2020 Halı Trendleri
Pratik Çözümler Alanlara Göre Zeminlerdeki Şıklık: 2020 Halı Trendleri

Zeminlerdeki Şıklık: 2020 Halı Trendleri

Yeni bir eve çıkacağınızı düşünün… Bu evde hiçbir halıya ya da kilime yer vermeyi planlamıyorsunuz… Bu fikrinizi bir arkadaşınıza ya da bir büyüğünüze söylediğinizde büyük ihtimal size “Olmaz öyle şey!” gibi bir tepki verebilir. Evet, halılar ve kilimler evlerin gerçekten de vazgeçilmezleri arasında! Üstelik merak etmeyin; uygulamak istediğiniz ev dekorasyonuna uygun, zevkinizi yansıtan halıyı bulmakta da hiç zorlanmayacaksınız!

Zeminden gelen soğuğu, sesi izole etme görevleri bulunan halılar, ev dekorasyonunda da söz sahibi. Peki, 2020 halı modası hakkında daha fazla bilgi alıp yaşam alanınızı daha trend bir görünüme kavuşturmaya ne dersiniz? İşte, bunu sağlayacak olan, 2020’nin halı modelleri:

Bitki Desenlere Zeminleri Canlı Kılıyor: Çiçek Desenli Halılar

Yeni Yılda Yenilik Şart: 2020 Ev Dekorasyonu Trendleri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi çiçekler ve bitkiler doğayı evinize taşıyan ve moda olan unsurlar. Canlı bitkilerin yanı sıra, çiçek ve bitki desenli duvar kâğıtları da bu yıl ön planda. Durum böyle olunca, 2020 yılının halı trendleri arasında da çiçek, bitki desenlerini görmemek imkânsız hale geliyor!

Özellikle salon dekorasyonunda, soft renklere sahip, çiçek desenlerini barındıran halılara yer verebilirsiniz. Bu arada çiçek desenli deyince aklınıza hemen klasik dekorasyonda kullanılan ve Doğu’nun yansımalarını barındıran halı çeşitleri gelmesin. Çiçekleri, daha farklı yorumlayan (örneğin geometrik çizgilerin hakim olduğu) modern halı modelleri de mevcut.

2020 Halı Modası

Doğal Dokular Evlerde: Hasır ve Bambu Halılar

Son yıllarda oldukça popüler olan ve zeminlerde oldukça şık duran hasır ve bambu halılar, 2020’de daha çok ön planda. Salonda, yatak odasında, hatta balkonda bile yer verebileceğiniz bambu ve hasır halılar, kilimler, zeminlerinize doğal bir görünüm kazandıracak dokunuşlardan. Bu arada özellikle hasır halı, kilim ve yolluk seçeneklerinde doğal rengin yanı sıra renkli alternatifleri de değerlendirebileceğinizi belirtelim.

2020 Halı Desenleri

Modern Yansımalar Zeminleri de Ele Geçiriyor: Geometrik Desenli Halılar

Modern dekorasyonun olmazsa olmazları arasında yer alan geometrik desenler, halılarda da kendine yer buluyor! Keskin geometrik desenlere sahip halılar, ev dekorasyonunda yer verdiğiniz renk paletine uyumlu bir şekilde yaşam alanınızda bütüncül bir şıklık yakalamanıza yardımcı olabilir.

2020 Halı Modelleri

Farklılığı Zeminlerine de Taşımak İsteyenlere: Asimetrik Halılar

Halı denildiğinde pek çoğumuzun aklına dikdörtgen formlu ürünler gelse de 2020’de asimetrik kesimli halı ve kilimler ön planda! Farklı formlarda kesilen halı ve kilimlere evinizde yer vermek, özellikle sade bir ev dekorasyonunuz varsa alana hareket kazandırmak için mükemmel bir çözüm!

Küçük Alanlara Klasik Dokunuş: Kürk Görünümlü Halılar

Biz onları genellikle şömine önünde görmeye alışık olsak da artık devir değişti! Okuma koltuğunuzun önüne, banyoya, hatta balkonunuza… Kürk görünümlü halılar, evinizin her alanında şık ve trend bir görünüm sağlamanıza yardımcı olmaya hazır.

Salon Halı Modelleri

Sadeliğin İzinden: Tek Renk Halılar

Kısa tüylü, shaggy halılar başta olmak üzere tüm tek renk halılar bu yıl moda! Desensiz, düz halılar özellikle ev dekorasyonunda desenli ve çok renkli mobilyalar, dekorasyon ürünleri tercih edenler için ideal. Hangi renk halı seçmeniz gerektiğine ise evde tercih ettiğiniz renk paleti doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Modern Halı Modelleri

Halı Renk Trendi: Gri

2020 halı desenlerinden bahsettik. Peki, yılın trend rengi ne dersiniz? Hemen hemen her renk ile uyumlu olan gri tonları, 2020’nin dikkat çeken halı rengi. İster tek renk ister desenli olsun, eğer evinize yeni bir halı almayı planlıyor ve trendler doğrultusunda karar vermek istiyorsanız, içerisinde gri tonlarının bulunduğu halı seçeneklerini değerlendirmenizi öneririz.

Ev dekorasyonunuza, ihtiyaç ve isteklerinize uygun halı modelleri Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.