2020 Duvar Dekorasyonu Trendleri
Pratik Çözümler Dekorasyon Tarzları ve Önerileri Duvarlarınızın Havası Değişsin: 2020 Duvar Dekorasyonu Trendleri

Duvarlarınızın Havası Değişsin: 2020 Duvar Dekorasyonu Trendleri

Kendinizi en rahat ve huzurlu hissettiğiniz yer eviniz! Evde geçirdiğiniz zamanı daha güzel kılmak adına zevkiniz doğrultusunda hayata geçireceğiniz dekorasyon stilinin ise önemi büyük. Şimdi, 2020 yılında evinizin pek çok alanında kullanabileceğiniz, yaşam alanınızın çehresini küçük dokunuşlarla değiştirebilecek duvar dekorasyonu önerilerini sizinle paylaşacağız ve trendler doğrultusunda duvar dekorasyonu nasıl yapılır anlatacağız. Haydi başlayalım!

2020’nin Duvar Kâğıdı Trendlerini Es Geçmeyin

Sulu boya uygulaması gibi görünen çiçek desenli duvar kağıtları ya da doğayı gerçekçi bir şekilde evinize taşıyacak 3D bitki desenli duvar kağıdı modelleri… 2019’un trendleri arasında yer alan duvar kâğıtlarında doğa teması, 2020’nin de dikkat çeken detaylarından. Fakat ya evinizde doğayı yansıtan bir duvar kâğıdına yer vermek istemiyorsanız? Bu durumda evi dekore ederken ahşaba yer verebilirsiniz.

Örneğin ahşap raflar ya da parkeler yardımıyla duvarda oluşturabileceğiniz bir televizyon ünitesi arkalığı, trendleri şık bir şekilde uygulamanızı sağlayabilir. “Parkelerden televizyon ünitesi arkalığı nasıl yapılır?” sorusunun cevabı ise videomuzda!

Çiçek desenli duvar kağıtlarının, uyguladığınız ev dekorasyonuna uygun olmadığını düşünüyorsanız bir başka duvar dekorasyonu modası olan geometrik desenli ya da taş görünümlü duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Evinizin renk paletine ve zevkinize uygun desende duvar kağıdı bulmakta hiç zorlanmayacaksınız!

2020’nin Trend Renklerini Boyalar Sayesinde Duvarlara Taşıyın

2020 dekorasyon renkleri, duvarlarınızda doğayı yansıtmanızı sağlarken rengârenk bir yaşam alanı kurgulamanıza da yardımcı oluyor. 2020 Pantone rengi olan klasik mavinin yanı sıra duvarlarda gri, pastel pembe ve doğanın yansıması olan yeşil ile toprak tonlarını da sıklıkla göreceğiz. Tabii bu renklere ek olarak hardal sarısı ve mor ile de duvar dekorasyonunuza hareket katabilirsiniz.

Peki, bu canlı renklere duvarınızda bir arada nasıl yer verebilirsiniz? Düşününce imkânsız görünüyor, değil mi? Hiç de değil! Geometrik duvar boyası sayesinde 2020 dekorasyon trendlerini hayata geçirmenizi sağlayacak renklere duvarlarınızda yer verebilirsiniz.

Çıtalar ile Duvarları Sade Bir Şekilde Hareketlendirin

Geçtiğimiz yılın en sevilen duvar dekorasyonu uygulamalarından biri olan duvar çıtaları, bu yıl da pek çok eve şıklık katmaya devam edecek gibi görünüyor! Duvar dekorasyonu kendin yap fikirleri arasında yer alan bu uygulama sayesinde hem sade hem de dikkat çekici duvarlara sahip olabilirsiniz. Peki, duvara çıta uygulaması nasıl yapılır?

  • Duvarda ölçü alıp çıtaların nerelere yapıştırılacağını kalemle belirleyin.
  • Çıtaları istediğiniz renkte 2 kat boyayın.
  • Kuruyan çıtaların arkasına silikon sürün ve duvarda işaretlediğiniz yerlere sabitleyin.
  • Çıtalarla duvarın aynı renk olmasını tercih edebilir ya da birbirine zıt renklerden yardım alabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvarlarınızı Daha Dekoratif Obje ile Buluşturun

Bu yılın en büyük değişimlerinden biri hiç kuşkusuz ki minimalizmin yerini maksimalizme bırakması. Tabii ki bu değişim duvar dekorasyonuna da yansıyor. Kalabalık duvarlar bu yıl bol bol karşımıza çıkacak! Peki, bu doğrultuda duvarlarınızı nasıl dekore edebilirsiniz? Trendler doğrultusunda birkaç ipucu verelim.

