Kişiliğinizi Yansıtan Mekanlar: Burçlara Göre Salon Dekorasyonu Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon

Kişilik özelliklerinizle uyumlu bir salon dekorasyonu yapmak için yıldızları dinlemeniz yeterli! Burcunuzun özellikleri ile uyumlu dekorasyon kararları vererek sizi anlatan keyifli bir salon dekorasyonuna imza atabilirsiniz. 

Böylece lüks ve konfor, canlı renkler ve toprak tonları, fonksiyonellik ve şıklık gibi unsurlar arasında kalmadan kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Sizi siz yapan özelliklere salonunuzda da yer vermenizi sağlayacak burçlara göre dekorasyon önerileri nelerdir, birlikte keşfedelim:

pire

Koç Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (21 Mart – 20 Nisan)

Koç Burcu Dekorasyon Önerileri

Önce Koç burcunun özelliklerine kısaca bakalım: Kırmızıyı seviyorsunuz yani hayatınızda cesur renklere yer vermek sizin ruhunuzda var. Öncü ruhunuz ise yenilikler için adım atacağınızı fısıldıyor. Gezegeniniz Mars. Bu da demek oluyor ki kırmızıdan kızıla geçişlerle çarpıcı etkiler yaratmaya hazırsınız. Gelin, şimdi de Koç burcuna özel ev dekorasyonu önerilerine daha detaylı bakalım:

 • Enerjik ve cesur kişiliğinizi yansıtmak için salon dekorasyonunda sarı, kırmızı ve turuncu gibi tonlara yer verebilirsiniz. Ekru, kum beji gibi açık renkli bir ton belirleyebilir ve canlı renkleri de ara tonlar olarak odanın her yerinde kullanabilirsiniz. Bu sarı bir avizeden kırmızı çizgili minderlere ve turuncu fon perdesine kadar birçok eşyayla yapılabilir. 
 • Yenilikçi tarzınızı en iyi yansıtan stil ise modern dekorasyon. Sade ve şık çizgiye sahip modern mobilyalar tercih edebilir, ahşap ve metal gibi farklı materyalleri bir arada kullanarak renkli bir tasarım yapabilirsiniz. 

Koç burcuna özel bu dekorasyon stiliyle ilgili daha fazla bilgi almak için de Bugünü Yaşamayı Sevenlere: Modern Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır? yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Gezegeniniz Mars, enerji ve mücadele gezegeni. Dinamizmi ve hareketi çağrıştıran duvar saati kadranı, pop-art tablo gibi dekoratif eşyalara salonunuzda yer verebilirsiniz.

Boğa Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa Burcu Salon Dekorasyonu

Rahatınıza düşkün olduğunuzu bilmeyen yok! Sadece konfor değil, şıklık ve zariflik de sizi anlatıyor. Aşkın gezegeni Venüs de romantik yönünüzle ilgili fikir veriyor. Şimdiden gözümüzde Boğa burcuna özel ev dekorasyonu canlanmaya başladı. Gelin, detaylarıyla anlatalım:

 • Doğadan ilham alan toprak tonları, yeşil, bej gibi renkleri salon dekorasyonunuzun hakim rengi olarak kullanabilirsiniz. Burcunuzun elementi olan toprağı yansıtan bu seçimle sade ve dingin bir atmosfer yaratabilirsiniz. 
 • Yine doğallığı çağrıştıran ahşap, taş, keten ve pamuk gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Salon aksesuarlarında da yeşim, turkuaz, safir gibi burcunuza ait taşların görüntüsünü taşıyan eşyaları tercih edebilirsiniz.
 • Büyük minderli koltuklar, şönil gibi yumuşak halılar, koltuk battaniyeleri kullanarak konforlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. 
 • Doğal ve sıcak bir tasarım çizgisine sahip rustik dekorasyon sizi anlatıyor. Ahşabın her tonunu kucaklayan bu stil hakkında bilgi almak için Rustik Ev Dekorasyonu Nedir, Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

İkizler Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (21 Nisan – 20 Mayıs)

