Site icon

Zamansız Olmak İsteyenlere: Klasik Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

Klasik dekorasyon nedir? Nasıl Uygulanır?

Modası asla geçmeyecek, hiçbir zaman eskimeyecek bir tarz; klasik dekorasyon. Oryantal desenler, kıvrımlı formlar, pastel renkler, ışıltılı objeler… Zamansız olmak isteyenlerin seçimi klasik dekorasyon; avangart stillerden minimalist dekorasyon uygulamalarına kadar birçok tarzla birleştirilebileceği gibi bir evin bütün iç dekoruna da şekil verebilir. Dekorasyonda klasik tarz nasıl uygulanır ve incelikleri nelerdir diye merak ediyorsanız klasik ev dekorasyon fikirleri ile size ilham vereceğiz.

Detaylara Önem Verenler için Klasik Dekorasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Klasik dekorasyon denince kafanızda nasıl bir ev canlandırıyorsunuz? Klasik ev dekorasyonu modelleri arasında Doğu anlayışına mı yöneleceksiniz, yoksa daha Batı tarzında mı düşünüyorsunuz? Renk skalası konusunda fikirleriniz var mı? Modern klasik ev dekorasyonu hakkında bilgi sahibi misiniz? Bu sorulara cevap verebilmek için klasik dekorasyon hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra son zamanların en ilham verici iç mekan tasarımı fikirlerinden biri olan klasik ve modern karışımı dekorasyon için modern dekorasyon hakkındaki detayları da bilmelisiniz. Şimdi klasik dekorasyon nasıl olmalı diye merak edenler için dikkat edilmesi gereken şeyleri sıralayalım.

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Salonunuz için klasik dekorasyon konseptini düşünüyorsanız öncelikle konseptinizi belirleyin ve işe temelden başlayın. Yani duvarlardan!

Salon iç dekorasyon örnekleri arasında gezinirseniz aşağıda bahsedeceğimiz konseptlere denk geleceksiniz. Evinizde klasik dekorasyon uygulamayı düşünüyorsanız bu bilgiler işinize yarayacak. O zaman konseptler üzerinden klasik dekorasyon fikirlerine devam edelim.

Klasik Dekorasyonda Doğunun Gizemi

Oryantalist desenler, gösterişli renkler, kadife ve tafta yüzeyler… Evinizde Doğu mistisizmi istiyorsanız ihtişamı içinizde hissetmeniz gerekiyor. Kurgulayacağınız iç mekan tasarımı, görenleri büyülemeli. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Belli başlı ögelere dikkat ettiğiniz sürece bunu uygulamak çok kolay!

Klasik Dekorasyonda Görkemli Işıltılar

Bir Rönesans insanıysanız Batı tarzında klasik dekorasyona yönelmek istemeniz çok doğal… Peki, nelere dikkat etmelisiniz?

Klasik Dekorasyonda Zarif Dokunuşlar

Doğu ya da Batı tarzlarından ilham alarak zarafetin ön planda olduğu klasik dekorasyona ne dersiniz?

 

Exit mobile version