  • Çerçevelerle anı köşesi yapmak her zaman #güzelfikir! En çok yardım alınan duvar dekorasyon süsleri arasında yer alan çerçeveler, aile resimlerini sergileyip güzel bir anı köşesi oluşturabilmeniz için olmazsa olmaz. Evinizde duvarlarınızı çerçevelerle süslerken 2020 duvar dekorasyonu trendleri doğrultusunda dikkat etmeniz gereken ise farklı boyutta ve farklı desenlerde çerçevelerden yararlanmanız gerektiği.
  • Ahşap çerçevelerin yanı sıra altın, gümüş, roze altın gibi renklerdeki metal çerçevelerin de oldukça popüler olduğunu belirtelim.
  • Ayna, işlevselliğinin yanında güzel bir oda dekorasyonunun da olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Duvara konumlandırabileceğiniz dekoratif aynalar sayesinde hem alanın dekorasyonunu bir üst boyuta taşıyabilir hem de oluşacak yansıma sayesinde alanı daha geniş gösterebilirsiniz.
  • Duvarları hareketli kılan bir diğer şey ise elbette tablolar ve duvar panoları! Tablo ve duvar panosu seçerken de uyguladığınız dekorasyon stili ile bütünlük oluşturacak ürünler tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Doğru bir uygulama yapmak için dikkat etmeniz gereken şeylerden birini de belirtmeden geçmeyelim: Eğer duvarlarınızda yoğun desenli bir duvar kağıdı tercih ettiyseniz ya da duvar boyası uygulaması yaptıysanız bu durumda kullanacağınız objelerde sadelikten yana olmanız daha sağlıklı olabilir. 

Duvar Dekorasyonu Önerileri

Bitkiler Duvarlarınızı Süslesin

Bitkiler artık daha görünür, daha çok ön planda! Konsolun ve sehpanın üzerine, hatta zemine yerleştirdiğiniz bitkilerin duvarlarda yer alması ise bu yılın en hoş dekorasyon trendi diyebiliriz. Bitkilerinizi duvarda konumlandırmak için de yine dekoratif raflardan yardım alabilirsiniz. Bu arada doğal bir görünüm yakalamak için doğal ahşap görünümlü rafları tercih edebileceğiniz gibi paletleri de değerlendirebilirsiniz.

2020 Dekorasyon Modası

Açık Dolap ve Raflardan Yardım Alın

Bu yıl açık dolapların yılı! Hem mobilya seçiminde hem de ek depolama alanına sahip olmak için banyo, mutfak gibi alanlarda duvara monte etmeyi tercih ettiğiniz dolaplarda açık tasarımlı modelleri tercih edebilirsiniz. Tabii ki dolapların yanı sıra raflar da değerlendirebileceğiniz seçeneklerden! Rafları; çerçeve, bitki, biblo gibi ürünleri konumlandırmak için kullanabilir ve duvarlarınızda hoş bir görselliğe ulaşabilirsiniz.

Aydınlatmanın Şıklığından Yararlanın

Aydınlatma konusunda olduğu kadar dekorasyona katkı sağlama anlamında da başarılı olan apliklere bu yıl duvar dekorlarında daha çok yer var. Koridor dekorasyonunda sık sık yardım alınan aplikleri banyoda aynanın iki yanına, salonda çerçevelerin etrafına konumlandırabilir, hatta apliklerden kış balkonu dekorasyonunda bile yararlanabilirsiniz.

Aydınlatmayı, işlevselliğinin yanı sıra dekoratif olarak kullanmak da #güzelfikir! Ne demek istediğimizi daha açık anlatalım: Vurgu aydınlatmasından bahsediyoruz. Duvardaki tablolarınızı tablo aydınlatma ürünleri sayesinde vurgulayabilir ve dikkat çekici bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Tabaklara Duvarda Yer Vermenin Vakti

Tabaklar bu yıl sofralarda olduğu kadar duvar dekorasyonu fikirlerinde de yer alacak! Kullanmadığınız eski tabaklarınızı duvara asarak farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Hatta dilerseniz hobi boyaları ile tabakları boyayarak hem güzel vakit geçirebilir hem de ev dekorasyonunda tercih ettiğiniz renk paletine uygun bir uygulama yaparak yaşam alanınızın şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu Trendleri

Duvar dekorasyonu modası doğrultusunda evinizin havasını değiştirmek #güzelfikir!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.