Site icon

Ne Zaman Yıkanmalı, Ne Sıklıkla Değiştirilmeli: Ev Tekstili Temizliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ev Tekstili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nevresim, havlu, bornoz, yastık ve yorgan… Her evde olmazsa olmaz olan ev tekstili ürünlerini seçerken kullanım alışkanlıkları, ihtiyaç, üretildiği malzeme, hatta modelleri sayesinde ev dekorasyonuna katkısı gibi pek çok kriteri inceleyerek karar veriyorsunuz. Tabii bu ürünleri kullanırken hijyene de çok önem verdiğinizi biliyoruz. Peki, ev tekstili ya da yorgan, yastık gibi uyku grubu ürünleri ne sıklıkla yıkanmalı, hatta kullanım ömürleri ne kadar? İşte; “Ev tekstili nasıl temizlenir?” ve “Ev tekstili ürünleri ne zaman değiştirilir?” gibi önemli soruların cevapları:

Nevresim Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yoğun geçen bir günde bir an önce yatağınızla buluşup güzel bir uyku çekmek istiyorsunuz… O yeni yıkanmış nevresimlerin kokusu ise neredeyse herkesin huzur kaynağı! Peki, nevresim nasıl yıkanır?

Havlu ve Bornoz Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bildiğiniz üzere cilde direkt olarak temas eden bornozların ve havlu temizliği oldukça önemli. Fakat koronavirüs döneminde uzmanlar, havlu temizliğinin yanı sıra kişisel havlu kullanımı konusunda da uyarılarda bulundu. Yani havlu temizliği konusunda verdiğiniz önemi aynı zamanda kişisel havlu kullanımına da vermeniz şart! Peki; havlu nasıl temizlenir, havlu ve bornoz temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Yastık Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaliteli uyku, konsantrasyonun artmasından bağışıklığın güçlenmesine kadar pek çok konuda etkili. “Kendinize İyi Bakın: İyi Uykunun Faydaları” yazımızda da bahsettiğimiz gibi yastık seçimi de kaliteli uyku uyumanızı sağlayan unsurlardan. Fakat seçimin yanı sıra yastık temizliği de kullanımı da dikkat etmeniz gerekenlerden. İşte, yastık temizliği hakkında bilmeniz gereken detaylar: 

Yorgan Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Havalar soğuduğunda sıcacık bir uyku sağlayan yorganların temizliği de oldukça önemli. Özellikle alerjik bireylerin daha fazla dikkat etmesi gereken yorgan temizliği hakkındaki detayları paylaşmaya başlayalım.

“Ev tekstili nasıl yıkanır?”, “Hangi ev tekstili ürünü ne sıklıkla yenileriyle değiştirilmeli?” gibi soruların cevaplarını sıraladık. Eğer uyku grubu ya da bornoz ve havlu gibi tekstil ürünlerinin değişme zamanı geldiğini düşünüyorsanız birbirinden şık ve ihtiyacınıza uygun alternatifler için Koçtaş’a göz atabilirsiniz!

Exit mobile version