Country Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Country banyo dekorasyonu

Yaşam alanınızda her daim baharın o güzel enerjisini yaşamak istiyor ve bir de banyonuzu yeni bir dekorasyon ile buluşturmayı düşünüyorsanız country banyo dekorasyonu tam size göre! Kırsal yaşama, doğaya vurgu yapan ve nostaljik esintiler barındıran country tarzı banyo dekorasyonu ile kendinizi şehirden uzaklaşmış gibi hissetmeniz mümkün!

Ahşabın ve doğayı çağrıştıran yansımaların çok önemli olduğu country dekorasyonu banyonuza uygulamak için ise koleksiyonlar arasında bir karar vermeniz gerekiyor. Şimdi, “Country banyo dekorasyonu nasıl olmalı?” sorusunun cevabını koleksiyonlar özelinde verelim.

1. Romantik Düşler

Country banyo dekorasyonu nasıl yapılır?

 • Romantik Düşler, ilkbaharın o yenileyici atmosferini evinize taşıyor. Pastel renk kullanımının ön plana çıktığı bu stilde soft pembe tonları, açık mavi, beyaz, açık gri, yağ yeşili, krem rengi gibi renklerden yardım alabilirsiniz.
 • Banyoda nostaljik yansımalar sunan ahşap dolaplar tercih edebilirsiniz.
 • Country banyo seramiklerinde duvarlarda renkli çiçek desenli ürünler seçmek, bu dekorasyonu güçlendiren bir yaklaşım olabilir. Ayrıca dilerseniz bazı duvarları açık pembe gibi duvar boyaları ile boyayarak dikkat çekici bir alan oluşturabilirsiniz.
 • Romantik Düşler banyo dekorasyonunda tercih edeceğiniz aydınlatma ürünlerinin rustik bir etki sunması oldukça önemli. Country tarzların olmazsa olmazı halat detaylı ürünlerin yanında nostaljik kumaşlar ile dizayn edilmiş aydınlatma ürünlerine de banyonuzda yer verebilirsiniz.
 • Lavabo ve banyo bataryalarında nostaljik esintiler sunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle lavabo bataryasında kuğu başlı batarya seçmenizi öneriyoruz.
 • Çiçek desenli  banyo aksesuarları, hasır sepetler banyonuzun dizaynını güçlendirecek yardımcı ürünlerden.
 • Duşakabin seçiminde şeffaf camlı ve üzeri çiçek desenli ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer duş kabini yenilemek gibi bir fikriniz yoksa çiçek desenli yapışkanlı folyolar ile banyo dekorasyonu kendin yap fikirlerinden birini hayata geçirebilirsiniz.
 • Önünde ahşap raf bulunan banyo aynaları, Romantik Düşler için oldukça ideal.
 • Zeminlerde parke görünümlü country banyo fayanslarını tercih edebileceğiniz gibi, yine çiçek desenli ürünleri de banyonuza uygulayabilirsiniz. Banyo paspası olarak, bu dekorasyon stilinin renk paletine uygun tek renk ya da renk geçişli ürünleri tercih edebilirsiniz.

2. Dingin Beyaz

Country banyo dolabı

 • Tüm country banyo tasarımları ferah bir ortam yaratıyor ama kullanılan renk paleti nedeniyle Dingin Beyaz, ferahlık algısını daha üst noktaya taşıyor. Beyaz, açık mavi, gri, bej gibi renkleri buluşturan bu koleksiyon, sunduğu şıklığın yanında küçük banyoları büyük gösterme konusunda da oldukça başarılı.
 • Dingin Beyaz tarzını uygularken seçeceğiniz country banyo dolapları beyaz ya da açık mavi renkte olabilir. Bu sayede ulaşmak istediğiniz etkiyi sağlıklı bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Banyo duvarlarında renk paletine uygun, tek renk fayans modelleri seçebilir ve duvarlarınızın alt yarısını bu seramiklerle kaplayabilir, üst yarısını ise suya dayanıklı bir boya ile seramikleri tamamlayacak bir renk ile boyayabilirsiniz. Bu arada duşakabin alanında tamamen seramik kullanmanız gerektiğini belirtelim.
 • Son yıllarda oldukça popüler olan rustik etkileri seçtiğiniz aydınlatma ürünleri sayesinde yansıtmak #güzelfikir! Halat detaylı ürünleri tercih edebileceğiniz gibi beyaz tonlardaki aydınlatma ürünlerini de tercih edebilirsiniz.
 • Lavabo ve banyo bataryası olarak dilerseniz krom ürünleri dilerseniz de beyaz renkteki dikkat çekici ürünleri seçebilirsiniz.
 • Banyo aksesuarlarında beyaz, cam ya da toprak tonlarında ürünler tercih edebilirsiniz.
 • Banyo dolabı modellerinin aynalı ve aynasının önünde raf bulunan seçenekleri bu dekorasyon stilini uygulamanıza yardımcı olabilir. Banyo aksesuarlarını koyabileceğiniz bu alanda bitkilere de yer vererek uyguladığınız dekorasyonu daha güçlü kılabilirsiniz. Eğer aynayı banyo dolabına takım olarak almayacaksınız beyaz çerçeveli ürünlere alanda yer verebilirsiniz.
 • Zeminlerde parke görünümlü seramikler ise tam Dingin Beyaz stilinin kalemi! Kullanacağınız banyo paspasını ise mavi renk geçişli modellerden seçebilirsiniz.

3. Dağ Esintisi

Country banyo tasarımları

 • Şehrin göbeğindeki evinizde, doğa ile iç içe olduğunuzu hissetmek ve bir dağ evinin atmosferini yaşamak ister misiniz? O hâlde Dağ Esintisi tam size göre. Toprak tonları, gri, siyah, krem renginin yanı sıra mavi, sarı gibi yaşam alanınıza hareket katacak renklerden de yardım alabilirsiniz.
 • Dağ Esintisi tarzı doğrultusunda alanda yer vereceğiniz country banyo dolabı modelleri ahşap, koyu kahverengi tonlarında olabilir. Böylece doğa vurgusunu daha iyi yapabilirsiniz.
 • Banyo duvar dekorasyonunda doğal renklerden yardım alabilirsiniz. Dilerseniz doğa temasına sahip seramikleri de tercih edebilirsiniz. Parlak seramikler yerine daha mat görünümlü ürünleri tercih etmek, ulaşmak istediğiniz etkiye sizi yaklaştırabilir.
 • Aydınlatma ürünü tercihinde halat detaylı, metal kafes görünümlü ürünleri tercih edebileceğiniz gibi, renk paletine uygun cam ürünler de tercih edebilirsiniz.
 • Ahşap, Dağ Esintisi için oldukça önemli. Set üstü banyo aksesuarlarınızı, sepetleri hatta klozet kapağınızı bile ahşap görünümlü ürünlerden alarak bu dekorasyon stilinin etkisini artırabilirsiniz.
 • Dağ Esintisi country banyo ayna modellerinde ahşap çerçeveli ürünler tercih edebileceğiniz gibi, çerçeveleri halattan yapılmış ürünler de seçebilirsiniz.
 • Zemin dekorasyonunda seçiminizi parke görünümlü seramiklerden yana kullanabilir ve bej renk geçişli bir banyo paspası ile alanın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Country banyo dekorasyonu aksesuarları

Banyonuzda dilediğiniz dekorasyon stilini uygulamanızı sağlayacak banyo ürünleri Koçtaş’ta!

Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Koçtaş Yaşayan Evler Dergi’de ilham alabileceğiniz banyo dekorasyon fikirlerinin sizi beklediğini belirtelim.