Site icon blog.koctas.com.tr

2022 Pantone Rengi Very Peri’yi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanabilirsiniz?

2022 Yılın Rengi Very Peri Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda değişiklikler yapıp yaşam alanına farklı bir hava katmayı sevenlerin ve aynı zamanda trendlerin izinden gidenlerin heyecanla beklediği o gün geldi: Evet, 2022 Pantone yılın rengi açıklandı! Her yıl küresel renk otoritesi Pantone tarafından açıklanan yılın rengi, 2022 yılında “Pantone 17-3938” koduna sahip olan “Very Peri” oldu.

“Bu sene hangi renk moda?” sorusunun yanıtı Very Peri rengi oldukça ilginç bir renk, çünkü bu ton Pantone renk kataloğunda yer almıyor. Mavi ve kırmızı tabanlı, mora çalan bir mavi tonu olan Very Peri bu yıl ilk kez üretildi. Markanın bu rengi seçmesi ise pandemi sonrasında yaşadığımız dönüştürücü zamanlara, günlük yaşam anlayışının değişmesine, fiziksel ve dijital hayatın iç içe geçmesine vurgu yapar nitelikte.

Peki, 2022’nin rengi olan Very Peri rengi ile ev dekorasyonu nasıl şık ve dikkat çekici şekilde bir araya getirilebilir? İşte, bu yılın moda rengi Very Peri ile uygulayabileceğiniz dekorasyon önerileri:

Very Peri’nin Canlılığını Mobilyalar Sayesinde Yansıtın

Sıra dışı, bir o kadar da canlı ve sakinleştirici bir ton… Renklerin psikolojik etkileri dikkate alındığında mavinin doğayı çağrıştırdığı ve huzur verdiği, morun ise yaratıcılığı tetiklediği bir gerçek. O halde siz de bu renge ev dekorasyonunuzda yer vermeye ne dersiniz? İşte, ev dekorasyonunda dikkat çekici bir şekilde Pantone 2022’nin rengini değerlendirmek isteyenlere dekorasyon fikirleri:

Duvar Dekorasyonunda Trendlerin İzinden Gidin

Yaşam alanınızı ne kadar özenle ve uyumlu bir şekilde dekore ederseniz edin, duvarları boş bir ev hiçbir zaman kendini tam olarak gösteremeyecektir! İşte, tam da bu sebeple duvar dekorasyonu fikirlerini hayata geçirmek önemli. Peki, 2022 yılı Pantone rengi Very Peri’ye duvarlarınızda nasıl yer verebilirsiniz?

Pantone 2022 Rengine Detaylarda Yer Verin

Mobilya değiştirmek, duvarları boyamak ya da duvar kâğıdı uygulamak sizin için radikal değişimlerse üzülmeyin; Pantone 2022 yılın rengine evinizdeki detaylarda da yer vermeniz mümkün!

Dahası Var: 2022’nin Moda Pantone Renkleri

Pantone her sene bir ya da iki rengi (tıpkı geçen sene olduğu gibi) “Yılın Rengi” seçse de bunun yanı sıra sezonun trend renklerini de duyuruyor. Pantone 2022 renkleri arasında ise canlı ve aynı zamanda dengeleyici renkler ön plana çıkıyor. Peki, bu senenin moda renkleri neler?

2022 ilkbahar/yaz trend renklerinde mavi, pembe, sarı ve yeşil tonları yoğunlukta. Pantone renk kodlarını ve isimlerini hemen aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Bu arada bu yılın en moda renkleri ile 2022 ev dekorasyonu trendlerini buluşturmak kesinlikle güzel fikir! Dilerseniz “Evinizi Yeni Yıla Hazırlayın: 2022 Ev Dekorasyonu Trendleri” yazımızı okuyarak ilham alacağınız ev dekoru fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Ev dekorasyonunuzu bambaşka bir boyuta taşıyacak Very Peri’ye yakın tonlardaki dekorasyon ürünleri, mobilyalar ve duvar boyası renkleri Koçtaş’ta!

Pantone Ne Demek?

Bu içeriği okuduğunuza göre büyük ihtimalle bir fikriniz var; ama biz yine de üstünden geçip Pantone nedir, kısaca anlatmak isteriz.

Pantone aslında bir marka olsa da renk kataloğunun ismi olarak da bilinir. Tasarımcılar ve matbaacılar, Pantone renk kodları sayesinde renk uyumunu yakalayabilirler. Global renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone’nin binlerce renk alternatifi bulunan bu kataloglarında, seçilen renkleri baskı makinesinde çıkarabilmek için gerekli olan baskı karışımları formüllerle belirtilir ve bu sayede standartlar yakalanabilir.

*Görseller Very Peri’ye yakın tonlarda seçilmiştir; tamamen rengi yansıtmayabilirler.

 

Exit mobile version