Banyo dekorasyonu nasıl yapılır?
Pratik Çözümler Alanlara Göre Dikkat Çekici, Yenilikçi: 2019 Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Dikkat Çekici, Yenilikçi: 2019 Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Şimdi, ev dekorasyonunda genellikle arka plana atılan bir alan olan banyonuzu dekore etmenin tam zamanı! 2019 banyo dekorasyonu trendleri o kadar dikkat çekici ve şık ki önerilerimizi bir an önce hayata geçirmek isteyeceğinize eminiz. O hâlde sizi daha fazla bekletmeyelim ve “Banyo dekorasyonu nasıl yapılır?” sorusunun cevabını 2019 yılı banyo tasarımları modası doğrultusunda verelim.

Seramikler, Bambaşka Bir Atmosfer Yaratmak İçin Göreve Hazır

“Zihninizde bir banyo canlandırın.” desek eminiz ki çoğunuzun aklına seramiklerle kaplı bir alan gelecek. Ama artık banyolarda seramik kullanımı alışılmışın dışında ve verdiğimiz yeni fikirler sayesinde sıkıcılıktan uzak.

  • Seramik ve duvar boyası buluşuyor!

Eğer banyonuza yeni bir görsellik katmak istiyorsanız ve “Banyomu nasıl dekore edebilirim?” diyorsanız öncelikle banyonuzda seramiklere daha az yer vermeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Banyoların belli duvarlarında seramik kullanıp geri kalan duvarları suya karşı dayanıklı bir boya ile boyamak, bu senenin en dikkat çeken trendlerinden biri. Örneğin duşakabin alanını seramikler ile kaplayabilir ve diğer duvarları, seçtiğiniz seramik rengi ile uyumlu olabilecek bir renk ile boyayabilirsiniz.

Banyo dolapları

  • Mutfak ile banyo seramikleri arasındaki ayrım kalkıyor.

Banyolarda genellikle mermer görünümlü seramiklerin, mutfaklarda ise bitki, meyve ya da geleneksel desenli seramiklerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Yani eskiden öyleydi, ama artık böyle bir ayrım yapmanıza gerek yok. Banyolarınızda da mutfakta tercih ettiğiniz seramikleri kullanabilirsiniz. Ayrıca parke görünümlü seramiklerden de zeminde yardım alabilir ve sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Banyo seramikleri nasıl seçilir?

  • Çini desenlerine evinizde daha çok yer var.

Çininin modası hiç geçmiyor, bu doğru; ama bu yıl çini ev dekorasyonu konusunda adından daha çok söz ettirecek. Evinizin her alanında farklı ürünler ve uygulamalarla yer verebileceğiniz çiniye elbette ki banyo dekorasyonunuzda da yer var! Seramik tercihlerinizi çini desenlerinden yana yapabilir, hatta mini ahşap saklama çekmecelerinde/kutularında da çini desenlerini seçebilirsiniz.

Çini desenli seramikler

  • Özgün banyo dizaynının sırrı, farklı seramik desenlerini bir arada kullanmak.

Bu yıl alternatifler arasında karar verememek işinizi kolaylaştırabilir. Çünkü seramik uygulamalarında, birbiriyle uyumlu üç seramik desenini bir arada, karışık bir şekilde uygulamak oldukça popüler bir fikir. Üstelik bu uygulama sayesinde banyonuzda özgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu arada bu uygulamayı zeminden tavana çıkacak şekilde şerit formuyla hayata geçirmek çok hoş duruyor, belirtmeden geçmeyelim.

Farklı banyo dizaynları

Renkler Kullanımında Özgürlük Ön Planda

Banyo genellikle renksiz bir alan olarak kabul görse de artık trendler renk kullanımında da özgür olmanız gerektiğini söylüyor. Sunulan pek çok banyo dekorasyonu aksesuarı da bu trendi uygulamanıza imkân veren nitelikte.

  • Siyahın cazibesi fark yaratıyor.

Yaşam Alanınızda Yeni Yıl Rüzgârları: 2019 Ev Dekorasyonu Trendleri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi bu yıl banyolarda siyahın yılı! Siyah seramikler ve siyah banyo dolaplarının yanı sıra siyah bataryalar, banyo aksesuarları, banyo tekstil ürünleri, hatta siyah çerçevelere sahip duşakabinler ile siyahın cazibesinden yararlanabilirsiniz.

Eğer küçük banyolara dekorasyon yapmak istiyorsanız yoğun siyah kullanımının alanı daha küçük gösterebileceği konusunda sizi uyaralım. Bu doğrultuda seramik kullanımında açık renkleri tercih edebilir, banyo dolabı modellerinde açık renk ve siyahı buluşturan çift renkli ürünleri seçebilirsiniz. Dilerseniz banyo dolabı, seramik gibi ana banyo ürünlerini açık renkli seçebilir ve set üstü banyo ürünleri, havlu, banyo paspası gibi ürünlerde oyunuzu siyahtan yana kullanabilirsiniz.

