Site icon

Yılbaşı Menüsü ve Yemekleri: Özel Tarifler

Yılbaşı Yemekleri

Yeni yılı evde, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte karşılamayı planlıyorsanız eminiz ki çok heyecanlısınız! Bu akşamın kusursuz olması için de elinizden gelenin en iyisini yapmak istediğinizi biliyoruz. O halde evinizi yılbaşına hazırlamanızı sağlayacak dekorasyon önerilerine ve yılbaşı sofralarını daha şık hale getirmenize yardımcı olacak süsleme fikirlerine hemen “Hazırlıklar Başlasın! Tarzınıza En Uygun Yılbaşı Dekorasyonunu Bulun” testimizi çözerek ulaşabilirsiniz.

Yılbaşı dekorasyonunun yanı sıra sevdiklerinle oturduğunuz yeni yıl sofrasının da sizin için önemli olduğunun farkındayız. O halde size yardımcı olalım ve birbirinden özel, ama yapımı da bir o kadar kolay yılbaşı yemekleri tariflerini paylaşmaya başlayalım!

Sıcacık Bir Çorba İyi Gider: Bal Kabağı Çorbası Tarifi

“Yılbaşı” ve “bal kabağı” denildiğinde aklınıza ilk olarak bal kabağı tatlısı geliyor olabilir. Fakat bu yılbaşında bir sürpriz yapıp bal kabağıyla yemeğin başında buluşmaya ne dersiniz? İşte, lezzetli mi lezzetli bal kabağı çorbası tarifi:

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Ana Yemeğe Geçmeden Önce: Paçanga Böreği Tarifi

Yılbaşı masanızda 7’den 77’ye herkesin sevebileceği bir ara sıcak yer alsın istiyorsanız size önerimiz kesinlikle paçanga böreği. Peki, yapımı oldukça kolay olan ve birkaç dakikada hazırlanabilen paçanga böreği nasıl yapılır?

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Tadı Damakta Kalacak Lezzet: Patates Püreli Beşamel Soslu Tavuk

Tavuklu yılbaşı yemekleri pek çok kişinin tercihi. Bir tam pilici fırına vermek ve bu yemeği pilavla tamamlamak, yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olsa da biz bu yılbaşı sofrasında daha farklı bir yemek tarifi vermek istiyoruz: Altındaki patates püresi ile tadı daha lezzetli bir hale gelen fırında beşamel soslu tavuk!

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Ona Kimse Hayır Diyemez: Sufle Tarifi

Çikolatayı sevmeyen var mı? Olsa bile sayılarının epey az olduğunu tahmin ediyoruz. O halde yeni yıla çikolata ile yapılan muhteşem lezzet sufle ile girin! İşte, “Ev yapımı sufle nasıl yapılır?” sorusunun cevabı şöyle:

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Sizin için önerdiğimiz diğer yılbaşı tariflerineFark Yaratın! Yılbaşı Sofrası Dekorasyon Önerileri ve Örnek Yılbaşı Menüleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz!

Sevdiklerinizle birlikte mükemmel bir yılbaşı akşamı geçirmenizi dileriz!

Exit mobile version