Balkonunuza ve bahçenize renk katacak 7 ürün.

Balkonunuza ve Bahçenize Renk Katacak 7 Ürün

Kış aylarında bu sıcak günleri hasretle andığınızı, çok özlediğinizi biliyoruz. Artık havalar güzel, içiniz mevsimden aldığınız güç sayesinde huzur dolu! Sıcak günlere ve güzel havalara olan özleminizi gidermek için evinizin balkonunda ya da bahçesinde keyif yapmak güzel fikir! Hatta belki bu söylediğimizi yaptınız bile! Peki; bahçenize ya da balkonunuza renk katacak, bu alanların daha şık olmasını sağlayacak ürünlerden yardım aldınız mı? Bu öneriye “Hayır.” diyemeyeceğinizi biliyoruz. İşte, karşınızda balkon dekorasyonu ve bahçe dekorasyonu için kullanabileceğiniz birbirinden güzel ve işlevsel 7 ürün:

1. Rattan Mobilyalar

Evin Keyif Alanı: Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?” ve “Huzura Yer Açın: Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?” yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi oturma grubu ve mobilyaları, dekorasyona büyük katkı sağlayan ürünler. Ancak alanınıza ve zevkinize uygun olarak pek çok seçenek sunan balkon ve bahçe mobilyaları arasından seçim yapmakta zorlandığınızın farkındayız. Ee, karar vermenize yardımcı olmak ve balkon dekorasyonu fikirleri konusunda sizi yönlendirmek de bizim görevimiz. Tercihinizi yılın trendlerinden biri olan ve bulunduğu ortamın şıklık katsayısını artıran rattan mobilyalardan yana kullanabilirsiniz. Farklı renklere sahip, el örmesi ya da plastik malzeme seçenekleri bulunan rattan ürünleri bütçeniz doğrultusunda seçebilirsiniz. Üstelik el örmesi rattan mobilyaların sunduğu şıklığı, sonbahar ve kış mevsiminde iç mekâna da taşıyabilirsiniz.

Rattan mobilyalar ile bahçenize renk katın.

2. Salıncak

Belki biraz şekerleme yapmak, belki heyecanla okuduğunuz kitabı bitirmek, belki de sadece günün yorgunluğunu atmak için… Hem küçüklerin hem de büyüklerin vazgeçilmezlerinden olan bahçe salıncağı, balkonunuz genişse değerlendirebileceğiniz bir alternatif. Metal ya da ahşap iskelet seçenekleri olan salıncaklar, farklı ölçülerde ve tasarımlarda sunuluyor. Böylece alanınıza uygun ürünü bulmakta hiç zorlanmıyorsunuz!

Balkon ve bahçe için salıncak önerileri.

3. Şemsiye

Bahçenizi, balkonunuzu değiştirmeye bir şemsiye bile yeter! Rengârenk alternatifleri bulunan şemsiyeler sayesinde hem alanı farklı kılabilir hem de güneşten rahatsız olma durumunun önüne geçebilirsiniz. Eğer balkonunuz ya da bahçeniz çok esiyorsa tavsiyemiz, ağırlığı bulunan bir ürün almanız.

Balkon ve bahçeler için şemsiye önerileri.

4. Aydınlatma Ürünleri

Balkon ve bahçe keyfi yapmanın günü-saati olmayacağını düşünüyoruz. Peki, gün battıktan sonra ne yapacaksınız? Cevap basit: Bahçe aydınlatma ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Direk, aplik, sarkıt ya da güneş enerjili ve elektrikli LED aydınlatma ürünleri… Seçim sizin! Fakat hem bulunduğu ortamda romantik bir etki yaratan hem de bu sezonun trendleri arasında yer alan halatlı metal fenerler ve mumluklar kesinlikle değerlendirmeniz gereken bahçe ve balkon dekorasyon ürünleri arasında!

Balkon aydınlatma ürünleri.

5. Paletler

İsterseniz saksılarınızı sabitlemek için raf görevi görecek, isterseniz de üst üste yerleştirip minderler yerleştirdiğinizde koltuk olacak paletler… Bahçenizde ya da balkonunuzda ekolojik rüzgârların esmesini sağlayacak paletler, alanınızı hem efektif hem de şık bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Diğer bir deyişle paletler, balkon ve bahçe kendin yap fikirleri için yardım alabileceğiniz ürünlerden biri.

Paletler ile balkonunuzu renklendirin!

6. Yer Döşemesi

Balkonunuzun ve bahçenizin her yerini güzelleştirebilmeniz mümkün ve buna zeminler de dâhil! Ahşap ve iç içe geçmeli yer karoları sayesinde balkonunuzun ya da bahçenizin istediğiniz bölümlerini kaplayabilir, şık ve düzenli bir alan oluşturabilirsiniz. Üstelik bu işlem sırasında hiç zorlanmayacaksınız. İç içe geçen yer karoları kolaylıkla monte edilebiliyor.

Balkon ve bahçeler için döşeme önerileri.

7. Çitler ve Paravanlar

Bahçenizin sınırlarını belirlerken ya da alanın gizliliğini sağlarken yararlanabileceğiniz çitler ve paravanlar da alana renk katacak ürünler arasında bulunuyor. Yaprak çitler alana doğal bir görünüm sunarken istediğiniz gizli alana da sizi ulaştırıyor. Bahçelerde sıklıkla kullanılan çözümlerden biri olan paravanları ise ahşap seçip saksılar ile süsleyerek bahçenizin dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.

Balkon ve bahçeler için çit önerileri.

Birbirinden kullanışlı ürünlerle balkonu ve bahçeyi renkli ve şık kılmak güzel fikir!

Balkon ve bahçe hakkında aradığınız her şey Yaşayan Evler: Balkon, Bahçe, Botanik dergimizde!

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir