Küçük alana sahip evlerin  işlevsel bir şekilde dekore edilmesiyle  oluşan ve son yıllarda popülerliklerine  popülerlik katan  tiny house'ların çeşitlerine  göz atmaya ne dersiniz?

Yapılan mimari uygulamaların ardından nakliye konteynerleri bambaşka bir görev üstlenip sıra dışı bir yaşam alanına dönüşüyor.

Nakliye Konteyner Evler

Fabrikasyon olarak üretilen, ihtiyaca uygun tasarım ve büyüklükte alternatifler sunan prefabrik evlerde yaşamak için ona uygun bir alana konumlandırmak yeter!

Prefabrik Evler

Üçgen yapıdaki görünümüyle dikkatleri üzerine çeken bu evleri satın almak ve tamamen zevke, ihtiyaca uygun şekilde inşa ettirmek mümkün!

A İskelet  Kabin Evler  (A Frame Cabin)

Bungalov Evler

Genellikle ahşaptan inşa edilen, doğadan aldığı güçle samimi bir atmosfer yaratan bungalovlar huzur dolu bir yaşam alanının adresi.

Ağaç Evler

Ağaçların üzerine inşa edilen bu evler, zor inşa süreci ve zor ulaşıma rağmen masalsı bir yaşam alanı sunuyor.

Gezici Evler

"Hareket ettirilebilir ev" olarak da bilinen gezici evler, römork bağlantılı ve römorksuz seçenekleriyle yaşam alanı ile seyahate imkân veriyor.

Kamyon ve Otobüs Evler

Otobüs veya kamyonların zevk ve ihtiyaçlar doğrultusunda modifiye edilmeleri sonrasında yaşam alanı içerisine seyahat etmek mümkün!

Karavanlar

Seyahat imkânı veren popüler alternatiflerden biri olan ve römorklu, römorksuz seçenekleri bulunan karavanlar hayali kurulan hayatı yaşatmaya hazır!

Tiny house'ların özelliklerini daha ayrıntılı bir şekilde keşfetmek için  Koçtaş Yaşayan Evler Blog'daki  "Tiny House Çeşitleri" yazımıza göz atmayı unutmayın!