Babalar Günü Hediye Önerileri
Gündem “Babalar Günü Hediyesi Ne Alabilirim?” Diye Düşünenlere Hediye Alma Rehberi

“Babalar Günü Hediyesi Ne Alabilirim?” Diye Düşünenlere Hediye Alma Rehberi

Haziran ayı yaz mevsiminin resmi başlangıcı evet ama bu ayı özel kılan bir şey daha var: Babalar Günü! Yaşımız kaç olursa olsun düştüğümüzde kaldıran, her zaman bizim için en iyisini isteyen babalarımızın günü… Babanıza elbette değer veriyorsunuz ve bu nedenle sevginizi hissettirmeyi sadece bir özel gün ile sınırlandırmak size çok doğru gelmeyebilir. Ama özel günlerde hediye alıp yüzlerde tebessüm oluşturmak adettendir. Hele söz konusu, kendilerinden pek çok hayat dersi aldığımız babalarımız ise hediyesiz olmaz! Eğer siz de “Babalar Günü hediyesi ne alabilirim?” diye merak ediyorsanız hiç merak etmeyin; bu içerikte Babalar Günü hediye tavsiyelerine bol bol yer vereceğiz.

Babalar Günü Ne Zaman?

Haziran ayında olduğunu biliyor ama “2. hafta mıydı, 3. hafta mı?” diye karıştırıyor olabilirsiniz. Bu nedenle ilk olarak “Babalar günü hangi gün?” sorusunun cevabını vermekte fayda var.

Babalar Günü her yıl haziran ayının 3. pazar günü kutlanıyor. Yani aslında, Babalar Günü olarak kutlanan tarih, her yıl farklılık gösteriyor ve bu nedenle net bir tarih belirtmek mümkün olmuyor. Peki, Babalar Günü 2020 yılında ne zaman kutlanıyor? Hemen söyleyelim: 21 Haziran Pazar günü, Babalar Günü!

Babalar Günü Hediyesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Sayılı gün çabuk geçer. Bu nedenle babanıza ne hediye alacağınıza bir an önce karar vermeniz gerekiyor. Hediye seçimi konusunda ise panik yaşamanıza hiç gerek yok çünkü her insan gibi babanız da hangi hediyelerin kendisi için ideal olduğunu kurduğu cümleler ile belli ediyor. Eğer hediye seçme konusunda pek iyi olmadığınızı düşünüyor ya da farklı bir hediye almak istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz! Şimdi, babaların sık kullandıkları cümleler doğrultusunda “Babalar Günü hediyesi ne alınır?” sorusunun cevabını verelim.

Babalar günü hediye seçimi

“Bunda Bir Şey Yok ki, Ben de Yaparım Bunu” Diyen Babalara Hediye Seçimi

Ne alırsak alalım, evimizdeki hangi tadilatı yaptırırsak yaptıralım, ne kadar uygun fiyatlı alternatifi değerlendirirsek değerlendirelim yine de babalarımızın “Fazla vermişsin.” imalı o yandan bakışını görmemek neredeyse ihtimaller dışıdır. Ev tadilatından aldığımız sehpalara kadar geçerlidir bu durum. Çünkü babalarımıza göre, her şey daha uygun fiyatlı bir şekilde halledilebilir ve bunu gerçekleştirebilecek başkahraman ise kendisidir!

Elbette babalarımızın bunu yapabilmesi için bazı yardımcı aletlere ihtiyaçları var. Eğer babanız tam anlattığımız gibi tepkiler veren babalardansa hemen takım çantasını açın ve ihtiyaçlarını listeleyin. Alacağınız mekanik ve elektrikli el aletleri sayesinde onun hobisi ile daha fazla vakit geçirmesini sağlayabilir ve hatta kendin yap fikirleri ile evi yenilemesine katkı sağlayabilirsiniz. Bu arada babanıza bir hobi köşesi oluşturmak da #güzelfikir! Var olan ve yeni alacağınız el aletlerine hobi köşesinde yer vererek babanızın keyifli bir çalışma alanına sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu alanı yaratırken ise “El Aletleri İçin Hobi Köşesi Nasıl Yapılır?” yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Babalar günü için hobi hediyeleri

“Atlar Arabaya Gideriz” Diyen Babalara Hediye Seçimi

Çoğu baba gibi sizin babanız da arabası ile zaman geçirmeyi seviyor ve tatil planları ya da aile ile birlikte yapılacak günlük etkinlikler konusunda yapılan konuşmaları “Biner gideriz; kaç saatlik yol sanki!” gibi cümlelerle yönlendiriyorsa elbette ki ona arabasıyla ilgili bir hediye almalısınız.

Alacağınız hediye ise babanızın ihtiyacına göre farklılık gösterebilir. Belki oto görüntü ve ses sistemleri belki de daha konforlu ve güvenli bir şekilde araç kullanmasını sağlayacak oto malzemeleri… Yol göstermesi bizden, babanızın ihtiyacı doğrultusunda Babalar Günü için hediye seçimi sizden!

Babalar gününde ne hediye alınır?

“Uzatsana Şu Kumandayı” Diyen Babalara Hediye Seçimi

Malum babalarımız televizyonda haberleri izlemeyi, maçları takip etmeyi, heyecanlı dizi ve filmleri takip etmeyi pek seviyorlar. Hatta izlemek istedikleri bir şeyin olduğu günlerde evde “kumanda savaşları” çıkıyor. Evet, babalar için günün yorgunluğunu televizyon karşısında bir şeyler izleyerek gidermek oldukça önemli. O halde ona, oturduğu anda yorgunluğunu unutturacak bir berjer almaya ne dersiniz? Bizce de #güzelfikir!

“Şu Bahçeyi Elden Geçirmek Lazım” Diyen Babalara Hediye Seçimi

Bahçeli evlerde yaşayan pek çok baba gibi, sizin babanız da bahçe ile ilgilenmeyi seviyorsa mükemmel! Ona alabileceğiniz o kadar çok hediye alternatifi var ki! Çim biçme makinesi, mangal, sulama aparatları hatta belki de güzel vakit geçireceği bir bahçe mobilyası seti ve şemsiye… Bahçe seven babaya alınacak hediyeler saymakla bitmez!

Hayatımıza renk katan, bizi her zaman güvende hissettiren babalarımız iyi ki varlar!

Tüm babaların ve baba adaylarının Babalar Günü kutlu olsun!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.