Ucuz banyo dekorasyonu nasıl yapılır?
Pratik Çözümler Alanlara Göre Tasarruflu Banyo Yenileme Fikirleri

Tasarruflu Banyo Yenileme Fikirleri

Banyonuzun eski olduğunu düşündüğünüz ya da biraz değişiklik aradığınız için ucuz banyo yenileme fikirlerine göz atıyor olabilirsiniz. Hiç merak etmeyin; bu yazımızda bütçenizi yormadan yeni bir banyoya sahip olmanız için banyo tadilat dekorasyon önerilerini paylaşacağız. Böylece “Eski banyo nasıl süslenir?” ya da “Hangi ucuz banyo dekorasyonu fikirlerinden yararlanabilirim?” gibi soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. Haydi, başlayalım!

İşe Duvarlarınızı Yenilemekle Başlayın

Evin her alanında olduğu gibi banyoda da duvarlar atmosferi değiştirebilecek güce sahipler. Eğer banyo duvarlarını yenilemenin pahalıya mal olacağını düşünüyorsanız yeni fikirlerimize göz atmadan karar vermemenizi öneririz. Çünkü banyo duvarlarını tasarruflu bir şekilde yepyeni kılmanız mümkün! Nasıl mı? Elbette ki fayans boyama işlemiyle!

  • Banyo değişimi sırasında suya karşı dayanıklı boyalar ile fayanslarınızı boyayabilirsiniz. Fayans boyama işleminde epoksi ya da yağlı boyalardan yardım alabilirsiniz. Uygulaması daha kolay bir boya çeşidi arıyorsanız da tercihiniz kesinlikle hobi boyaları olmalı! Fakat hangi boya çeşidini kullanırsanız kullanın, boyanın fayansa tutunabilmesi için öncelikle temiz ve kuru zemin üzerinde astar kullanmanız gerektiğini hatırlatalım.
  • İki kat boya kullandıktan sonra cila uygulaması yapabilirsiniz.
  • Stencil uygulaması sayesinde duvarlarınıza seramiklerdeki gibi desenler verebilirsiniz ve banyo yenileme kendin yap çalışmalarından birini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dilerseniz banyonuzdaki fayansları boyamanın yanı sıra sadece bir alanın seramiklerini değiştirebilir (örneğin banyonuzun duşakabin alanını) ve banyoya yeni bir görünüm verebilirsiniz.

Bütçenize ve zevkinize uygun banyo seramik modelleri Koçtaş’ta.

Banyo seramik modelleri

Ayrıca bir başka duvar yenileme seçeneği olarak dilerseniz banyo duvarlarınızı suya dayanıklı straforlarla da kaplayabilir ve pratik bir şekilde yepyeni bir banyo görünümü oluşturabilirsiniz.

Yeni Depolama Çözümleri ile Banyo Dekorasyonunu Güçlendirin

Banyo düzenleme önerileri ve küçük banyolar için akıllı çözümler arasında yer alan depolama alanları sayesinde ihtiyacınız olan saklama alanlarına kavuşabilirsiniz. Bunun için dilerseniz yeni banyo dolapları alabilir ya da var olan dolapları boyayıp yenileyebilirsiniz. Ayrıca su ile direkt temas etmeyecek dolaplar için yapışkanlı folyolar da bir yenileme çözümü olabilir.

Dolapların yanı sıra duvar rafları da şık ve yararlı depolama alanları olabilir. Uygun olan bir banyo duvarına monte edeceğiniz dekoratif duvar rafı sayesinde yerden de tasarruf etmeniz mümkün! Ayrıca duşakabinde de duş raflarından yardım alarak alanı daha düzenli kılabilirsiniz.

Banyo dolabı nasıl seçilir?

Banyo Aksesuarlarınızı Yenileyin

Set üstü banyo aksesuarları da alanı tasarruflu bir şekilde güzelleştirmenin yollarından. Takım olarak alabileceğiniz banyo aksesuarlarını seçerken uyguladığınız dekorasyon stili doğrultusunda karar vermeye özen göstermelisiniz.

Banyo aksesuarların yanı sıra biblolar sayesinde de alanı daha renkli kılabilirsiniz. Bu bibloları, monte edeceğiniz dekoratif raflara ya da banyo dolabının önündeki rafa konumlandırabilirsiniz. Dilerseniz biblolar yerine tercihinizi hava bitkisi gibi küçük ve banyoda yaşamaya elverişli bitkilerden yana da kullanabilirsiniz. Ayrıca boyanabilir ahşap objeler ve hobi boyaları sayesinde banyo dekorasyonunuza uygun kendin yap çalışmaları gerçekleştirmek de #güzelfikir!

Bu arada banyo dekorasyonunda küçük detaylar gibi görünseler de büyük etkiler sunan paspas ve havluları da es geçmemelisiniz. Banyo dekorasyonunda yararlandığınız renk paletine uygun paspas ve havlular, alanın şıklığına katkı sağlayabilir.

Son olarak farklı renk ve modellerdeki klozet kapaklarının bile alanın dekorasyonuna katkı sağlayabildiğini belirtelim.

Bataryaları ve Duş Başlıklarını Değiştirin

Küçük bir değişiklik ya da ekleme bile alana şıklık katabilir! Eğer banyo ve lavabo bataryalarınızın eskidiğini düşünüyorsanız onları yenilemenizin şimdi tam zamanı! Farklı renk ve model seçeneklerine sahip bataryalar sayesinde alanda hayata geçirmek istediğiniz dekorasyon tarzını daha güçlü bir şekilde yansıtabilirsiniz. Bu arada duş setlerini de değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Üstelik tasarruflu duş başlıklarının bütçenizi ve doğayı koruma konusunda size yardımcı olabileceklerini de hatırlatalım.

Banyo bataryası nasıl değiştirilir?

Banyo Aynası Seçiminde Sıra Dışı Olun

Banyoların olmazsa olmazı olan aynalarda farklı seçimler yaparak alana renk katmaya ne dersiniz? Evinizin dekorasyonuna katkı sağlayan aynalar aynı zamanda banyo dekorasyonunda da size yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken, dekoratif aynalara göz atmak ve alanda, banyo dekorasyon stilinize uygun bir seçeneğe yer vermek!

Aydınlatma Ürünlerinden Yardım Alın

Banyonuzda yepyeni aydınlatma ürünlerine yer vererek alanın havasını değiştirmeye ne dersiniz? Banyo dekorasyonunda kullanılan tavan armatürlerinden ve plafonyerlerden daha fazlasından bahsediyoruz. Mesela banyo dolabınızın iki yanına monte edeceğiniz aplikler ya da sarkıtlar ile alanın görselliğini büyük ölçüde değiştirirken işlevsel bir aydınlatmaya da sahip olabilirsiniz.

Banyo aydınlatma seçenekleri

Duşakabin değişimi, yeni bir lavabo ve klozet… Burada sıraladığımız önerilerin yanı sıra banyonuzu yenilerken bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar verebilirsiniz. Örneğin duşakabininizin eski göründüğünü düşünüyor ve tasarruflu bir şekilde duşakabini yenilemek istiyorsanız yapışkanlı folyolardan yardım alıp camları kaplayabilirsiniz!

Banyo yenileme aşamasında ihtiyacınız olan her şeyi Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Eğer banyo tadilatı yaptıracaksanız Ustabilir uygulamamızdan yardım alabilir ve banyonuzu yenilemenizi sağlayacak ustayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.