Site icon

Yeni Yılda Şık Bir Ev: 2021 Ev Dekorasyonu Trendleri

2021 Ev Dekorasyonu Trendleri

Artık evlerde daha fazla zaman geçiriyoruz ve bu da ev dekorasyonunda farklılık isteğini beraberinde getirebiliyor. Peki, yaşam alanlarınızı 2021 dekorasyon trendleri doğrultusunda yenilemeye ne dersiniz? İşte, zevkinize uygun olabilecek, evinizi daha şık ve dikkat çekici kılacak 2021 iç dekorasyon fikirleri:

Minimalist ve Endüstriyel Etkiler

Japon ve İskandinav tarzındaki evler minimalist dekorasyonun şekillenmesine yardımcı oldu. 2020 yılında çok ve büyük boyutlu eşya yardımıyla dizayn edilen maksimalist evlerin yerini bu yıl yeniden minimalist dekorasyon alıyor. Az ve işlevsel eşya ile genellikle nötr renklerle dekore edilen evler, ferahlık algısını güçlendiriyor.

Minimalizmin yanı sıra özellikle taş duvar kâğıtları ve metal detaylı ürünlerle son yıllarda dikkat çeken endüstriyel dekorasyon da ön planda. ABD’de fabrika, depo gibi noktaların yaşam alanlarına çevrilmesiyle doğan bu stil hakkında daha detaylı bilgi almak için “Modern Dekorasyonda Endüstriyel Etkiler” yazımızı okuyabilirsiniz.

Çok Amaçlı Odalar ve Mobilyaların Gücü

Yaşam alanlarımızın aynı zamanda ofislerimiz olduğu bir yıl yaşadık. Bu durum elbette ev dekorasyonuna da yansıyor ve çok amaçlı odalar karşımıza çıkıyor. Örneğin yatak odanızın bir bölümünü çalışma alanı olarak kurgulayabilir, balkonunuzun bir bölümünü hobiniz için ayırabilirsiniz.

Alanlara ek olarak çok amaçlı mobilyalar da 2021’de çokça karşımıza çıkacak. Hem puf hem sandık olarak kullanılabilen mobilyalar, taburelere sahip orta sehpalar ve pek çok ürün evlerde size yardımcı olmaya hazır.

Doğal Malzemeler Sayesinde Daha Samimi Alanlar

Popülerliğini asla yitirmeyen doğal malzemelerden üretilen ürünler bu yıl da dekorasyon trendleri arasında yerini alıyor.

Vintage Mobilyalar ile Geçmişe Yolculuk

Özellikle country ve klasik stile çok yakışan vintage mobilyaları bu yıl pek çok evde göreceğiz.

Geri Dönüşüme Önem Veren Ürünler

Doğal malzemelerin yanı sıra sürdürülebilir yaşam odaklı trendlerden bir diğeri ise ürünleri geri dönüştürerek farklı amaçlarla yeniden kullanılabilir hale getirmek. 2021 dekorasyon modasında kendin yap ürünlerin de popüler olduğunu göz önünde bulundurursak geri dönüşümle oluşturacağınız DIY fikirlerinin çok daha önemli hale geldiğini söyleyebiliriz. Dilerseniz “Kendin Yap DIY Fikirleri” kategorimize göz atarak geri dönüşüme destek veren önerileri el emeğinizle hayata geçirebilirsiniz.

Bol Bitki, Bol Huzur

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2021 yılında da bitkiler evleri süslemeye devam ediyor. Peki, evinizde yemyeşil bitkilere ve rengârenk çiçeklere yer verirken başka hangi trendlerden yararlanabilirsiniz?

Duvarlarda Doğadan İzler ve Soyut Yansımalar

Evinde farklılık isteyenlerin değişikliğe gittiği ilk noktalardan biri olan duvarlarda da oldukça keyifli trendler var.

Evlerde Daha Fazla Güneş Işığı

COVID-19 nedeniyle 2020 yılının çoğunu evde geçirdik ve güneş ışığıyla geçtiğimiz senelere nazaran daha az buluştuk. Belki de bu nedenle açık renk, ince ve güneş ışığının eve girmesine izin veren tüller 2021 dekorasyon önerileri arasında. Dilerseniz duvarlarda açık renkleri tercih ederek de güneş ışığının yansımasını sağlayabilir ve odalarınızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

2021’nin Huzur Veren Renkleri

2021 renkleri ile ev dekorasyonuna katkı sağlamak güzel fikir! Peki, hangi renklerden yararlanabilirsiniz?

2021 ev dekoru trendlerini uygulamanıza yardımcı olacak pek çok ürün Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Exit mobile version