaş’ta sizi bekliyor. Ayrıca masif paneller sayesinde Montessori yatağı kendinizin de kolaylıkla yapabileceğinizin altını çizelim.

Exit mobile version