Siyah banyo dekorasyonu

  • Kırmızının enerjisi alana şıklık ve fark katmanın anahtarlarından.

Kırmızı da banyo tasarımını olumlu anlamda farklı bir boyuta taşıyan trend renklerden. Şimdiye kadar banyo dekorasyonu örneklerinde pek karşınıza çıkmamış olabilir, ama bundan sonra sık sık karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Kırmızı renkten banyo duvarlarını boyamak için yararlanabileceğiniz gibi banyo dolaplarında da bu renkli ürünleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz banyo aksesuarlarında kırmızıyı kullanıp enerjik atmosferi daha güçlü kılmanız da mümkün.

Banyoda kırmızı kullanımı

Desenli Camlı Duşakabinler Alana Hareket Katmanıza Yardımcı

Banyonuzda yer verdiğiniz ufak bir obje bile dekorasyona katkı sağlarken duşakabin seçiminizin dekorasyon ile ilgisi olmadığını düşünmemiştiniz, değil mi? Duşakabin tercihiniz, banyonuzun şıklığını doğrudan etkiliyor. Seçiminizi trendler doğrultusunda yapmanız ise modern banyolara ulaşmanızın sırrı.

Şeffaf camın üzerine işlenmiş desenlerle şık bir görsellik sunan duşakabinler bu yılın en popüler modelleri. Üstelik renksiz camların, alanın bütünlüğünü kesmediği için banyonuzun geniş gözükmesine de katkı sağladığını belirtelim. Dilerseniz duşakabin duvarında tercih ettiğiniz seramikleri, tüm duvarda tercih ederek de alanda bütünlük sağlayabilir ve banyonuzun daha geniş görünmesinin sırlarından birini uygulayabilirsiniz.

Eğer yeni bir duşakabin almayı planlıyorsanız “Sizin İçin En Kullanışlı Duşakabin Hangisi: Duşakabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımıza göz atabilirsiniz.

Desenli duşakabinler

Çift Lavabo ile Daha Kullanışlı Banyolara Merhaba

Ev banyo modelleri size genellikle tek lavabo kullanmanız gerektiğini söylüyor. İşte, 2019 bu görüşü de değiştiriyor! Eğer yeterli alanınız varsa banyoda çift lavabo kullanımı oldukça hoş ve kullanışlı bir öneri. Koçtaş’ta bulunan ve ölçüleri 40 cm’den 120 cm’ye kadar değişen banyo dolabı seçenekleri; alanın genişliğine ve uyguladığınız dekorasyon stiline uygun seçim yapmanıza olanak veriyor. Eğer banyo dolabı seçerken yardıma ihtiyacınız varsa “Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?” yazımız size yardım etmeye hazır!

Banyo dekorasyonu nasıl olmalı?” sorusunun cevabında elbette depolama alanlarına yer var. Banyo dolapları ise ihtiyacınız olan depolama alanlarını size sunan ana ürünler. Fakat alanınızın genişliği doğrultusunda seçtiğiniz banyo dolabı, depolama alanı ihtiyacınızı karşılama konusunda her zaman yeterli olmayabilir. Banyoda depolama ihtiyacınızı karşılamak için ise ev dekorasyonunda sıklıkla kullandığınız dekoratif raflardan yardım alabilirsiniz. Hatta kitaplık olarak kullanılan mobilyalara banyoda yer vermek de oldukça gözde bir trend.

Pratik çift lavabolar

Şıklığı Katlamanın ve Kullanışlılığın Sırrı Aydınlatma Ürünleri

Aydınlatma ürünleri, evin her alanında olduğu gibi banyonuzda da oldukça önemli. Genellikle tavan aydınlatması tercih edilse de banyoda tavan aydınlatmasına yardımcı olabilecek ek aydınlatmalardan yardım alabilirsiniz. Örneğin banyo aynasının yanına monte edebileceğiniz şık aplikler ya da dolabın şıklığını katlayan bir sarkıt, banyo tasarımını daha güçlü kılabilir. Ayrıca makyaj yaparken ya da tıraş olurken yeterli ışık olması işinizi de kolaylaştırır.

Banyo aydınlatması nasıl olmalı?

Banyonuzu yeni trendler doğrultusunda yenilemek #güzelfikir! Banyonuzu yenilerken ihtiyacınız olan her şey ise Koçtaş’ta pek çok çeşit ile sizi bekliyor.

Dilerseniz “Tasarruflu Banyo Yenileme Fikirleri” yazımızdan yardım alarak banyo dekorasyonu kendin yap fikirlerini de hayata geçirebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.