Site icon blog.koctas.com.tr

Bayram Geldi Hoş Geldi! Bayramda Mutfağınızın İhtiyacı Olan Ürünler

Bayram Sofrası

“Sizce bayramı bayram yapan nedir?” diye sorsak çoğunluğun “Sevdiklerimizle bir arada olmak, keyifli vakit geçirmek, bayram sofraları” cevaplarını vereceğinden eminiz. İşte, yaşımızın kaç olduğunun önemi olmadan bayramları heyecanla beklememizin nedeni bu. Ailemiz ve dostlarımızla bir araya gelip zaman geçirme fikri bizi mutlu ediyor, heyecanlandırıyor. “Bayram buluşmaları” dendiğinde ise herkesin zihninde beliren bir şey var: Bayram sofraları. Çünkü hem güzel yemekleri hem de sofra etrafında sevdiklerimizle vakit geçirmeyi seviyoruz. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız ve sevdiklerinizle etrafında toplanacağınız sofranın kusursuz olmasını istiyorsanız “Kusursuz Bayram Sofrası Nasıl Hazırlanır?” yazımız size yardım etmeye hazır!

Bizim için bayram eşittir sofra… Lezzetli yemeklerin buluştuğu sofralar ise mutfakta doğuyor. Siz kendinizi bayrama hazır hissedebilirsiniz. Peki; bayramda mutfağınızın ihtiyacı olan ürünler hazır mı? Eğer bu konudan emin değilseniz bayram hazırlıklarında bizim de katkımız bulunsun isteriz. Bayram mutfak ürünleri sıralamadan önce, ihtiyacınız olacak mutfak gereçlerini Koçtaş’ta bulabileceğinizi hatırlatalım. Ayrıca dilerseniz “Tasarruflu Bayram Alışverişi İçin Öneriler” yazımıza göz atıp bayram hazırlıklarınızı düşündüğünüzden daha az bir bütçe ile gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi, hem bayramda hem de sonrasında mükemmel sofralar kurmanız için ihtiyacınız olan ürünleri sıralayalım:

İlk Adım: Ön Hazırlık

Eğer sofranızda sebze yemeklerine yer vereceksiniz yapmanız gerekenler oldukça basit. Sebzelerin varsa kabuklarını soyup yıkadıktan sonra sebze yemeğini yapacaksınız. Ama siz de biliyorsunuz ki bayram sofraları etsiz olmaz. Mutfakta bayram hazırlıkları için kollarınızı sıvadıysanız ve et yemeği yapacaksanız farklı adımlar izlemeniz ve farklı ürünlerden yardım almanız gerekebilir.

Sofradan Bir Durak Önce: Pişirme

Nasıl ki her yiğidin yoğurt yiyişi farklıysa her evin bayram sofrası menüsü de farklı oluyor. Zaten aklınızda, sofrayı hangi bayram yemeği ile renklendireceğiniz vardır. Yani burada sizin istekleriniz yol gösterici oluyor. Fakat bayramda eti her öğünde yemenin mide rahatsızlıklarına neden olabileceğini unutmamalısınız. Kırmızı et yemek için en ideal öğün, öğle yemeğidir.

Bayram Sonrası Lezzetli Sofralar: Saklama

Eğer etlerinizi sadece bayramda tüketmeyecekseniz yapmanız gereken belli: Onları derin dondurucuya koymak. Peki, bu aşamada hangi adımları izlemelisiniz?

Sevdiklerinizle keyifli sofralarda buluşacağınız güzel bayramlar dileriz! Bu arada sadece mutfak kategorisinde değil, evinizin pek çok alanındaki ihtiyaçlarınızı karşılayacak indirimli ürünlerin Koçtaş’ta sizi beklediğini belirtelim. Mobilyadan mutfak aksesuarlarına, piknik malzemelerinden elektrikli el aletlerine kadar pek çok kategoriyi içeren bu indirim fırsatından yararlanmak ve Kurban Bayramı alışverişini tasarruflu bir şekilde yapmak için “Bayram Fırsatları” sayfamıza göz atabilirsiniz.

Exit mobile version