İkizler Burcu Dekorasyon

Özgün ve etkileyici kişiliğinizi yansıtan bir salon dekorasyonu için burcunuzun elementi hava kadar değişken ve ferahlatıcı bir stil uygulayabilirsiniz. Yeniliğe açık yönünüzü salon dekorasyonunuzla göstermek için şunları uygulayabilirsiniz:

 • Canlı kişiliğinizin yansıması olarak turkuaz, sarı ve açık yeşili tercih edebilirsiniz. Ev Dekorasyonunda Yeşille Uyumlu Renkler ve Enerjik Renk Kombinasyonları: Dekorasyonda Sarı ile Uyumlu Tonlar yazılarımızı okuyarak salon dekorasyonunda hangi renkleri kullanacağınıza karar verebilirsiniz.
 • Çok yönlü ve meraklı yapınızdan faydalanarak salona şekil verin. Salonda çok amaçlı alanlar oluşturun. Örneğin odanın bir bölümünü kahve köşesi, okuma veya çalışma alanı yapabilirsiniz. 
 • İletişimi seven bir burç olarak oturma alanlarını da birbirine yakın ve sıcak bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Köşe koltuk takımıyla sohbet edecek bir yer hazırlayabilir, koltuklarınızı halı çevresinde konumlandırarak bir çember oluşturabilirsiniz. 

Yengeç Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (21 Haziran – 30 Temmuz)

Yengeç Burcu Salon Dekorasyonu

Duygusallığınız ve yaratıcılığınızla dikkat çekiyorsunuz. Su elementinin de etkisiyle mavi ve beyaz renkler sizi kendine çekiyor. Duyarlı ve hassas karakteriniz sizi estetik zevkler açısından da özel kılıyor. Peki, Yengeç burcunun özellikleri dekorasyonda kendisini nasıl gösteriyor? İşte, madde madde Yengeç burcu için ev dekorasyon fikirleri:

 • Pembe, bej, bebek mavisi gibi sıcak ve huzur veren renkleri tercih ederek duygusallığınızı dekorasyonda da hissettirebilirsiniz. Pastel tonların sakinlik veren etkisini en yoğun haliyle yaşamak için de duvar boyası, perde, halı gibi büyük alanlarda bu tonları kullanabilirsiniz. 

Pastel renklerin tercih edildiği romantik bir dekorasyon stilini uygulamanın yollarını da Country Dekorasyonda Romantik Düşler yazımızda bulabilirsiniz.

 • Evinize önem veriyor ve rahatlığı seviyorsunuz. Salonunuzda çekyat gibi yatak olabilen, geniş, yumuşak koltuklara yer verebilir; peluş halı serebilir ve kadife gibi hoş bir dokuya sahip kumaşları tercih edebilirsiniz. 
 • Salon duvar dekorasyonu yaparken sevdiğiniz sanat eserlerinden, aile fotoğraflarından veya anısı olan objelerden yararlanarak kişisel dokunuşlar yapabilirsiniz. Salon Duvar Dekorasyonu ile Dikkatleri Çekin yazımızı okuyarak Yengeç burcunun aile bağlarına önem veren yanını nasıl dekorasyona taşıyacağınızı keşfedebilirsiniz. 

Aslan Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan Burcu Dekorasyon

Ateş elementi size cesur, eğlenceli ve tutkulu bir karakter veriyor. Gezegeniniz Güneş de sizi dikkatleri üzerinizde toplamayı seven biri haline getiriyor. Tüm bu Aslan burcu özelliklerinin dekorasyonda belirleyici olması için şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Mor, altın sarısı, kırmızı gibi gösterişli renkleri salon dekorasyonunda kullanarak dikkat çekici bir tasarıma imza atabilirsiniz. Renkleri cömert şekilde kullanan retro dekorasyonu uygulamanın yollarını öğrenmek için Nostaljik Bir Atmosfer: Retro Dekorasyon Trendi yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Şıklığa ve kaliteye olan tutkunuzu parlak dekoratif objeler, mermer sehpalar ve gösterişli avizelerle yansıtabilirsiniz. 

Başak Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak Burcu Dekorasyon Önerileri

Ayrıntılara önem veren becerikli kişiliğinizle öne çıkıyorsunuz. Detaycı yapınız dekorasyon kararlarınızı da etkiliyor ve ince eleyip sık dokuyarak kusursuz bir stil yaratmaya çalışıyorsunuz. Sizi tatmin edecek mükemmellikte bir salon dekorasyonu için şunları uygulayabilirsiniz:

 • Pratik ve düzenli yapıya sahip olduğunuz için fonksiyonel mobilyalar tam size göre! Örneğin depolama alanına sahip bir TV ünitesi, çekyat veya katlanabilir mobilyalar tercih edebilirsiniz. İşlevselliğiyle size hitap edebilecek katlanır mobilyalar hakkında bilgi almak için Katlanabilir Mobilyalar ile Evinizde Yer Açın yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Yine temizlik ve düzen hissini yakalamak için beyaz, bej gibi açık renkler kullanabilirsiniz. Bunlara Başak burcunun renkleri arasında yer alan açık sarıyı da ekleyerek modern bir salon dekorasyonu yapabilirsiniz.
 • Sade bir tasarım yapmanın en iyi yolu ise minimalist dekorasyonu uygulamak. Sadeliği Sevenlere: Minimalist Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır? yazımızı okuyarak salon dekorasyonu stilinizi belirleyebilirsiniz. 

Terazi Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi Burcu Salon Dekorasyonu

Gezegeniniz Venüs, tarzınız hakkında birçok ipucu veriyor: Lüks, güzellik ve aşk. Burcunuzun size fısıldadıklarını dekorasyon stilinize yansıtmak için şu ipuçlarını uygulayabilirsiniz:

 • Zarafeti ve estetiği önemsediğinizi gösteren klasik formlara sahip salon mobilyaları kullanabilirsiniz. Örneğin chester koltuk modelleri, dresuar, markiz berjer gibi mobilya modelleri tercih edebilirsiniz. Klasik stiliyle göz kamaştıran mobilya modelleri Koçtaş’ta sizi bekliyor!
 • Uyumu seven bir burç olarak dekorasyonda pastel tonlar ve nötr renkler kullanarak uyumlu bir stil oluşturabilirsiniz.
 • Dekoratif objeleri çiftler halinde kullanmak, aynalarla simetrik görüntüler oluşturmak ya da mobilyaları karşılıklı konumlandırmak, dengeyi seven yönünüze hitap edebilir.

Akrep Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (24 Ekim – 21 Kasım)

Akrep Burcu Dekorasyon

Gizemi seviyor, dikkatli kişiliğinizle tanınıyorsunuz. Dekorasyonda da ince eleyip sık dokuyacağınızdan ve hiçbir detayı atlamayacağınızdan şüphemiz yok. Akrep burcuna özel dekorasyon fikirlerini öğrenerek keskin kişiliğinizi dışavurmanın yolunu keşfedebilirsiniz:

 • Koyu mor, bordo, lacivert gibi derin ve gizemli renkleri kullanarak salona mistik bir hava katabilirsiniz.
 • Dokulu yüzeylere sahip mobilya ve dekoratif eşya kullanarak derinlik sevginizi vurgulayabilirsiniz.
 • Sırrı sevdiğinizi aydınlatma seçimlerinizle de ortaya koyabilirsiniz. Aplik gibi dolaylı aydınlatmalar, sarkıt lamba gibi belirli bir bölgeyi vurgulayan lambalar ve mumlar kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun aydınlatma çözümleri için Koçtaş’ı ziyaret edebilirsiniz. 

Yay Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay Burcu Salon Dekorasyonu

İyimser ve coşkulu karakterinizin evinizin dekorasyonunda da kendisini göstermesi için uygulayabileceğiniz bazı dekorasyon önerileri bulunuyor:

 • Canlı ve neşeli kişiliğinizin bir yansıması olarak salonunuzda turuncu, mor, sarı gibi enerjik renklere kapı aralayabilir veya birçok tonu harmanlayan renk kombinasyonları yapabilirsiniz. İşe en baştan başlamak için de Evinizin Havası Değişsin: Renkli Duvar Boyama Önerileri yazımızı okuyarak duvar renginizi değiştirebilirsiniz.
 • Özgürlüğü seven yanınızı mutlu etmek için ferah bir salon dekorasyonu yapabilirsiniz. Minimalist ögelerden faydalanarak salonunuzu büyük gösterebilir, açık renk tonları kullanarak aydınlığı yakalayabilirsiniz.
 • Macera ve keşif tutkunu olduğunuz için salonunuzda seyahat temasına yer vererek fark yaratabilirsiniz. Örneğin eski dünya haritaları, pusulalar, etnik desenli minderler ve yolculuk temalı dekoratif objelerle salonunuzu dizayn edebilirsiniz.

Oğlak Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak Burcu Dekorasyon Fikirleri

Elementiniz toprak, kişiliğinize de etki ederek olgun yanınızı baskın kılıyor. Peki, bunun dekorasyonda yansımaları neler? Gelin, birlikte öğrenelim:

 • Gri, kahverengi ve bej gibi sade renkler tam size göre. Salon dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz bu renkler sakinlik ve doğallık hissini yaşatır.
 • Deri koltuklar, işlemeli mobilyalar ve masif ahşap; zevkleri klasik dekorasyonla örtüşen Oğlak burcu için ideal bir stil. Klasik Dekorasyonda Zarif Dokunuş yazımızı okuyarak Oğlak burcuna özel dekorasyon tarzını keşfedebilirsiniz. 
 • Kişiliğiniz klasik dekorasyona yakın olsa da bunu gösterişten uzak daha sade bir şekilde yapmayı seviyorsunuz. Temiz çizgilere sahip mobilyalar tercih edebilir, fazla eşyalar için depolama çözümlerine başvurabilir, minimal dekoratif eşyalar kullanabilirsiniz.

Kova Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova Burcu Dekorasyon

Gezegeniniz Uranüs sizi özgün ve açık fikirli biri haline getiriyor. Bu da dekorasyonda sınırların dışında düşünebileceğiniz anlamına geliyor. Kova burcu özelliklerine göre salon dekorasyonuna şekil vermenin püf noktaları şunlar:

 • Safir mavisi, mor, turkuaz gibi canlı renkleri salonunuzda kombine ederek yaratıcı yönünüzü ortaya koyabilirsiniz.
 • İlginç geometrik şekillere sahip, cam ve metali birleştiren fütüristik mobilyalar kullanarak yenilikçi yanınızı vurgulayabilirsiniz.
 • Tablolarda, halıda ya da dekoratif eşyalarda ilginç detaylara yer vererek sıra dışı kimliğinizle salon dekorasyonuna renk katabilirsiniz.

Balık Burcu İçin Salon Dekorasyonu Önerileri (18 Şubat – 20 Mart)

Balık Burcu Salon Dekorasyonu

Hayal gücü, romantizm ve yaratıcılık… Balık burcunu anlatan üç özellik. Salon dekorasyonuna şekil verirken bu özelliklerden yararlanarak mükemmel bir stil yaratacağınızdan şüphemiz yok. İşte, Balık burcuna özel salon dekorasyonu fikirleri:

 • Lavanta, açık mavi, pembe gibi renklerle romantik salon dekorasyonu yapabilirsiniz.
 • Su elementinin çağrışımlarından faydalanarak salonunuzda deniz kabukları, mavi desenler ve denizi çağrıştıran objeler kullanabilirsiniz. Mavi ferahlığını salonunuza taşımanın en güzel yolunu keşfetmek için de Mutluluğa Kapı Açın: Akdeniz Stili Dekorasyon Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Tüller, düş kapanları, loş ortam yaratan lambaderler kullanarak mistik bir atmosfer yaratabilir ve hayal gücünüzü dekorasyonda canlandırabilirsiniz.

Burçlara göre salon dekorasyonu yaparak sizi siz yapan özellikleri yaşam alanınıza taşımanın yollarını paylaştık. Dekorasyon zevkinizin burcunuzla uyumlu olup olmadığını öğrenmek için de Salon Dekorasyon Zevkini Söyle, Burcunu Tahmin Edelim testimizi hemen çözün!