Çizmeden Saksı

Küçük gelen veya hasar gören yağmur çizmelerini minik dokunuşların ardından saksı olarak kullanabilirsiniz! Hatta dilerseniz çizmeleri hobi boyalarıyla renklendirebilirsiniz de!

Seviye: Kolay

Tenekeden Saksı

Konserve besinlerin teneke kutularını atmayıp onları boyadıktan sonra evinizin istediğiniz yerine rengârenk saksılar olarak konumlandırmak güzel fikir!

Seviye: Kolay

Plastik Şişeden Saksı

Tek kullanımlık plastik ürünleri tercih etmemek en doğrusu, ama bir plastik şişeniz varsa onu zevkinizi yansıtan bir saksıya dönüştürmek de uygulayabileceğiniz en iyi fikirlerden!

Seviye: Kolay

Çimentodan Saksı

Çimento, kum, derz dolgu…  Böyle birkaç malzemeye ihtiyaç var, ama bu fikri hayata geçirerek kendi emeğinizle şık ve dayanıklı bir saksı yapmanın verdiği his paha biçilemez!

Seviye: Zor

Yumurta Kabuğundan Saksı

Minik sukulentler, hava bitkisi ya da filizlendirmeye çalıştığınız bir tohum… Yumurta kabuğu, bitkilerinize hem farklı hem de besleyici bir saksı olmak için hazır!

Seviye: Kolay

Tüm bu saksı fikirlerini uygulamak için izlemeniz gereken adımlar, Koçtaş Yaşayan Evler Blog’daki “Bahar Geldi: 5 Kendin Yap Saksı Fikri” yazımızda sizi bekliyor!