Site icon blog.koctas.com.tr

Yepyeni Bir Banyo İçin İlk Adım: Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Duşakabin Montajı

Hem kullanışlı hem de şık bir banyo dekorasyonu yapmanızın sırlarından biri kesinlikle duş kabinleri! Eğer siz de banyonuzdaki duş kabinini değiştirmeyi planlıyor ya da banyonuza bir duşakabin ekletmeyi planlıyorsanız bu süreçte ince eleyip sık dokumanız şart. “Sizin İçin En Kullanışlı Duşakabin Hangisi: Duşakabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımız doğru ürünü seçmeniz konusunda size yardımcı olmaya hazır!

Tabii her şey doğru ürünü seçmekle bitmiyor. Aldığınız ürünün montajını doğru bir şekilde yapmanız şart! “Duşakabin montajı nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız ilk önce bu işin biraz profesyonellik ve çokça özen gerektirdiğini bilmeniz gerekiyor. Duşakabin montaj teknikleri ve uygulamaları için önce bu işi aşamalara ve duşakabin modellerine göre kategorize etmek işi oldukça pratikleştiriyor. Böylece duşakabin montaj şeması nasıl yapılır sorusunun cevabını bulup tüm işlemi eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

“Hazır duşakabin aldım, montajını nasıl yaparım?” diye merak eden ev ustalarından ya da “Doğru duşakabin montajı nasıl yapılır?” diye merak eden bilinçli profesyonellerdenseniz hemen söyleyelim: Duşakabin montajı temelde üç aşamaya sahip. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Duşakabin teknesi yerleştirme, ilgili panelleri birbirini montajlama ve sabitleme işlemi. Eğer fayans üstü duşakabin montajı yapacaksanız bu aşamayı es geçeceksiniz demektir.

Duşakabin teknesinin üst kısımlarına panel kapılarını yerleştirme ve onları sabitleme uygulaması.

Duşakabin teknesinin içine su giderini montajlama işlemi. 

Duşakabin Montajında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Duşakabin montajında önceliğiniz kullanım kılavuzunda verilmiş talimatlara uymak olmalı. Demonte tip duşakabinleri; montaj işi, profesyonellik ve bilgi gerektirdiğinden bu işe başlamadan önce tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmak büyük önem taşıyor. Peki, duşakabin montajında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Duş Teknesi Nasıl Monte Edilir ve Nasıl Sabitlenir?

Duşakabin Nasıl Monte Edilir?

Oval, kare, ya da dikdörtgen duşakabin montajı; hiç fark etmez! Montaj sırasında dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle satın aldığınız duşakabinle beraber verilen montaj şemasını ve kullanım kılavuzunu dikkatlice inceleyip bu doğrultuda işlem yapmak. 

Duşakabin montaj şemasının modelden modele değişebiliyor. Biz sizin için en temel talimatları derledik. 

Son kez hatırlatmak isteriz: Duşakabin montajı oldukça zahmetli ve ustalık gerektiren bir işlem. Dilerseniz bu konuda işi uzmanlarına bırakabilir ve Koçtaş’tan montaj hizmeti alabilirsiniz.

Her banyoya ve zevke uygun duşakabin modelleri de Koçtaş’ta!

Exit mobile version