Genç Odası Dekorasyon Ürünleri
Pratik Çözümler Alanlara Göre Alana Hareket Katacak Genç Odası Dekorasyon Ürünleri

Alana Hareket Katacak Genç Odası Dekorasyon Ürünleri

Evin en renkli alanlarının başında çocuk odaları ve genç odaları geliyor. Genç odalarının dekorasyonunda karakteri yansıtan, gençlerin zevkine uygun bir uygulama hayata geçirmek ise oldukça önemli. Şimdi ise hem gençlerin kendilerini yansıtmalarına hem genç odası dekorasyonunu bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacak dekorasyon ürünlerini sizinle tanıştırmak istiyoruz! Haydi, başlayalım!

Duvar Kağıdı

Ev dekorasyonunda uygun fiyatlı bir değişiklik yapmayı düşünüyor, ama yapacağınız bu uygulamanın önemli bir farklılık yaratmasını istiyorsanız tercihinizi duvar kağıtlarından yana kullanabilirsiniz. Üstelik dikkat çeken, şık duvar kağıtları sayesinde gençlerin karakterlerini yansıtmaları da mümkün! Örneğin keşfetmeyi sevenler yatak odasında harita desenli, kitap kurtları ise kütüphane desenli bir duvar kağıdı seçebilir.

Kişisel zevklerinize uygun duvar kağıdı modelini öğrenmek için “Sıra Dışı Alanlar: Gençlerin Karakterlerine Göre Duvar Kağıdı Önerileri” yazımıza göz atmanızı öneririz.

Genç Odası Dekorasyonu

Mum ve Mumluk

Mumlar ve onların evleri olarak kabul edebileceğimiz mumluklar her daim popülerdi, ama son birkaç yıldır özellikle el yapımı mumların ön planda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Genç odası süs eşyası arasında sayabileceğimiz, birbirinden güzel mumlar ve mumluklarla yatak odası dekorasyonuna renk katabilir ve dilediğinizde loş bir alan oluşturup dinlendirici zaman geçirebilirsiniz.

Genç Odası Dekoru

Ayna

Aynaya evin her odasında ihtiyaç var, ama söz konusu genellikle küçüklüğünden şikâyet edilen genç odaları olduğunda ayna kullanımı daha önemli bir hale geliyor. Konumlandıkları alanı olduğundan daha geniş gösterme gücüne sahip aynalar sayesinde, duvar dekorasyonunda daha hareketli bir görüntü yakalamak da mümkün.

Aynı zamanda aynalar yardımıyla dikkat çekici dekorasyon uygulamaları yapabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim. Dilerseniz sizin için sıraladığımız önerilere “Eviniz Aydınlansın: Ayna ile Dekorasyon Fikirleri” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Kırlent

Koltukları hareketlendirmek için kullanılan kırlentlere genç odalarında da yer var! Odada tercih edilen renk paletine uygun tonlarda seçilen kırlentlerle alanın tasarımına katkı sağlamak işten bile değil!

Üstelik uygun fiyatlı ev dekorasyonu ürünleri arasında yer alan kırlentleri tercih edecekseniz işin içine el emeğinizi de katabilirsiniz. Hazır olarak alacağınız desensiz kırlentlerin üzerine desenler çizip kumaş boyaları ile boyayabilir ya da punch nakışını tercih edebilirsiniz. “Son Dönemin Gözdesi: Punch Nakışı Hakkında Bilmeniz Gerekenler” yazımız ise bu hobi hakkında daha fazla bilgi sunmak için size yardıma hazır!

Genç Odası Dekorasyonu Önerileri

Tablo

Siz gençlerin özellikle duvar dekorasyonuna çok önem verdiğini biliyoruz. Bu doğrultuda posterlerin rolünün büyük olduğunun da farkındayız. Alanda şık bir yansıma yakalamak için ise posterleri çerçeveletme fikri değerlendirilebilir.

Tarzınızı yansıtacak tablolar da alanda duvar süsü olarak kullanılabilir; fakat son dönemlerde yeniden popüler hale gelen duvar aksesuarlarından biri olan duvar örtülerine de odada yer vermeyi düşünebilirsiniz. Oldukça farklı tarzlarda, modern tasarımlara sahip duvar örtüleri mevcut.

Dekoratif Ürünler

Biblolar, vazolar, kutular… İhtiyacınızı ve hayata geçirmek istediğiniz dekorasyon uygulamasını göz önünde bulundurarak satın alacağınız genç odası dekorasyon malzemelerinin alanın şıklığına katkı sağlayacağından şüpheniz olmasın!

Genç Odası Tasarımları

Bitkiler

Hepimiz evleri, ofisleri doğal bir şekilde süsleme konusunda bitkilerden faydalanıyoruz. Eğer genç odalarında yer vereceğiniz bitkilere nasıl bakacağınızı bilmiyor, yani bitki bakımı konusunda çok donanımlı olmadığınızı düşünüyorsanız bu durumda bakımı en kolay çeşitlerden biri olan sukulentleri tercih edebilirsiniz. Hatta sukulentlerden teraryum yaparak genç odası dekorasyonu aksesuarlarından birini el emeğinizle hayata geçirebilirsiniz.

Teraryum yapımı hakkında ihtiyacınız olan bilgiler “Evde Uygun Fiyatlı Teraryum Nasıl Yapılır?” videomuzda sizi bekliyor!

Genç odası mobilyası ya da genç odasında kullanabileceğiniz dekoratif aksesuarlar için Koçtaş’a uğramayı unutmayın! Ayrıca “İşlevsel ve Şık: Genç Odası İçin Kendin Yap Mobilya Fikirleri” yazımız sayesinde de birbirinden güzel genç odası dekorasyon fikirlerine ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.