Düzenli bir ev için öneriler

Aslında Zor Değil! Düzenli Bir Ev İçin Öneriler

İşten eve geldiğinizde ya da herhangi bir nedenle günü dışarıda geçirip eve döndüğünüzde siz de kendini rahatlamış ve huzurlu hissedenlerden misiniz? Evet, ev gibisi yok! Fakat evinizi ne kadar çok severseniz sevin bazı zamanlarda evde zaman geçirmekten hoşlanmayabilirsiniz. Bu durumun özellikle evinizin temiz ve düzenli olmadığı zamanlar için geçerli olduğunun da farkındayız. Üstelik bu durum sadece huzurunuzun değil, bünyeniz alerjik ise sağlığınızın da olumsuz etkilenmesine neden olabilir. O halde öncelikle evlerinizin temizliği için kolları sıvayın! Eğer toz alerjiniz varsa temizlik yaparken “Toz Alerjisi İçin Evde Tozlardan Kurtulma Rehberi”nden yardım alabilirsiniz.

Eviniz ne kadar temiz olursa olsun eğer dağınıksa gözünüze yine kirli görünecek ve bu da evde geçirdiğiniz zamanın kalitesini düşürecektir. Bu nedenle temizlik yapmak kadar evin düzenli olmasını sağlamak da oldukça önemli. Peki, evin düzenli olması için neler yapabilirsiniz? Şimdi, evdeki bölümler doğrultusunda ev düzenleme önerilerini paylaşmaya başlıyoruz!

Salon ve Oturma Odası Nasıl Düzenli Olur?

Evinizde en çok zaman geçirdiğiniz alanlar olmaları nedeniyle salon ve oturma odasında her şeyi yerli yerinde tutmak haliyle zor olabiliyor. Fakat hiçbir şey çözümsüz değil! İşte; başta salonunuz olmak üzere evinizin pek çok alanında kullanabileceğiniz, ihtiyacınız olan ev düzenleme fikirleri:

 • Okumak için kitaplığınızdan çıkardığınız kitap, sürmek için getirdiğiniz oje, çocuğunuzun odasından getirdiği oyuncak ya da çayınızı bitirdikten sonra sehpaya koyduğunuz kupa… Salon ya da oturma odasına ait olmayan ne varsa kullandıktan sonra kesinlikle yerine koymalısınız. Aksi takdirde alanı düzenli tutmak sandığınızdan çok daha zor olabilir.
 • Salondaki her şeyin yerli yerinde olması da çok önemli! Örneğin normalde televizyonunuzun yanında durması gereken bluetooth hoparlörün orta sehpanın üzerinde olması da alanın dağınık görünmesine yol açabilir. Yani tüm eşyanızın ait olduğu gereken yerde olduğundan emin olmalısınız.
 • Salon ve oturma odası, pek çok elektronik ürünü kullandığınız alanlar. Haliyle bu da kabloların karışmasına ve alanın dağınık görünmesine neden olabiliyor. Yani ev düzeni için pratik çözümlerden biri de kabloları düzenlemek! Peki, evdeki kablolar nasıl düzenlenir? İhtiyacınız olan püf noktalarına videomuzu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Yatak Odası Nasıl Düzenli Olur?

“Sadece uyumak için kullanıyorum, bu oda hangi arada bu kadar dağılıyor?” diye düşünebilirsiniz, ama evden çıkarken hazırlanmak için de yatak odasını kullanıyorsunuz ve alanın dağınık olmasının başlıca sebebi aslında bu!

 • Toplanmamış bir yatak, yatak odasının düzenli görünmemesinin nedenlerinden biri. Bu nedenle her sabah uyandığınızda yatağınızı toplamayı es geçmemelisiniz. Üstelik nevresim takımının üzerine serdiğiniz yatak örtüsü sayesinde kullandığınız asıl tekstil ürünü olan nevresim takımının toz almasını büyük ölçüde engellersiniz.
 • Yatak odasında bulunan makyaj masasının dağınık olmasından da fazlasıyla rahatsız olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Bu alanı düzenlemeniz için makyaj kutusu ve organizerleri size yardım etmeye hazır!

 • Her ne kadar kapakları kapalı olsa ve ilk bakışta odanızın dağınıklığında rolü yokmuş gibi görünse bile gardırobunuzun da düzenlenmesi şart! Gardırop düzenleme önerilerimiz sayesinde yatak odanızdaki dağınıklık ile başa çıkmanız mümkün.

Çocuk Odası Nasıl Düzenli Olur?

Düzenli ev için pratik bilgilere belki de en çok çocuğunuzun odası için ihtiyacınız var! Peki,  topladıktan dakikalar sonra hemen dağılabilen bu oda için hangi ev düzenleme tüyolarından yararlanabilirsiniz?

 • Dağınıklık oranını büyük ölçüde azaltma konusunda bir süper kahraman olan kutular ve sepetler kesinlikle çocuğunuzun odasında yer vermeniz gereken ev düzenleyicilerden. Örneğin çocuğunuzun sıklıkla oynadığı oyuncakları bir saklama kutusuna, çok oynamadığı oyuncakları ise başka bir saklama kutusuna koyarak kaldırabilirsiniz. Hatta hiç oynamadığı çocuk oyuncaklarını başka çocuklara vermek de kesinlikle güzel fikir!
 • Çocukların gardıropları da dağınıklığa karşı koyamayan yerlerden biri. Kendi gardırobunuz için uyguladığınız gardırop düzenleme sanatını çocuğunuzunki için de uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra oyuncaklarda da olduğu gibi çocuğunuzun sıklıkla giymediği giysileri, rafların arkalarına yerleştirebilir ve böylece oluşabilecek dağınıklığı azaltabilirsiniz.
 • Çocuğunuzun oyuncakları, kitapları ve eğer bebek ise kişisel temizlik ve bakım ürünleri… Tüm bu eşyanın belirli bir yeri olmaması, dağınık görünüme neden olabilir. Ek depolama alanları ise bu dağınıklığın önüne geçebilir. Eğer yeterli alanınız varsa bir dolap alabilir, alanınız yoksa da duvara bir raf monte edebilirsiniz.

Çalışma Odası Nasıl Düzenli Olur?

Çalışma odasında çalışırken dikkatinizin dağılmaması için çalıştığınız alanın düzenli olması oldukça önemli. Şimdi çalışma odasında düzen nasıl sağlanır bir göz atalım.

 • Çalışma masanızın düzeni demek, çalışma odanızın düzeni demek! Hem çalışma masanızın hem de kitaplığınızın düzenini sağlamak için karton kutuları yani dosyalıkları kullanabilirsiniz.
 • Çalışma odanızda dikkatinizi dağıtacak eşyaya yer vermemelisiniz.
 • Eğer kitaplığınız size yetersiz geliyorsa kendin yap kitaplık fikirlerini uygulayabilirsiniz.

Çalışma odası nasıl düzenli olur?

Mutfak Nasıl Düzenli Olur?

Mutfak sizin için belki de hiç toplu durmayan alanlardan biri olabilir. Dolapların içleri ve mutfak tezgâhları, alanda dağınıklığa neden olabilir. Oysa mutfak düzeni için yapabilecekleriniz oldukça basit!

 • Mutfak, bugünün işini yarına bırakmamanız gereken alanların başında! Yani yemek yaparken bir yandan da alanı toplamalı, bulaşıkları eviyeye koymak yerine hemen bulaşık makinesine yerleştirmelisiniz.
 • Raf, sepet, havluluk, kavanozlar… Mutfak aksesuarları, alanı düzenli kılmak için kesinlikle yardım almanız gereken ürünler. Mutfak dolaplarınızı ve tezgâhınızı düzenlemek sandığınızdan daha kolay.

Banyo Nasıl Düzenli Olur?

Banyo düzenini sağlayacak ürünler aynı zamanda değerlendirebileceğiniz banyo dekorasyon fikirleri de! Peki, hem banyonuzu güzelleştirecek hem de alanı düzenli kılacak çözümler nelerdir?

 • Banyo dolapları, alanı şık kılan ve size depolama alanı sunan ürünler. Banyoda uygulamak istediğiniz dekorasyon stili ve ihtiyacınız doğrultusunda bir banyo dolabı seçebilirsiniz. Bu dolapta hem kişisel bakım ürünlerinize hem de ev temizlik malzemelerine yer verebilirsiniz. Bu arada ekstra yere ihtiyaç duyuyorsanız boy banyo dolabı ve çamaşır makinesi dolabı da evinizde yer verebileceğiniz ürünler.
 • Hem şıklığı hem de banyo düzenini sağlamak için de elbette set üstü banyo aksesuarları olmazsa olmaz!
 • Duşakabininizin daha düzenli olması için ise duş raflarından yardım alabilirsiniz.

Banyo nasıl düzenli olur?

Düzenli bir ev için aradığınız tüm çözümler Koçtaş’ta!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!
This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for koctas needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

%d blogcu bunu beğendi: