Ofis Duvar Dekorasyonu
Pratik Çözümler Alanlara Göre Ofisler İçin Duvar Dekorasyonu Önerileri

Ofisler İçin Duvar Dekorasyonu Önerileri

Ofiste çalışılan alanın dekorasyonu; hem çalışanların güzel bir ofiste çalışıyor olmalarının sağladığı motivasyon hem de renkler, kullanılan ofis mobilyaları gibi unsurlar doğrultusunda verimli çalışmayı doğrudan etkiliyor. Peki, ofisinizi daha dikkat çekici, şık ve samimi kılmak için duvar dekorasyonu uygulamaları yapmaya ne dersiniz? İşte, ofis duvar dekorasyonu örnekleri:

Ofisler İçin Duvar Dekorasyonu

Ofis tasarımında beton görünümlü duvarlar son yıllarda oldukça popüler. Dilerseniz bu görünüme duvar boyası ve efekt ruloları ile ulaşabilir dilerseniz de beton görünümlü duvar kâğıtlarından yararlanabilirsiniz. Tabii beton görünümünün yoğun bir şekilde kullanılması soğuk bir atmosfer yaratabilir. Bunu engellemek için birkaç duvarda bu uygulamayı yapmak ve büyük bitkilerden, ahşap detaylardan yararlanmak faydalı olabilir.

Ofis Duvar Tasarımı

Ahşabın samimi, sıcak bir ortam yarattığı hepimizin bildiği bir gerçek. İşte, tam da bu nedenle ahşap kullanımı ofisler için çok uygun. Söz konusu çalışma alanlarında duvar dekorasyonu olduğunda ise yine son dönemlerin gözde uygulamalarından olan duvarları parke ile kaplama fikrini değerlendirebilirsiniz. Bir duvarı ya da duvarın bir bölümünü parke ile kaplamak, alanın güzel bir enerjiye bürünmesini sağlayacaktır.

Ofisler İçin Duvar Dekorasyonu Önerileri

Ortak alanlarda buluşup beyin fırtınası yapan bir ekibiniz varsa ya da süreçleri değerlendirdiğiniz toplantılarınız eksik olmuyorsa size önerimiz, ofisinizde kesinlikle bir tahtaya yer vermeniz olur. Tahta olarak, kullanım alışkanlıklarınız ve uyguladığınız ofis dekorasyonu stiline uygun olacak şekilde, siyah ya da beyaz tahta tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz duvarı parke ile kaplama fikrini ve tahtayı aynı duvarda değerlendirebilir; tahta üzerinde spot ışık kullanarak alanı daha dikkat çekici, kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Ofisler İçin Duvar Dekorasyonu

Bitkilerin sunduğu o huzurlu atmosfere ofisinizde de yer vermek çok güzel fikir! Mesela ofis duvarlarını, zeminlerini büyük salon bitkileri ve sarmaşıklarla süsleyebilirsiniz. Buna artı olarak yapay çim paravanlar da ofisinizin dekorasyonunda keyifli bir etki yaratabilir!

Ofis Duvar Örnekleri

Görsel Kaynak

Çalışma ortamlarında tablo kullanımı oldukça yaygın. Siz de tablolara yer vererek ofis duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Fakat daha sıra dışı bir uygulama yapmak istiyorsanız bir fotoğrafı duvar kâğıdı şeklinde çıkarıp örnekteki gibi bir duvarınıza uygulayabilirsiniz!

Ofis Duvarı Dizaynı

Görsel Kaynak

Ofislerde ferah bir ortam oluşturmak için açık renklerle kurgulanmış bir dekorasyon öneriliyor. Fakat bu, ofis tasarımında durağan bir çizgide ilerleyeceğiniz anlamına gelmiyor. Mesela görseldeki gibi motive edici kelimelerin, cümlelerin bulunduğu bir duvarda sarı, turuncu, mor gibi yaratıcılığa olumlu etkisi bulunan renklere yer verebilir ve hareketli bir alan yaratabilirsiniz. 

Ofis Duvarı Fikirleri

Görsel Kaynak

Ofis dekorasyonu fikirlerini hayata geçirirken şirketinizin gelişimini de açık ve şık bir şekilde gözler önüne serebilirsiniz. Örneğin görseldeki gibi bir zaman akışı ve şirketinizin belirtilen tarihlerde yaptıkları bizce en şık ofis tasarımı örneklerinden!

Yaratıcı Ofis Tasarımları

Görsel Kaynak

Modern ofis tasarımlarından yanaysanız ve bunun yanı sıra duvarlarınızda, şirketinizin ne kadar eğlenceli olduğunu göstermek istiyorsanız size önerimiz kesinlikle duvarlarda graffitiye yer vermeniz olur! Bir graffiti sanatçısı ile iş birliği yaparak ofis duvarlarınızı sıra dışı hale getirebilirsiniz!

Eğer benzer bir fikri hayata geçirmek isterseniz, ofisler için mükemmel alternatifler olan 3 boyutlu duvar kâğıtlarını da değerlendirebilirsiniz.

Ofisler için duvar dekorasyonu fikirlerini sizinle paylaştık. Artık kolları sıvama zamanı!

Çalışanlarınızın severek geldiği bir ofis kurgulamak tabii ki çok önemli. Fakat bu noktada çalışma alanlarını doğru bir şekilde oluşturulması kesinlikle es geçilmemeli. Bu konuda hem işverenlere hem de çalışanlara görev düşüyor! Dilerseniz “Verimli Bir Çalışma Alanı Oluşturmak İçin 5 İpucu” yazımızı okuyarak etkili bir çalışma ortamı oluşturma aşamasında mobilya seçiminden renk tercihine, hatta düzeni sağlayacak püf noktalarına kadar pek çok öneriye ulaşabilirsiniz.

Ofisinizi dekore ederken ihtiyaç duyacağınız çalışma masası modelleri, çalışma sandalyeleri ve daha fazlası Koçtaş’ta sizi bekliyor!

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.