Site icon

Evinizi Güzelleştirin: 4 Kendin Yap Mumluk Fikri

Kendin Yap Mumluk

Hangi ev dekorasyon stilini uygularsanız uygulayın, evlerde onlara kesinlikle yer var! Evet, mumluklardan ve mumlardan bahsediyoruz! Bazen sadece görsellik için bazen de loş bir ortam yaratmak için kullanılan mumlar ve onların evi mumluklar küçük ama bir o kadar da dikkat çeken objeler! Peki, güzel mumluklar yapıp hem ev dekorasyonunuza katkı sağlamaya hem de güzel zaman geçirmeye ne dersiniz? İşte, 4 farklı evde mumluk yapımı önerisi:

1. Eski Bardaklar Değerlensin: Bardaktan Renkli Mumluk Yapımı

Hani çizilmesi ya da ucundaki ufak kırık nedeniyle kullanmak istemediğiniz ve atmayı düşündüğünüz o bardak var ya… İşte, onu atmayın! Çünkü ondan, geri dönüşüme katkı sağlayan mükemmel bir diy mumluk yapacağız. Bu arada bardak bombeli olursa daha hoş bir mumluğa sahip olabilirsiniz, not düşmeden geçmeyelim.

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

2. Doğal Yansımaları Sevenlere: Küçük Kavanozdan Ahşap Mumluk Yapımı

Ağaçlardan düşen ya da budanmaları sebebiyle yol kenarlarında gördüğümüz o ince dallara, güzel bir mumluk sayesinde evinizde yer vermeye ne dersiniz? Bu el yapımı mumluğu, özellikle country ve modern dekorasyon stilini uygulayanlara, ev dekorasyonunda ahşaptan vazgeçemeyenlere öneriyoruz. Ayrıca hediyelik mumluk yapmak istiyorsanız da bu fikri değerlendirebilirsiniz.

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

3. Trend ve Şık Bir Öneri: Yüzen Mumluk Yapımı

Kolay mumluk yapımı önerisi arıyor, ama bu önerinin dekorasyon trendlerini de yansıtmasını mı istiyorsunuz? O halde tercihinizi yüzen mumluktan yana kullanabilirsiniz. Peki, yüzen mumluk nasıl yapılır?

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

4. Mutfağınızı Renklendirin: Eski Mutfak Gereçlerinden Mumluk Yapımı

Mutfağımızda kullandığımız metal kepçe, çırpıcı gibi aletler zamanla eskiyebiliyor, hasar görebiliyor. Yeni mutfak gereçleri edinip eskisini atmak akla gelen ilk çözüm gibi görünse de aslında bu gereçler sayesinde mutfağınız için çok şık mumluklar yapabilirsiniz.

Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Dilerseniz “Mutfak Gereçlerinden Dekoratif Mumluk Yapımı” videomuzu da izleyebilirsiniz.

Evinizi güzelleştirirken kendin yap fikirleriyle zaman geçirmek #güzelfikir!

*Görseller temsilidir.

Exit mobile version