Banyo dolabı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir, Banyo Dolabı Montajı Nasıl Yapılır?

İtiraf etmeliyiz ki banyo, genellikle ev dekorasyonunda son sıralara bırakılan alanlardan biri. Oysa banyonuzu güzelleştirmek için yapmanız gerekenler çok basit! Mesela seçeceğiniz banyo dolabı bile banyonuzu güzelleştirmek için atabileceğiniz büyük adımlardan biri. Dekorasyona sağladığı katkının yanı sıra alanı daha kullanışlı kılan dolabı seçimi konusunda merak edilenleri paylaşmaya başlayalım.

Banyonuza Uygun Boyutta Dolap Seçin

Evinizin hangi alanında konumlandıracak olursanız olun mobilya seçerken alanın ölçüsü doğrultusunda tercih yapmanız gerekiyor. Uygun boyutta mobilya seçimi, özellikle banyonun evin diğer alanlarına göre genellikle daha küçük olması nedeniyle ekstra önemli. Alt modül ve üst modülden oluşan banyo dolaplarına ek olarak boy dolapları alarak da lavabonun sağına ya da soluna monte ettirebilirsiniz. Boy dolabı gibi ek dolapları lavabo çevresinde konumlandırmak, banyonuzu daha verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca seçtiğiniz banyo dolabı modellerinin aynalı olması da bir taşla iki kuş vurmanız için ideal! Eğer banyo dolabı dışında ekstra depolama yerleri oluşturmak istiyorsanız “Banyonuzu Güzelleştiren ve Ekstra Yer Kazandıran 6 Çözüm” yazımız tam size göre!

Banyoya uygun boyutta dolap nasıl seçilir?

Kullanımı Kolay Ürünler En Büyük Yardımcılarınız

Yüksek ya da tasarım olarak karmaşık banyo dolaplarının kullanımı da temizliği de zor olabilir. Bu nedenle “Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?” sorusunun cevaplarından biri de kolaylıkla kullanabileceğiniz ve temizlik konusunda size pratiklik sağlayacak ürünler seçmektir. İç aydınlatma özelliği olan banyo dolapları, aradığınızı kolaylıkla bulmak ve kolay bir şekilde banyo dolabı temizliği yapmak konularında size yardımcı olabilir. Eğer alana ve ihtiyacınıza uygun bir banyo dolabı bulduysanız, ama dolabın aydınlatması yoksa hiç üzülmeyin; LED şeritleri dilediğiniz noktalara uygulayarak aydınlatmasını kendiniz de yapabilirsiniz!

Kullanımı kolay ürünler en büyük yardımcınız.

Tercihinizi Farklı Alanlar Sunan Banyo Dolaplarından Yana Kullanın

Büyük bir dolabın ihtiyacınızı karşılayacağını düşünebilirsiniz; ama rafsız ya da bölmesiz bir dolap, alanı verimli bir şekilde kullanmak konusunda sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bu nedenle dolabın hemen hemen her noktasını kullanabilmenizi sağlayacak çekmeceli ve raflı ürünleri tercih etmelisiniz. Dilerseniz banyo dolabı aksesuarlarından olan düzenleme ürünlerinden de yardım alabilirsiniz.

Tercihlerinizi farklı alanlar sunan banyo dolaplarından yana kullanın.

Banyonuzun Dekorasyonuna Uygun Ürünler Seçin

Banyonuzda kullandığınız seramikler, tercih ettiğiniz banyo paspası, hatta bataryalar bile benimsediğiniz dekorasyon tarzına dair ipuçları barındırıyor. Banyonuzla buluşacak yeni banyo dolabı da bu dekorasyon stili ile uyum içerisinde olduğunda bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Tasarımın yanı sıra seçtiğiniz banyo dolabı rengi de bütünlüğü sağlayan unsurlardan. Bu arada açık renk banyo dolaplarının alanı daha geniş gösterme konusunda süper kahraman olduklarına değinmeden geçmeyelim. Eğer küçük bir banyonuz varsa açık renkli dolapları kesinlikle değerlendirmelisiniz!

Banyoda Şıklığa Ulaşmanın Diğer Yolu: Çamaşır Makinesi Dolapları

En iyi banyo dolabı, ihtiyacınızı karşılayan ve buna ek olarak alanda şıklığınıza katkı sağlayandır; bu doğru! Peki, çamaşır makinesi dolapları sayesinde banyonuzun şıklığına şıklık katmaya ne dersiniz? Kapaklı tasarımı sayesinde banyoya koyduğunuz çamaşır makinesinin görünmemesini sağlayan bu dolaplar, üst modülleri sayesinde de ekstra alan kazandırıyorlar. Yani dilerseniz banyo havlularınızı, temizlik ya da bakım ürünlerinizi bu dolaba koyabiliyorsunuz.

Çamaşır makinesi dolabı nasıl seçilir?

Banyo Dolabı Montajı Nasıl Yapılır?

Banyonuzu güzelleştirmenin yanında ihtiyacınızı da karşılayacak olan banyo dolabını aldınız. Şimdi, sırada banyo dolabı montajı var. “Banyo dolabı nasıl takılır?” sorusunun cevabı aslında oldukça basit. İhtiyacınız olan ürünler ise tokmak, akülü vidalama, metre ve alyan anahtarı.

  • Demonte şekilde aldığınız banyo dolabının kutusunu dikkatli bir şekilde açmalı ve tüm parçaları çıkarmalısınız.
  • Banyo dolabının içerisinden çıkan bağlantı parçalarını ve monte konusunda bilgi veren kılavuzu ayırmalısınız.
  • Eğer dolabınızın üst modülü varsa ilk olarak bu bölümün montesini gerçekleştirmelisiniz. Dolapta bulunan küçük boşluklara öncelikle tokmakla dübelleri, menteşe bulunması gereken noktalara da akülü vidalama ile menteşeleri monte etmelisiniz.
  • Ardından kılavuzda gösterildiği şekilde parçaları birleştirmelisiniz.
  • Metre ile duvarda ölçü alarak üst modülü duvara monte etmelisiniz.
  • Bu işlemin ardından kılavuzda anlatıldığı gibi alt modülü birleştirmeli ve metre ile ölçü alarak duvara monte etmelisiniz. Dolapları bir araya getirirken bazı bölümlerde alyan anahtarı ile işlem yapabilirsiniz. Bu durum dolabın modeline göre değişiklik gösterebilir.

İhtiyacınıza yönelik banyo dolabı modelleri ve çok daha fazlası Koçtaş’ta sizi bekliyor!

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir