Tasarruflu mutfak dekorasyonu nasıl olur?

Yeni Bir Mutfağınız Olsun: Tasarruflu Mutfak Dekorasyonu

Evinizde en çok zaman geçirdiğiniz noktalardan biri olan mutfağınızın dekorasyonu, bu alanda geçirdiğiniz vaktin keyifli hale gelmesiyle doğrudan orantılı! Yeni taşındığınız evin ya da bir süredir oturduğunuz evin mutfağı… Hiç fark etmez eğer mutfahaftk dekorasyonu konusunda farklılığa gitmek istiyorsanız bir an bile düşünmeyin ve kolları sıvayın! “İyi de bunun bir maliyeti var.” dediğinizi duyar gibiyiz. Hiç merak etmeyin, vereceğimiz tasarruflu mutfak dekorasyonu önerileri sayesinde az bütçeyle de mutfağınızı yepyeni bir çehreye kavuşturmanız mümkün! O halde sizi daha fazla bekletmeyelim ve tasarruflu mutfak dekorasyonu nasıl yapılır anlatmaya başlayalım. Bu arada verdiğimiz bu önerileri modern mutfak, country mutfak, klasik mutfak dekorasyonlarında ve büyük ya da küçük mutfak modellerinde kullanabileceğinizi belirtelim!

Mutfak Dolapları, Alanın Şıklığında Söz Sahibi

Dolaplar, banyolarda olduğu gibi mutfakta da son derece önemli. Hemen hemen her mutfakta öncelikle dikkat çeken mobilyalar olan mutfak dolaplarının güzel görünmesi, aslında mutfağınızın nasıl göründüğü konusunda size fikir veriyor. Eğer eski ve hoş görünmeyen mutfak dolaplarına sahipseniz öncelikle mutfak tasarımınıza buradan başlayabilirsiniz. Peki, mutfak dolaplarınızı ucuz bir şekilde nasıl yenileyebilirsiniz? Cevap, yapışkanlı folyolar! Ahşap görünümlü, çiçek desenli, taş desenli… Zevkinize ve mutfak dekorasyonunuza uygun bir yapışkanlı folyo bulacağınızdan şüpheniz olmasın! Bu arada yapışkanlı folyolardan, mutfağınızı tasarlarken farklı noktalarda da yararlanabilirsiniz. Örneğin eski ve görünümünden memnun olmadığınız mutfak masanızı, hatta mutfak seramiklerinizi bile yapışkanlı folyolarla kaplayabilirsiniz.

Mutfak dolapları ve diğer mutfak mobilyalarını yapışkanlı folyo ile kaplamak istemiyorsanız onları boyamak da bir başka çözüm! Mutfak dolabı kaplama ve mutfak dolabı boyama ile ihtiyacınız olan tüm detaylara ise “Yeni Gibi: Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır ya da Kaplanır?” yazımızdan ulaşabilirsiniz. Dolaplarınızı yeniledikten sonra yeni mobilya kulplarını da taktınız mı tamamdır!

Mutfak dolapları nasıl seçilir?

Duvarlarınızı Renklendirin

Duvarlar ev dekorasyonuyla doğrudan etkili noktalar. Duvar dekorasyonun es geçildiği bir evin eksik olduğunu söylemek mümkün. Peki, duvarlar bu kadar önemliyken niye mutfağınızın duvar dekorasyonu ile ilgili değişikliklere kapılarınızı sonuna kadar açmıyorsunuz? Bunun için farklı ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Salonunuzun bir duvarını boyadıktan sonra artan duvar boyası, bütçenize uygun ve mutfağınızı tamamlayabilecek duvar kâğıtları, duvar sticker’ları… Mutfak duvarlarını dekorasyona dâhil etmek için bu saydığımız ürünlerden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Hatta mutfağınıza asacağınız bir tablo ve son yılların en çok uygulanan mutfak duvar dekorasyonu fikirleri arasında yer alan dekoratif raflar da alanı hareketli kılmanız konusunda size yardımcı olabilir. Yerden tasarruf ederek ek bir depolama alanına sahip olmanızı sağlayacak raflardan yardım almak, bunu yaparken de geri dönüşüme katkı sağlamak istiyorsanız sizin için tasarruflu bir önerimiz var: Karton koliden duvar rafı yapımı! Bu mutfak dekorasyonu kendin yap fikrini uygulayabilmek için videomuzdan yardım alabilirsiniz.

Kilimi ve Perdenizi Yenileyin

Dolaplarınızı kapladınız, duvarlarınızı yenilediniz… Şimdi, perdelerinizi ve mutfakta yer verdiğiniz kilimi de yenilemenin tam sırası! Kolay temizlenebilir kilimler ve şık perdeler mutfağınızı daha şık kılmanız konusunda size yardımcı olabilir. Renk seçimini, mutfağınızın renk paleti doğrultusunda yapmayı unutmayın!

Mutfakta perde ve kilim seçimi

Mutfak Aksesuarları ve Aydınlatma Olmadan Olmaz!

Pratikliklerinin yanında yerden tasarruf etmenizi de sağlayan mutfak aksesuarları hayatınızı kolaylaştırıyor! Mutfak tezgâhının üzerine, dolaplarınızı düzenlemek için dolap içlerine… Birbirinden şık tasarımlara sahip olan ve mutfak dekorasyon ürünleri arasında yer verebileceğiniz uygun fiyatlı mutfak aksesuarları ile düzenli ve dolayısıyla da şık görünen bir mutfağa sahip olabilirsiniz!

Aydınlatma, evinizin her alanında önemli. Peki, mutfağınızdaki tavan aydınlatması, alanı aydınlatma konusunda eksik kalıyorsa ne yapmalısınız? Uygun fiyatlı aydınlatma ürünleri bu konuda size yardımcı olabilir ama bunun en tasarruflu çözümlerinden birinin tezgâh üzeri ya da dolap içi aydınlatmalar olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik bu aydınlatma seçeneklerinin, alana şık bir hava katacağından şüpheniz olmasın.

Bitkilerden Yardım Alın

Bitkiler var oldukları yerin atmosferini değiştirme gücüne sahip ve bundan mutfakta da yararlanmak kesinlikle güzel fikir! Maydanoz, nane, fesleğen gibi yeşil otları mutfağınızda yetiştirerek hem mutfak dekorasyonuna hem de aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Bu arada mutfakta tasarruf yapmak istiyorsanız “Gereğinden Fazla Harcamayın: Mutfak Masraflarını Azaltmanın Yolları” yazımıza da göz atmanızda fayda var!

Mutfak dekorasyonunda bitki kullanımı

Tasarruflu bir şekilde, küçük dokunuşlarla mutfak dekorasyonu yapmak işte bu kadar kolay! Mutfağınızı yenilerken ve güzelleştirirken ihtiyacınız olan her şey Koçtaş’ta.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir