Bantla Duvar Boyama
Pratik Çözümler Dekorasyon Tarzları ve Önerileri Evinizin Havası Değişsin: Renkli Duvar Boyama Önerileri

Evinizin Havası Değişsin: Renkli Duvar Boyama Önerileri


Bomboş, hiç dekore edilmemiş bir duvar ile hayal ettiğiniz dekorasyona uygun şekilde dekore edilmiş bir duvar aynı olur mu hiç! Evet; ev dekorasyonunda duvarların payı büyük! Bu nedenle duvar dekorasyonu yaparken ayna, çerçeve, tablo gibi dekoratif ürünlerin yanı sıra elbette duvar kağıtlarından ya da duvar boyalarından da yararlanıyoruz.

Renkli duvar boyaları ise son dönemlerin gözdeleri! Yoksa siz de farklı duvar boyası renkleri ile yaşam alanını renklendirmek isteyenlerden misiniz? Eğer öyleyse bu yazımız tam size göre. İşte, renkli duvar boyama fikirleri:

Duvarları geometrik bir şekilde boyamak son yılların en popüler uygulamalarından. Maskeleme bandı yardımıyla duvarda istediğiniz deseni çizebilir (genellikle üçgenler tercih ediliyor) ve ardından bu desenlerin içlerini, dekorasyonunuzla uyum sağlayacak dilediğiniz renklere boyayabilirsiniz. “Geometrik duvar boyama nasıl yapılır?” sorusunun ayrıntılı yanıtı için ise videomuzu izleyebilirsiniz.

Çocuk Odası Boyama Fikirleri

Görsel Kaynak

Geometrik duvar boyama uygulaması çocuk odalarında da sıklıkla tercih ediliyor. Mesela resimdeki gibi bir fikri hayata geçirerek bir duvar kağıdı etkisi yaratmaya ne dersiniz?

Duvar Dekorasyonu

Duvarda iki renk uygulaması yaparak alanı hareketlendirmek ister misiniz? Üstelik bu fikri yatak odasında, oturma odasında, antrede, kısacası yaşam alanınızın her yerinde hayata geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, duvarı dikey olarak ölçmek ve üç eşit parçaya bölmek. Ardından en alttaki 1/3’lük alanı bir renge, üstte kalan bölümü ise başka bir renge boyayabilirsiniz. İki renk arasında çıta monte etmek ise şık bir dokunuş olabilir.

Renkli Duvar Boyama Fikirleri

Görsel Kaynak

Dilerseniz iki renk boya uygulamasını bu görseldeki gibi farklı varyasyonlarla da hayata geçirmeniz mümkün. Çok havalı duruyor, değil mi?

Renkli Duvar Boyama Nasıl Yapılır

Kalıpların dışına çıkmaya hazırlanın! Odanın herhangi duvarının sadece dilediğiniz bir kısmını boyayabilirsiniz. Bu fikir aslında bir alanı farklı renk tonuyla vurgulamanıza yardımcı oluyor. Mesela yatağınızın başlık kısmında ya da okuma alanı olarak planladığınız berjerinizin arkasında geniş bir alan belirleyip maskeleme bandı uygulayarak bu fikri hayata geçirebilirsiniz.

Renkli Duvar Boyama Önerileri

Görsel Kaynak

Evet, yatak başlıklarının bulunduğu bölgede kontrast renklerle yapılan uygulamalar çok şık duruyor. Bantla duvar boyama teknikleri arasında yer alan bu kendin yap fikrini özel kılan bir diğer nokta ise duvar boyasının tavanın bir bölümüne kadar uzanması olabilir. 

Renkli Duvar Boyası Fikirleri

Görsel Kaynak

Duvarınızın sadece bir bölümünü farklı, ana duvar renginden kolaylıkla ayrışacak bir renge boyayarak o alana dikkat çekebileceğinizden bahsetmiştik. Mesela bu fotoğrafta, normalde oldukça sıradan olan bir askılık nasıl da güzel bir görünüme kavuşmuş!

Renkli Duvar Boyama

Görsel Kaynak

Rafların bulunduğu alan, yatağınızın baş ucu bölümü, yemek masanızın olduğu yer… Dikdörtgen, kare, üçgen gibi alanların yanı sıra duvarda yuvarlak bir alanı da boyayabilirsiniz. Mesela burada yılın popüler rengi sarı, odaya güneş gibi doğmuş!

Koçtaş Dekorasyon

Renkli duvar boyama örneklerinden bahsediyorsak efekt rulolarını ve damgalarını unutmak olmaz! Duvarınızda fark edilebilecek ve ev dekorasyonunda tercih ettiğiniz renk paletine uygun bir renk seçerek bu rulolar sayesinde tam da görseldeki gibi sıra dışı yansımalar oluşturabilirsiniz.

Duvar Boyama Örnekleri

Görsel Kaynak

Eğer efekt rulosu ya da fırçası yoksa fırçanızın ucuyla da düzensiz yuvarlaklar çizebilir ve duvarınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bu arada “Dikkat Çekici Odalar: Duvar Dekorasyonu Örnekleri” yazımızı okuyarak duvarlarınızı dekore etmenin farklı yollarını keşfedebileceğinizi hatırlatalım.

İhtiyacınız olan boya ve boya malzemeleri Koçtaş’ta sizi bekliyor! Ayrıca dilediğiniz boya rengini Koçtaş mağazalarında birkaç dakika içinde hazırlatabilirsiniz! Şimdiden renkli yaşam alanınızda güle güle oturun!

Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar for AvaAva Yanıtla

    Can I just say.. I really love that you put your artistic talent into these designs. Really love the colours and the geometric designs. The designs are inspiring!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.