2022 Ev Dekorasyonu Trendleri
Pratik Çözümler Alanlara Göre Evinizi Yeni Yıla Hazırlayın: 2022 Ev Dekorasyonu Trendleri

Evinizi Yeni Yıla Hazırlayın: 2022 Ev Dekorasyonu Trendleri

Yaşadığınız evde, baktıkça keyifli ve mutlu hissetmenizi sağlayacak bir dekorasyon uygulaması yapmak sizce de çok güzel fikir değil mi? Açıkçası biz evin atmosferini değiştirmek adına zaman zaman irili-ufaklı dekorasyon fikirlerini uygulayıp alanda farklılık yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız 2022 dekorasyon trendlerinin izinden gitmeye ne dersiniz? İşte, yaşam alanlarınızda dekorasyon modası doğrultusunda hayata geçirebileceğiniz fikirler:

Doğal Malzemeler Ön Planda

Son yıllarda doğal malzemelerden yapılan mobilyalara ve dekoratif ürünlere evlerde sıklıkla yer veriliyordu. 2022 yılında da ev dekorasyonunda doğal malzemelerden yapılan ürünleri fazlasıyla göreceğiz. Ahşap mobilyalar, hasır sepetler, mermer sehpalar, jüt ipten yapılmış tablolar ve daha fazlası… Doğal malzemelerden üretilmiş ürünlerin evinizde samimi bir ambiyans yaratmasına hazır olun! Bu arada özellikle mutfaklarda rattan mobilyalardan fazlaca yararlanılacağını belirtmeden geçmeyelim.

2022 Ev Dekoru

Geri Dönüşümle Hayata Döndürülen Mobilyaların Yılı

2022 dekorasyon modasını tek kelimeyle anlatmamız gerekse kesinlikle “sürdürülebilirlik” derdik. İşte, tam da bu sebeple doğal malzemelerden üretilmiş ürünlerin yanı sıra geri dönüşüm de bu yılın olmazsa olmazlarından. Evinizdeki eski mobilyaları ya da ikinci el mobilya satan mağazalardan alacağınız ürünleri boyayarak yenileyebilir ve yepyeni görünümlü eşyaya kavuşabilirsiniz. Hem bu sayede vintage etkilere de evinizde yer verip bir trendi daha hayata geçirmiş olabilirsiniz. Ayrıca “Eski Eşyaları Yenileme Fikirleri” kategorimizdeki yazılarımızı okuyarak ilham alabileceğiniz pek çok fikre ulaşabileceğinizi de not düşmeden geçmeyelim.

2022 Ev Dekorasyonu Modası

El Yapımı Mobilyalar ve Objelerin Çekiciliği

Bu yıl emeğe verilen değeri evlerde gösterme zamanı! İster geri dönüşümle yeni bir görünüm verdiğiniz ister başkası tarafından üretilmiş bir mobilya olsun, el yapımı ürünler oldukça popüler. Mesela evinize özel tasarlanan bir dresuar, desenlerin yer aldığı el yapımı bir çini tabak ya da duvarınıza asacağınız makrome bir örgü… El emeğiyle yapılan ve dekorasyonunuza uygun her şeye bu yıl evlerde yer var!

2022 Ev Dekorasyonu Fikirleri

Metalin Çekiciliği Yaşam Alanlarında

Ahşap ve metalin buluşması oldukça sıcak ve dikkat çekici bir etki yaratıyor. Bu etkiden de özellikle mobilyalarda sıklıkla yararlanılıyor. Bu yıl ise tamamen metal ya da detaylarında metal bulunan mobilyalar ve dekoratif objeler moda. Üstelik siyah, gümüş, altın, roze altın, bakır, pirinç gibi farklı metal renklerine de evinizde yer verebilir; bu renkleri kombinleyerek çekici alanlar oluşturabilirsiniz.

2022 Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kıvrımlı Hatlar Gözde

Mobilyalar, aydınlatma ürünleri, biblolar… Bu yıl tüm kategorilerde kıvrımlı hatlar ön planda. Özellikle mobilyalarda keskin hatlara sahip olmayan kıvrımlı alternatifler göze çarpıyor. Örneğin kare bir sehpadansa yuvarlak bir modeli değerlendirebilirsiniz, sırt kısmı düz değil de oval tasarıma sahip olan koltukları tercih edebilirsiniz. Bu arada koltuk almayı planlıyorsanız ve ihtiyacınıza, zevkinize uygun modelin hangisi olabileceğini araştırıyorsanız “Koltuk Çeşitleri” infografiğimize göz atmanızı öneririz.

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

Bu Sene Bitkiler Her Yerde

Geçen yıl olduğu gibi bu sene de evlerde doğaya evinizde yer vermek oldukça popüler. Fakat bu yıl küçük bitkilerdense büyük salon bitkileri ön plana çıkıyor. Yani 2022 dekorasyon önerileri arasında yeşilin sunduğu huzuru evlerinizde yaşamanızı sağlayacak büyük bitkilere yer açmak var. Dilerseniz “Doğayı Evinize Taşıyın: Salonlar İçin Büyük Bitki Önerileri” yazımızdan yararlanarak aynı yaşam alanını paylaşacağınız bitkinizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca duvar kağıtlarında da bitki desenli alternatifleri tercih edebileceğinizi not düşmeden geçmeyelim.

2022 Dekorasyon Trendleri

Akıllı Cihazlarla Döneme Ayak Uydurma Zamanı

Teknoloji çağındayız ve teknoloji hayatlarımıza bu kadar dâhil olmuşken elbette ev dekorasyonunda da bunun yansıması görülmeli! Mobil uygulamalar sayesinde kontrol edilebilen beyaz eşya, teknolojik cihaz, hatta ampuller bu yılın dikkat çeken dekorasyon trendlerinden.

2022 Ev Dekorasyonu

2022 Dekorasyon Renkleri ile Evleri Tamamlamak Şart

2022 Pantone rengi henüz belli olmasa da bu yıl doğaya vurgu yapan mavi, yeşil ve kahverengi tonlarının yılı olacak gibi görünüyor! Bu renklerin dışında gri ve beyaz tonları ile siyaha da evlerde yer var. Fakat geçtiğimiz sene oldukça gözde olan siyah ev dekorasyonu yerine siyaha detaylarda yer vermek bu senenin en önemli değişikliği. Ayrıca hardal rengi de yılın dikkat çekenleri arasında yer alıyor.

Evinizde yılın popüler renklerine yer vermek için köklü değişimler yapmanıza gerek olmadığını da belirtelim. Kırlentler, koltuk örtüleri, nevresim takımları, tablolar, kilimler bu konuda size yardımcı olacak ürünlerden sadece birkaçı!

2022 Dekorasyon Modası

2022 dekor modasını evinizde uygulamanıza yardımcı olacak mobilyalar ve dekorasyon ürünleri Koçtaş’ta!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.