Site icon

Güzel Bir Bahçe Dekorasyonu İçin Kolları Sıvayın: Bahçe Düzenleme Fikirleri

Bahçe düzenleme fikirleri

Biliyorsunuz; yaşam alanınızın şıklığı da temizliği de düzenden geliyor. Ve bu durumun sadece iç mekânlarla sınırlı olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Yani, evet; ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez noktası olan bahçede de keyifli, şık ve temiz bir alan yaratmak için düzenli olmak şart. Şimdi, bahçe dekorasyonunuza da katkı sağlayacak olan “Bahçe düzenleme nasıl yapılır?” sorusunun cevabını verelim.

Sınırlarınızı Belirleyin, Planlama Yapın

Bahçenizde her şey aslında olması gereken yerdeyse ama yine de alan oldukça dağınık görünüyorsa bunun ana nedeni, alanı plansız bir şekilde dekore etmenizdir. Bu nedenle öncelikle planlı bir alan yaratmak için kolları sıvamalısınız. Peki, bahçe dekorasyonu nasıl planlanır?

Düzenli Bir Alan İçin Bahçe Depolama Ürünleri En Büyük Yardımcılarınız

Dolaplar ve raflar olmadan eviniz ne kadar düzenli görünürdü, hiç düşündünüz mü? Evet, ne kadar düzenli olmaya çalışırsanız çalışın, bir dağınıklık hep olurdu. İşte, dolaplar da bunun için var! İhtiyacınız olan depolama alanını size sunup eşyanızı düzenli bir şekilde yerleştirmenizi sağlayan dolaplara, bahçenizde de ihtiyaç var! Bahçe depolama ürünleri ise tam olarak size bunu sağlıyor. Ayrıca bahçe düzenlemesinin bu süper kahramanlarının, uyguladığınız dekorasyon tarzına ve ihtiyacınıza uygun olacağından hiç kuşkunuz olmasın! Bahçe düzenlemesi için olmazsa olmaz olan bahçe depolama alanları, farklı tasarım ve boyut seçenekleri ile sunuluyor.

Dolap İçin Yeriniz Yoksa Çare, Saklama Kutuları

Evet, farklı boyutlarda bahçe depolama alanları mevcut fakat bahçenizde küçük bir dolap için bile yeterli alan olmayabilir. Peki, bu durumda ne yapacaksınız? Hemen söyleyelim birbirinden şık saklama kutularından yardım alacaksınız! Saklama kutuları, iç mekânda olduğu gibi bahçe dekorasyonu fikirlerinde de kendine yer bulan bir ürün. Örneğin ahşap ya da plastik saklama kutularını seçebilir ve -eğer korunaklıysa ve saklama kutuları küçük boyutluysa- bahçe kapısının yanına bir dekoratif raf asarak depolama ihtiyacınızı karşılayacak kutulara, bu raflarda yer verebilirsiniz. Dilerseniz kutuları zemine de konumlandırabilirsiniz. Eğer saklama kutularını bahçede konumlandıracak uygun yeriniz yoksa, bu küçük depolama kutularını ardiye olarak kullandığınız odaya koyabilirsiniz!

Güzel bir bahçe dekorasyonunun en büyük etkeni olan bahçe düzenlemesi hakkında ayrıntılara yer verdik. Sizi hayalinizdeki bahçeye kavuşturacak ve keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak çözümler Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Bu arada eğer sizin için yaz mevsimi, balkon veya bahçe keyfinin yanı sıra “yazlık ev” de demekse ve bu sezonluk yaşam alanını da güzelleştirmek istiyorsanız “Orası da Sizin Eviniz: Yazlık Ev Dekorasyonu İçin 6 Öneri” yazımıza göz atmanızı öneririz.

Keyifli bir yaz dileriz!

 

Exit mobile version