Çocuk odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Ona Özel Bir Alan Yaratın: Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bazı zamanlarda sadece odanıza gitmek ve orada vakit geçirmek istediğiniz oluyor mu? Eminiz ki oluyordur. Çocuklarınızın da zaman zaman bunu istediğine emin olabilirsiniz. Yani onlara özel bir alan yaratmanız şart! Eve gelen arkadaşlarıyla daha keyifli bir şekilde oyun oynayabilmesi, daha verimli bir şekilde ders çalışabilmesi için kendine ait bir çocuğunuzun kendine ait bir odasının olması büyük önem taşıyor. Hatta “Çocuğunuzun Odasını Sahiplenmesini Sağlayacak 5 Öneri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi bir odaya sahip olan çocukların öz güvenleri daha yüksek, bireyselliğe verdikleri önem daha büyük oluyor. Eğer siz de çocuğunuz için bir oda oluşturmayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Çünkü çocuk odası dekorasyonu nasıl yapılır konusunda ihtiyacınız olan detaylara bu yazıda yer veriyoruz.

Alanın Boyutuna Uygun Çözümlerden Yararlanın

Çocuk odası olarak ayırdığınız oda küçük olabilir; ama bu, çocuk odasında ihtiyaç olan mobilyalara yer veremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Çünkü artık alan ne kadar küçük olursa olsun ihtiyacı karşılayacak çocuk odası modelleri sunuluyor. Örneğin iki çocuğunuz varsa ve çocuklarınızın giysilerine yer bulmakta zorlanıyorsanız dolaplı ranzaları tercih edebilirsiniz. Eğer çalışma masası için yeterli yeriniz yoksa çalışma masalı ranzaları seçebilirsiniz.

Çocuk odasında kitaplık elbette olmazsa olmaz. Üstelik çocuğunuzun seveceği pek çok kitaplık modeli de mevcut. Dilerseniz ayaklı, dilerseniz de duvara monte kitaplık modellerine yer verebilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize ve çocuğunuzun beğenisine kalmış!

Boyutlara göre çocuk odası modeli nasıl seçilir?

Ürün Kodu:1000209871

Sevdiği Şeyleri Merkeze Koyun, Detay Olmaktan Çıksınlar

Seçtiğiniz ev dekorasyonu stili sizin zevkinizi yansıtıyor ve bu tarz doğrultusunda sevdiğiniz ürünlere yer veriyorsunuz. Çocuğunuzun kendi odasında da sevdiği şeyleri görmeye hakkı var. Sevdiği çizgi film karakterleri, sevdiği renkler ya da hayranlık duyduğu bir kitap. Çocuğunuzun istediği bir konu ışığında tema belirleyip çocuk odası dekorasyonunu oluşturabilirsiniz.

Seçtiğiniz temayı; çocuk odası perde modellerinden çocuk odası duvar kâğıtlarına, halılardan çocuk odası dekorasyon ürünlerine, hatta nevresim takımlarına kadar pek çok alanda yansıtabilirsiniz. Hatta bu temaya çocuk odasının giriş kapısında bile yer verebilir, sticker gibi çocuk duvar odası süsleri sayesinde o neşeli atmosferin daha odaya girmeden hissedilmesini sağlayabilirsiniz. Çocuk odası bu! Ne kadar renkli, o kadar iyi! Fakat çalışma masasında olabildiğince sade bir dekorasyon yapmaya özen göstermelisiniz. Kalabalık bir alan, çocuğunuzun dikkatinin dağılmasına neden olabilir.

Çocuk odası aksesuarları nasıl seçilir?

Aydınlatma Konusuna Ekstra Önem Verin

Avizeler, sarkıtlar, çalışma lambaları, abajurlar, sensörlü aplikler… Çoğu çocuk karanlıktan hoşlanmaz ve aydınlık bir ortama ihtiyaç duyar. Bu aydınlığı rengârenk tasarımlı ürünler ile sunmak ise en tatlısı! Çocuk odası aydınlatma ürünleri sayesinde alanı aydınlatırken çocuk odası dekorasyonuna da katkı sağlayabilirsiniz. “Çocuk odası aydınlatması nasıl olmalı?”, “Çocuk odasında hangi aydınlatma ürünleri nerede kullanılabilir?” gibi soruların cevaplarını ise “Farklı Bir Dünya, Farklı Bir Aydınlatma: Çocuk Odası Aydınlatmaları” yazımızda bulabilirsiniz.

Çocuk odası aydınlatma ürünleri nelerdir?

Güvenliği Es Geçmeyin

Çocuk bu; düşe kalka büyür… Bunu göz ardı etmeyerek çocuk odasında güvenliğe önem vermelisiniz. Örneğin alanda ihtiyaç olmayan mobilyalara yer vermemeli ve olabildiğince ferah bir alan oluşturmalısınız. Bu sayede hem çocuğunuz oyun oynamak için daha geniş bir alana sahip olur hem de zarar görme ihtimali düşer. Köşesi sivri mobilyalara kenar koruyucu yerleştirmek, eğer çok küçük çocuğunuz varsa kapaklı priz kullanmak da çocuk güvenliği için yapmanız gerekenler arasında. Bu arada mobilyaları duvara ya da zemine sabitlemek de oluşabilecek kazaları engellemenizi sağlar. Çocuklarınızın oyuncaklara takılıp düşme olasılığını en aza indirgemek ve odanın daha düzenli olması için ise saklama kutularından yardım almak güzel fikir!

 

Çocuk odasını dekore ederken de ihtiyacınız olan her şey Koçtaş’ta!

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!
%d blogcu bunu beğendi: