Site icon

Yepyeni Zeminlere Kavuşmanın Tasarruflu Yolu: Parke Rengi Nasıl Değiştirilir?

Parke Rengi Nasıl Değiştirilir

Parkeleriniz eskidi ve görünümünden hiç memnun değilsiniz ya da artık zeminlerinizde farklı bir renk görmek istiyorsunuz. Peki, parkeleri değiştirmenin -akıllara gelen ilk çözüm olsa da- tek yol olmadığını biliyor muydunuz? Parkeleri boyayarak da yer döşemelerini yenilemeniz mümkün! O halde zeminlerinizi yenilemenize yardımcı olalım ve parke boyama nasıl yapılır, anlatalım.

Başlamadan Önce Bilmek Şart: Her Parke Boyanır mı?

Boyama yaparak parke rengi değiştirmek, zemini yeni parkelerle kaplamaktan daha tasarruflu bir alternatif olabilir. Fakat kolları sıvamadan önce parkenizin boyamaya uygun olup olmadığından emin olmalısınız.

Masif parkeler ve lamine parkelerin yapımında kullanılan madde ağaç olduğu için bu parke tipleri boyamaya uygundur. Fakat laminant parkeler boyanamaz. Diğer bir deyişle talaş tozunun ve reçinenin sıkıştırılmasıyla oluşan kâğıt baskı olan laminant parkeleriniz varsa çözüm, zemine yeni parke döşemek olabilir. Dilerseniz bu aşamada “Parke Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir, Parke Nasıl Döşenir?” yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Parke Boyamak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Parke Nasıl Boyanır?

Şimdi, sıra geldi yepyeni zeminlere kavuşmaya! İşte, parke rengi değiştirirken adım adım yapmanız gerekenler:

Parkeye Alternatif Bir Çözüm: Parke Görünümlü Seramikler

Evet, parke boyama uygulaması çoğu zaman parke döşemekten daha uygun fiyatlı olabilir; ama zahmetli olduğu da bir gerçek! Eğer parke görünümünü seviyorsanız, ama parkelerin bir süre sonra çizilme gibi hasarlar almasından şikâyetçi oluyorsanız dayanıklılıkları ile ünlü seramiklerden yardım almaya ne dersiniz? Seramik trendleri arasında yerini almış, oldukça hoş görünen parke görünümlü seramikler bu konuda size yardımcı olmaya hazır!

Parke boyama tekniklerini anlattık. Şimdi; ister parkelerinizi boyayarak, ister yeni parkeler döşeyerek, ister parke görünümlü seramikleri tercih ederek zeminleri yenileme zamanı! Tarzınıza ve isteklerinize uygun parke ve seramik modelleri Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Exit mobile version